wpisy
Najnowsze
Archiwum
- 62
- 3
- 5
@goraceparofki: Nowa mechanika dla Rosji :D
- 1
@Patermantis: Tylko w nowym DLC
- 2
Chciałbym stworzyć państwo małem ale bogate polegające na najemnikach i handlu, co polecacie?
#eu4
#eu4
Gdzie można znaleźć, to ciekawe dzieło? Kto, to wydał? Wpadłem przypadkiem na tag. Dacie namiary i jakiś poradnik, bo mechanika pewnie inna niż w #eu4? Jest Polska wersja?
#meiouandtaxes
#meiouandtaxes
@PiorunZeusa: nie ma polskiej wersji do M&T, a spolszczenie EU4 jest wyklęte na mirko
- 0
@Kuracyja: Nie. O dodatku na forum paradoxu, mogę poczytać. Jak założę konto.
Jeżeli bym jechał na piracie, to co?
Jeżeli bym jechał na piracie, to co?
jak w 1.22 zwiekszyc development prowincji?
#eu4
#eu4
- 2
@Kura_Wasylisa: Wymagany jest dlc Common Sense
- 16
@Kura_Wasylisa: Third rome nie ma nic do developmentu. Jeśli nie masz tego konkretnego dlc nie będziesz mógł podbijać deva prowincji
@Chocholix: Trochę im się w głowach p----------o ( ͡° ͜ʖ ͡°) DOH do Hoi4 zrypany od góry do dołu, Third Rome tym bardziej, opinie lecą w dół, kontaktu z devami tyle co nic, najnowszy patch to Stellaris z-----y i cofają do poprzedniej wersji. ROK PARADOXU JAK NIC ( ͡€ ͜ʖ ͡€)
- 2
szwecja chce być niepodległa, wystarczy że zdobędę jej stolice i przegrała wojne?
#eu4
#eu4
Ma ktoś jakieś porównanie jak zmieniły się prowincje przed i po patchu rosji i w ogóle wschodu?
#kiciochpyta #eu4
#kiciochpyta #eu4
- 2
- 19
Kto przyszedł do pracy 4 godziny za wcześnie bo mu nikt nie powiedział że zaczynamy o 12?
Kto nie ma nic do roboty przez najbliższe 4 godziny?
Kto nie ma nic do roboty przez najbliższe 4 godziny?
- 4
@Dpdp: 8-16 z czego 8-12 nic raczej się nie wydarzy więc po prostu jestem i mi za to zapłacą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 7
Frontier outpost jak dla mnie są bardzo mocne, kolonia tworzy się natychmiastowo(nie musisz czekać, aż kolonista tam dotrze), brak utrzymania więc jednocześnie można kolonizować kilka provek na raz i przyrost osadników jest znacznie szybszy, niż zwykła kolonia z kolonizatorem.
#eu4
#eu4
źródło: comment_dTK3qbK6kmoKDf6zo8PhRf39eYPpdQ47.jpg
Pobierzczy #eu4 będzie płynnie chodzić na kalkulatorze (zintegrowana)? niby minimalne są dość niskie i powinno chodzić, tylko że chciałbym płynnie
15 fps sie wyciagnie na core 2 duo 2.80 i integrze atihd 4300. 4 gb ddr2. Użyeaj modu fast universalis with units.
- 0
@AwizisieAkat: ło panie, granie na czystej grze bez dodatków to tragedia okrutna, na szczęście zaraz będą promocje ;)
#eu4
Skusiłem się na najnowszy dodatek i zamierzam pograć Rosją. Zawsze grałem państwami Europy zachodniej. Jakieś porady do grania Rosją? Jakie idee, sojusze?
Skusiłem się na najnowszy dodatek i zamierzam pograć Rosją. Zawsze grałem państwami Europy zachodniej. Jakieś porady do grania Rosją? Jakie idee, sojusze?
@Patres bic nowogrod i zlota orde, szukac sojuszu z polska w early game. ja biore na pierwsza idea religious
- 10
@Patres: Bić wszystkich dookoła. Religious się przydaje. Można uwolnić wasala Qasim i jemu dawać podbite sunnickie prowincje dopóki nie jesteśmy w stanie ich efektywnie nawracać. Nie brać sojuszu z Polską. Jeśli już to z Krzyżakami żeby Polska nie urosła w siłę bo to będzie kolejny cel po pokonaniu słabszych państw. Najlepiej jak się da to samemu podbić Krzyżaków żeby zablokować rozwój Polski + mieć bliżej do źródeł instytucji.
Update z----ł sejva po raz kolejny :/, Paradox ty k---o :(
#eu4
#eu4
@Egribikaver: no prawie każdy psuł save'a, ale przecież można zrobić rollbacka do poprzedniej wersji. W steamie w library -> PPM na europke -> properties -> betas i z listy wybierasz poprzednią wersję. Jak już próbowałeś wczytać na obecnej wersji starego save'a to pewnie zniknoł na zawsze #pdk, ale na przyszłość będziesz wiedział.
- 1
@Egribikaver: co najciekawsze mi na przykład save'a nie zepsuł, tylko wszystko ładnie pociągnął na nowe prowincje. Ale może to dlatego że niewiele jeszcze ugrałem.
- 1
co myślicie o innovative obecnie? większość to kupa, ale 10% kosztów technologii jest całkiem przyjemne + zdaje się mieć dobre policies.
#eu4
#eu4
Bardziej opłaca się kupić Common Sensa czy Art of War?
#eu4
#eu4
- 0
@Zygmunt_II_August: ej ale ta promocja ssie, 22 jest summer sale gdzie raczej będzie godziwie.
@Xardin: No ja mam nadzieję, że tak. Trochę parskłem na to -10% na mandate of heaven.
1.22 wszedł, lista zmian:
https://forum.paradoxplaza.com/forum/index.php?threads/eu4-development-diary-13th-of-june-2017.1028783/
Chyba główną zmianą jest cap absolutyzmu na 100, tj. można więcej, ale efekty dla admin efficiency capują się na 100.
Na plus dla państw kolonialnych jest to, że nie ma już malusów do liberty desire za siłę subjectów względem overlorda, a był to jeden z głównych powodów problemów z LD.
#eu4
https://forum.paradoxplaza.com/forum/index.php?threads/eu4-development-diary-13th-of-june-2017.1028783/
Chyba główną zmianą jest cap absolutyzmu na 100, tj. można więcej, ale efekty dla admin efficiency capują się na 100.
Na plus dla państw kolonialnych jest to, że nie ma już malusów do liberty desire za siłę subjectów względem overlorda, a był to jeden z głównych powodów problemów z LD.
#eu4
- 1
- 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
#eu4
Kupił ktoś z Was dodatek Europa Universalis IV: Third Rome. Cena tylko 33zł, ale za to mało zmian. Myślicie, że warto?
Kupił ktoś z Was dodatek Europa Universalis IV: Third Rome. Cena tylko 33zł, ale za to mało zmian. Myślicie, że warto?
- 0
Jakby ktoś nie wiedział co wprowadza dodatek:
♦ Caraty i Księstwa: Nowe rangi rosyjskiego rządu z nowymi zdolnościami oraz, dla Carów, mocnymi bonusami, w tym prawem do roszczeń o całe państwa - nie tylko prowincje.
♦ Ikonografia: Zlecaj wielkie religijne ikony dla kościoła ortodoksyjnego, wzmacniając potęgę swojego imperium bonusami uzależnionymi od tego, którego świętego chcesz uczcić.
♦ Patriarchowie: Wyświęcaj wysoko rozwinięte prowicje z pomocą Patriarchów, wzmacniając autoryter kościoła ortodoksyjnego, ale za cenę.
♦ Caraty i Księstwa: Nowe rangi rosyjskiego rządu z nowymi zdolnościami oraz, dla Carów, mocnymi bonusami, w tym prawem do roszczeń o całe państwa - nie tylko prowincje.
♦ Ikonografia: Zlecaj wielkie religijne ikony dla kościoła ortodoksyjnego, wzmacniając potęgę swojego imperium bonusami uzależnionymi od tego, którego świętego chcesz uczcić.
♦ Patriarchowie: Wyświęcaj wysoko rozwinięte prowicje z pomocą Patriarchów, wzmacniając autoryter kościoła ortodoksyjnego, ale za cenę.
- 4
@Patres: Jeśli nie lubisz grać Ruskimi państwami to się nie opłaca. Nie ma żadnej zmiany dla wszystkich państw więc ja bym na promocje czekał
Promocje na #eu4 na Steamie i http://sklep.gram.pl/promocje/
Rights of Man za ~45 zł,
MoH na gram.pl nie ma niestety, na steamie ledwie -10%.
Rights of Man za ~45 zł,
MoH na gram.pl nie ma niestety, na steamie ledwie -10%.
- 0
Aha, zamawianie na gram.pl chyba nie przejdzie bez zaznaczenia tej opcji. Wygląda mi to na ładnie zakamuflowaną zgodę na przesyłanie spamu. To w ogóle legalne jest?
źródło: comment_btR07QeN8LEfO9vgQPTsbzFEzyN6Ds2a.jpg
Pobierz@Drmscape Jeśli nie mogą przetworzyć Twoich danych w celu przyjęcia zamówienia i wysłania Ci go, to nie ma sensu żeby coś Ci sprzedali.
Zawsze musisz mieć zaznaczoną zgodę na procesowanie zamówienia i akceptację regulaminu. Zgody marketingowe zazwyczaj są oddzielnie.
Zawsze musisz mieć zaznaczoną zgodę na procesowanie zamówienia i akceptację regulaminu. Zgody marketingowe zazwyczaj są oddzielnie.




















#eu4