Ten uczuć gdy jesteś zajebiście dopakowanym państwem i formuje się przeciwko tobie koalicja pięciu malutkich niemieckich państw typu anhalt czy mainz xd

#eu4 #heheszki
S.....n - Ten uczuć gdy jesteś zajebiście dopakowanym państwem i formuje się przeciwk...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 3
@Formek21 Udobruchaj papieża bo grając nią łatwo dostać ekskomunike. Kumpluj sie z Francja jak tylko się da i rośnij w siłę. Nie zjadaj na początku ziem do których Francja będzie miała roszczenia.
  • Odpowiedz
@MacSta: CO XD

@wezsepigulke: Ja lubię się uczyć i nawet nad tym chwilę posiedziałem, ale nie licząc kserówek z zadaniami nie mam żadnych notatek i po rozwiązaniu zadania zamiast wyjść mi 1.980.000 = 1.980.000, wyszło "ANANAS". Siła wyższa.
  • Odpowiedz
A po co? By zagrać innym państwem to nie wiem.
Ale jeśli chodzi o możność cofania się to można tak:
1) instalujesz Droboxa
2) katalog zapisu gier dajesz na folder droboxa (za pomocą linku symbolicznego)
3) w razie czego w dropboxie przywracasz starszą wersję pliku - i nadal masz ironman
  • Odpowiedz
Gram Rzepą, jestem po chainie "struggle for royal power". Spacyfikowałem Sejm, teraz mam despotic monarchy, ale król był stary i na tron wstąpił dziedzic Habsurga, który był pierwszy w wyścigu, gdy jeszcze była monarchia elekcyjna. Teraz mam -20 legitimacy i mimo, iż według modyfikatorów powinienem dostawać +2,5/year, to ciągle spada. Bug, czy czegoś nie rozumiem?
#eu4
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Chocholix: No usunęło, dostałem prestige i legitimacy, ale dosłowni miesiąc później król kopnął w kalendarz. Teraz dostałem jakiś event marie gonzaga, w którym wstapiła na tron z silnym claimem i wszystko wróciło do normy. Jeszcze tylko jakoś się muszę pozbyć dziedzica Habsburga. Tylko, że nie mam Rights of Man i nie mogę go po prostu wydziedziczyć.
  • Odpowiedz
W telegraficznym skrócie, przedwczoraj zrobiłem WC francją. Tips and tricks na podstawie mojej gry:
RM
1. RM z Aragonią i Castylią
2. Claim throne Aragonu
3. Brak potomka (władca po 60~) -> Ta sama dynastia co Castylia
4. Claim throne Castyli
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Macie jakiś aktualny, poprawny poradnik dotyczący wyboru jednostek ofensywnych i defensywnych? Jaki skład armii? Na tyle różnych informacji się natknąłem, które wzajemnie się wykluczają. Jedni mówią, że artyleria zawsze z tyłu, inni, że powinno artylerii być trochę więcej niż piechoty.
#eu4
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Drmscape: pierwszy rząd piechota + 2-4 kawalerii, 2 rząd cały artylerii (ale zawsze warto mieć do bitew dodatkową piechotę, ja latam 25-2-20 (oczywiście sobie skalując, ale nigdy więcej niż 4 kawalerii, chyba że mam do niej bonusy jakieś))
raczej chodzi o to że więcej artylerii przydaje się do szybkiego oblegania zamków, dlatego wielu graczy ma jej po prostu więcej (zwłaszcza z bonusem +3 w ostatniej erze, gdzie potrzeba 45 artylerii
  • Odpowiedz
@Drmscape: myślę że bardziej 10-4 ale wszystko zależy od czasu, mając tak 25 poziom mil techa (+6 fire dla artylerii, polecam tabelkę: http://www.eu4wiki.com/Technology#Cumulative_mil_tech_effects_to_army ) powinno się powoli eliminować kawalerię, nawet jeżeli masz mocne bonusy do nich, bo po prostu i tak większość robi artyleria
oczywiście nadal trzymać polską trochę więcej tej kawalerii ale bez przesady, nie zapominajmy że ona jednak jest 3x droższa od piechoty, a różnica w sile nie
  • Odpowiedz
Jaka ta Brandeburgia jest k** durna. Na rzęsach stawałem, żeby im pomagać, żeby byli w miarę mocni by stanowić jakąkolwiek przeciwwagę dla sojuszu Dania - ruskie, żeby mi w razie W miał kto zachodnią flankę przytrzymać jak się będę zmagał z ruskimi. Co chwilę im jakąś prowkę w rozmowach pokojowych oddawałem, a ten mi taki numer teraz wycina. No i co, muszę odmówić bo mi tę wojnę cały manpower pójdzie, a nie
D.....e - Jaka ta Brandeburgia jest k** durna. Na rzęsach stawałem, żeby im pomagać, ...

źródło: comment_QplXBMlOvca6IOqpHUoli9zQx7RWmg8q.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

☑ Sojusz z Rzepą
☑ Sojusz z Francją
☐ Sojusz z Ottomanem - in progress

Czas troszeczkę przystopować Austrię. Inkorporowali Węgry i rozpanoszyli się w Europie na tyle, że w pojedynkę rozbili Ottomana. Jako, że już powoli kończy mi się pole manewru to trzeba pokazać Austrii, że nie tylko ona będzie rozdawać karty w Świętym Cesarstwie Rzymskim. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#eu4
Mack_Lanegan - ☑ Sojusz z Rzepą 
☑ Sojusz z Francją
☐ Sojusz z Ottomanem - in progr...

źródło: comment_Q2OgDecIcgTKFN6eiOIZ5EUPhMf51DCw.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Tanzanit: jeśli chodzi o trade: najlepszą opcją jest stworzenie pojedyńczego, jak najdłuższego łańcucha transfer trade power aby na samym końcu zrobić collect'a, wynika to z tego że każdy kolejny node zwiększa wartość tego co do niego wpływa. Ma to jednak sens głównie wtedy kiedy mamy przynajmniej 80-85% powera w każdym nodzie w łańcuchu, inaczej bardziej się opłaca robić collecta co jakiś czas. Jak nie masz takiego zasięgu aby zrobić łańuch
  • Odpowiedz
Burgundię mogą zagarnąć tylko 3 kraje: Austria, Francja, Kastylia


@Abiseth: @Tanzanit: Nieprawda. Cesarz i Kastylia/Hiszpania mają największe szanse, ale może się też trafić krajowi z RM, tylko że musi być w HRE. Ubij Kastylię do poniżej 6 prowincji, zostań cesarzem, upewnij się że Burgundia maRM tylko z tobą w HRE i masz 100%. Jak event strzeli w ogóle. Po 1500 nie ma na to już żadnej szansy.
  • Odpowiedz
@Mack_Lanegan: Na pewno w-----ą :-) to tylko kwestia czasu. I pasuje się nimi później zająć, co nie jest trudne po stworzeniu Prus i trzymaniu sztamy z Austrią. Bohemie olej zwłaszcza jak się dogadali z kebabem, nie ma co nadwyrężać Austrii na tym etapie.
  • Odpowiedz
  • 1
#eu4 Czym najłatwiej stworzyć Prusy i Niemcy? Jakieś porady odnośnie grania potem tymi nacjami? Jakie idee brać, żeby potem mieć spacemarines?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Tobiass: Wyjdź z inicjatywą. Mazowszanie lubią takich Krzyżaków, którzy nie boją się podejść i zagadać. Nie zapomnij przed tym zadbać o siebie. Podbij diprep, spłać pożyczki czy coś tak aby nie uciekli na pierwszy widok. To działa, serio - wystarczy trochę śmiałości.
  • Odpowiedz
Tez macie takie wewnetrzne "ograniczenie historyczne" ? W sensie , ze zle sie czujecie blobujac poza historyczna strefe wplywow/ambicji danego narodu . Np grajac Serbia nie wychodze poza Balkany czy kulture Slowian pld , bo zajmujac taka Turcje to bym sie dziwnie czul ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#eu4
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wezsepigulke: Bierz Elekcyjną nie zjadaj nikogo a w elekcjach doprowadzaj do królów pokroju 1/1/1 a za sojuszników co najwyżej gówna pokroju Wołoszczyzny i nie walcz ze szlachtą. Rozbiory to kwestia czasu ;)
  • Odpowiedz