ależ gra trolluje xd Jak gram Rzepą, to na starcie Krzyżacy biorą sojusz z Węgrami i Danią. Jak gram Krzyżakami to nie mogę z nimi wziać sojuszu, bo uważają mnie za wroga
#eu4
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Chciałbym stworzyć państwo małem ale bogate polegające na najemnikach i handlu, co polecacie?
#eu4
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Gdzie można znaleźć, to ciekawe dzieło? Kto, to wydał? Wpadłem przypadkiem na tag. Dacie namiary i jakiś poradnik, bo mechanika pewnie inna niż w #eu4? Jest Polska wersja?

#meiouandtaxes
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Chocholix: Trochę im się w głowach p----------o ( ͡° ͜ʖ ͡°) DOH do Hoi4 zrypany od góry do dołu, Third Rome tym bardziej, opinie lecą w dół, kontaktu z devami tyle co nic, najnowszy patch to Stellaris z-----y i cofają do poprzedniej wersji. ROK PARADOXU JAK NIC ( ͜͡ʖ ͡€)
  • Odpowiedz
szwecja chce być niepodległa, wystarczy że zdobędę jej stolice i przegrała wojne?
#eu4
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dobra, ugrane, wystarczył faktycznie white peace, nawet nie musiałem czekać aż nabije te 25 warscore przy 9,5 padło
  • Odpowiedz
Kto przyszedł do pracy 4 godziny za wcześnie bo mu nikt nie powiedział że zaczynamy o 12?


Kto nie ma nic do roboty przez najbliższe 4 godziny?

  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

czy #eu4 będzie płynnie chodzić na kalkulatorze (zintegrowana)? niby minimalne są dość niskie i powinno chodzić, tylko że chciałbym płynnie
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
#eu4
Skusiłem się na najnowszy dodatek i zamierzam pograć Rosją. Zawsze grałem państwami Europy zachodniej. Jakieś porady do grania Rosją? Jakie idee, sojusze?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Patres: Bić wszystkich dookoła. Religious się przydaje. Można uwolnić wasala Qasim i jemu dawać podbite sunnickie prowincje dopóki nie jesteśmy w stanie ich efektywnie nawracać. Nie brać sojuszu z Polską. Jeśli już to z Krzyżakami żeby Polska nie urosła w siłę bo to będzie kolejny cel po pokonaniu słabszych państw. Najlepiej jak się da to samemu podbić Krzyżaków żeby zablokować rozwój Polski + mieć bliżej do źródeł instytucji.
  • Odpowiedz
@Egribikaver: no prawie każdy psuł save'a, ale przecież można zrobić rollbacka do poprzedniej wersji. W steamie w library -> PPM na europke -> properties -> betas i z listy wybierasz poprzednią wersję. Jak już próbowałeś wczytać na obecnej wersji starego save'a to pewnie zniknoł na zawsze #pdk, ale na przyszłość będziesz wiedział.
  • Odpowiedz
co myślicie o innovative obecnie? większość to kupa, ale 10% kosztów technologii jest całkiem przyjemne + zdaje się mieć dobre policies.
#eu4
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

1.22 wszedł, lista zmian:
https://forum.paradoxplaza.com/forum/index.php?threads/eu4-development-diary-13th-of-june-2017.1028783/

Chyba główną zmianą jest cap absolutyzmu na 100, tj. można więcej, ale efekty dla admin efficiency capują się na 100.
Na plus dla państw kolonialnych jest to, że nie ma już malusów do liberty desire za siłę subjectów względem overlorda, a był to jeden z głównych powodów problemów z LD.
#eu4
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Drmscape: a
Czarna armia Węgier trwa do ery absolutyzmu czyli prawie do końca gry.
AI bardziej ogarnia HRE
Wołam @Khaine bo Angole mają bonus do kolonizacji i 20% goods produced. Nie development ale jednak i arystokracja jest spoko ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
#eu4
Kupił ktoś z Was dodatek Europa Universalis IV: Third Rome. Cena tylko 33zł, ale za to mało zmian. Myślicie, że warto?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jakby ktoś nie wiedział co wprowadza dodatek:
♦ Caraty i Księstwa: Nowe rangi rosyjskiego rządu z nowymi zdolnościami oraz, dla Carów, mocnymi bonusami, w tym prawem do roszczeń o całe państwa - nie tylko prowincje.
♦ Ikonografia: Zlecaj wielkie religijne ikony dla kościoła ortodoksyjnego, wzmacniając potęgę swojego imperium bonusami uzależnionymi od tego, którego świętego chcesz uczcić.
♦ Patriarchowie: Wyświęcaj wysoko rozwinięte prowicje z pomocą Patriarchów, wzmacniając autoryter kościoła ortodoksyjnego, ale za cenę.
  • Odpowiedz
@Patres: Jeśli nie lubisz grać Ruskimi państwami to się nie opłaca. Nie ma żadnej zmiany dla wszystkich państw więc ja bym na promocje czekał
  • Odpowiedz
  • 0
@Drmscape Jeśli nie mogą przetworzyć Twoich danych w celu przyjęcia zamówienia i wysłania Ci go, to nie ma sensu żeby coś Ci sprzedali.

Zawsze musisz mieć zaznaczoną zgodę na procesowanie zamówienia i akceptację regulaminu. Zgody marketingowe zazwyczaj są oddzielnie.
  • Odpowiedz