@RobieInteres: Yarkand to mój trybutariusz, na razie kończe sprzątanie indii (punjab to mój wasal) i wykończę rosję w następnej wojnie. Trochę się boje kebaba, ma chyba z 5 sojuszników i jakieś 3k developmentu
  • Odpowiedz
@Fundorr: Ming. W MoH jest w zasadzie nie do przegrania... Jak grałem, to miałem wszystkie instytucje u siebie (poza Renesansem i Prasą of kors) i zawsze do przodu z techem o przynajmniej 5 lat...
  • Odpowiedz
  • 1
@Ostrzewtlumie co do DLC jeśli miałbyś jakieś kupować to najważniejsze art od war i Common Sense. Potem rights od man. Mandate of heaven ważne jeśli chcesz grać w Azji, imo cossacks też ale co do ostatniego się nie wypowiem, bo dopiero korzystam od niedawna.
  • Odpowiedz
  • 1
Mirki, gram ponownie rzepa i zastanawiam sie, czy można stworzyć claimy dla litwy lub poprosić ja o pracę nad claimami?
#eu4
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@JohnFairPlay: Trochę długo, po pierwszej rozgrywce większość powinna mieć podstawową wiedzę. Co do powrotu po dostaniu w-------u, co opisał @Mack_Lanegan dawno temu zachciało mi się grać w EU4, dostałem w------l od Anglików Francją podczas wojny stuletniej, bo nie umiałem ruszać wojsk, wróciłem po jakimś roku i normalnie się wszystkiego nauczyłem.
  • Odpowiedz
Nie wiedziałem że ta zacna gierka się cieszy tutaj takim powodzeniem wszedłem na tag i zaraz wracam do grania
( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°) #eu4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Aeny: A skoro już przy zmianach. Gdy próbuję oddać wasalowi prowincję przycisk jest nieaktywny bo:

"For your own subjects, use Grant Province instead

To chyba też coś nowego. Jakiś pomysł jak sobie z tym radzić?
  • Odpowiedz
  • 2
Mireczki moje kochane błagam o pomoc! Grałam sobie w #eu4 i nagle wywaliło mnie z gry. A teraz jak chcę ją włączyć to się nie włącza. Kursor zmienia się na chwilę w kółeczko, pokręci się chwilę i koniec, nic się nie dzieje. Jak to naprawić? :(
#komputery #windows #windows10
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Xardin: Wydaje mi się że na twitchu exploit był pokazany kilka dni przed hotfixem, na youtube materiały trafiają trochę później. Na reddicie było o tym exploicie głośno kilka dni temu. Chyba wszystkie poprzednie exploity zostały teraz załatane, przynajmniej ja nie znam żadnego działającego.
  • Odpowiedz
Jakieś porady co do jednoczenia HRE i ewentualnego WC ? Rok 1450 mniej więcej, gram austrią i mam unię z czechami ( wywalczona). Na szczęście bug nie zadziałał i ślunsk to wasal pepików, a nie mój partner w unii ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#eu4
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Saper9: napierdzielać we wszystkich wrogów imperium tak długo jak możesz, by przed reformacją zrealizować jak najwięcej reform, doprowadzić do wchłonięcia Burgundii, nawracanie wszystkich heretyków, najlepiej w ten sposób, by centra religijne znikały (force conversion zmienia religię stolicy). Jeżeli się nie uda to ostatnie, to wygrać wojnę religijną jak najszybciej i w ramach pokoju z wrogami ich nawracać. Po uczynieniu katolików jedyną legalną religią ponawracać wszystko co tam pozostało. Jak uda
  • Odpowiedz
  • 0
@Saper9 Ja świeżo to zrobiłem. Najważniejsze to kwestia religii bo zżera IA. Jak będziesz prowadził wojny to zabieraj sobie po prówce w różnych częściach hre. Jak się będzie zbliżać reformacja rób claimy na wszystkich na lewo i prawo. Jak centrum reformacji jest w stolicy kraju to nawracaj siłą tak jak pisał @twisterro Jak nie w stolicy albo zbyt duży kraj (np Bohemia) to zabieraj prówkę z centrum dla siebie i
  • Odpowiedz
W jaki sposób poprawić opinie WŁASNEGO kraju na temat innego kraju?

sojusz, gwarancja niepodległości, pozwolenie na przejście wojsk

RM odpada bo to są Krzyżacy :/
#eu4
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach