Czy to jest jakiś wielki problem z rozdzieleniem na dwa takiego kabla jak na zdjęciu?


@pawelgie: Żaden. Łączysz w jednej lampie i ciągniesz kabel do drugiej. Tylko jak tam nie masz tylko 3 żyły to obie lampy będą zapalać się jednocześnie (fazy zółtozielonym nie akceptuje (òóˇ)
  • Odpowiedz
Cześć mirki, wie ktoś co to może być? Znajduje się przy włączniku światła, dosłownie na przeciwko prysznica (który jest otwarty, tj nie ma drzwi). Jestem w delegacji w pewnym pensjonacie, mi to wygląda na jakąś mini kamerę, ale nie chcę kręcić Małysza póki się nie dowiem co to konkretnie jest.

#elektryka #kiciochpyta #kamery
riseno - Cześć mirki, wie ktoś co to może być? Znajduje się przy włączniku światła, d...

źródło: comment_1664994927loP7UINNuPZGVjF0A9bplF.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Cierniostwor: Z ich strony:

Jaki zasilacz UPS do pieca?

Wybór UPS-a Green Cell dla pieca gazowego lub elektrycznego może wydawać się kwestią problematyczną. Wystarczy jednak pamiętać o kilku prostych zasadach. Przede wszystkim pamiętaj, by przy doborze UPS-a wybrać sprzęt o czystym sinusie. Warto również zatroszczyć się o odpowiednią moc zasilacza awaryjnego - w tym wypadku wybierz sprzęt o mocy przekraczającej 500W. W naszej ofercie znajdziesz kilka Zasilaczy awaryjnych UPS Green
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Siemka, mam taki czujnik jak poniżej na grafice. Potrzebuję nim mierzyć temperaturę w metalowej rurze. I się tak zastanawiam czy są jakieś specjalne rury, do których wkłada się taki element, by miały bezpośrednią sryczność z wodą? Oczywiście całość musi być szczelna i być pod lekkim ciśnieniem (zastosowanie do pompy ciepła, obiegu, obieg zamknięty).

#elektronika #elektryka #mikrokontrolery #arduino #esp8266 #hydraulika #
MisiekD - Siemka, mam taki czujnik jak poniżej na grafice. Potrzebuję nim mierzyć tem...

źródło: comment_1664982129j8Ly9NtoKP55YrfYCtGUVK.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@MisiekD: są różne sposoby, np jeśli masz gdzieś kolanko możesz wstawić taki trójnik i osłonę wkręcić. Można wkręcić też trójnik w prosty odcinek.
Ale. W ogóle czemu tak kombinować, możesz przykleić czujnik Do rury, i osłonić izolacją żeby zminimalizować wpływ temp. otoczenia, to nie chemia procesowa, wystarczy.
Trololo - @MisiekD: są różne sposoby, np jeśli masz gdzieś kolanko możesz wstawić tak...

źródło: comment_1664988216ugh3doPMzwwM78PLezVGZA.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@MisiekD: onewire (protokół po którym się komunikują DS18B20) załatwia sprawę, 1 kabelek i możesz ich 20 podłączyć w dowolnym miejscu. Potem esp sobie je rozpoznaje po numerze seryjnym. Ja przy esp mam 1 przewód wychodzący z odpowiednim rezystorkiem (4.7k chyba), a potem pare rozgałęzień na wtyczkach (takie Y porobione) na TAKICH wtykach. I potem żeby dodać nowy czujnik do dodajesz nowe "Y" i go dorzucasz, potem tylko w kodzie oprogramowujesz
sirgorn - @MisiekD: onewire (protokół po którym się komunikują DS18B20) załatwia spra...

źródło: comment_1666017018YO8EjUiSzJ66jzO2SlPoA7.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Przeglądacie/jesteście aktywni na elektrodzie?
Trochę nawalę tagów.

thority - Przeglądacie/jesteście aktywni na elektrodzie?
Trochę nawalę tagów.
SPOIL...

źródło: comment_1664972524qVodBzpOo4YaUQDQtt6V1L.jpg

Pobierz

No jak

  • Przeglądam tylko 32.1% (26)
  • Mam konto i udzielam się 14.8% (12)
  • Już nie mam konta/Nie udzielam się 12.3% (10)
  • Nie znam tego portalu 6.2% (5)
  • Niestety ankieta z czarnej listy... 34.6% (28)

Oddanych głosów: 81

  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@thority: mam konto, używam, raczej biernie, ale używam. Nigdy nie zostałem odesłany do opcji szukaj, nigdy nie zostałem zmoderowany, czy potraktowany z buta, natomiast pierdyliony razy zyskałem tam pomoc. Ale i pisząc zachowuję elementarne zasady, nie pytam o pierdoły możliwe do znalezienia w 10 sekund - dziwne, nie?
Elektroda ma złą sławę, ale serio, nie bardzo rozumiem czemu. To najlepsze i największe forum elektroniczne w Polsce. A że ma swoje
  • Odpowiedz
Mirki, zaczynam w fotowoltaika. Kupilem dwa panele + mikroinwerter Hoymiles. Co potrzebuje do tego zestawu zeby miec podglad na zywo, czy panele w ogole wytwarzaja jakas energie?
Widzialem niktorzy maja jakies appki na telefon

Uprzedajac pytania, tak urobek bedzie znikomy, robie to bardziej z ciekawosci ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#fotowoltaika #prad #elektryka
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
Hej Mirki
Mam problem, mam piec gazowy Saunier Duval Thelia Condens, najpierw pojawia się znak -||- potem OFF normalny ekran i NO a następnie się sam wyłącza. Wiecie może o co chodzi?
#elektronika #elektryka #ogrzewanie #kiciochpyta

---
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Hej Mirki
Mam problem, mam piec ga...

źródło: comment_1664913635skfhDYTPVM5QiFyNkhcny2.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Mariano123: Śmieje się, ale właśnie na takie same trafiłem, trzyma tak mocno, że zastanawiam się jak to wyciągnąć bez dewastowania ;)
  • Odpowiedz
Mam bezpieczniki trójfazowy na skrzynkę elewacyjną. Tam jest możliwość podłączenia siły i 230v. Ale nawet jak podłączam zwykłe urządzenie to wywala mi bezpiecznik ten zaznaczony. Skrzynka ma swój bezpiecznik, oprócz tego jest bezpiecznik siłowy po lewej, a wywala mi się ten główny po prawej.
Nie zawsze, powiedzmy tak raz na kilkanaście godzin

#elektryka #budujzwykopem
hipodrom - Mam bezpieczniki trójfazowy na skrzynkę elewacyjną. Tam jest możliwość pod...

źródło: comment_1664885765jUZkTzzt9dmyPGXoyqM1ii.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam bezpieczniki trójfazowy na skrzynkę elewacyjną. Tam jest możliwość podłączenia siły i 230v. Ale nawet jak podłączam zwykłe urządzenie to wywala mi bezpiecznik ten zaznaczony.


@hipodrom: to jest bezpiecznik różnicowo-prądowy. Wywala z powodu złego podłączenia (coś jest grupo popierdzielone za nim) albo z powodu upływności (uszkodzona/zalana izolacja gdzieś czy coś) lub zwarcia N-PE
  • Odpowiedz
Hej, przychodzę z prośbą o poradę- sytuacja jest taka - jest dawno nieużywany budynek, w którym jest założony licznik (od Taurona). Na zewnątrz budynku jest zaplombowana puszka z głównym wyłącznikiem prądu. Przy liczniku jest instalacja z bezpiecznikami starego typu (te wkręcane grzybki). Problem jest taki, że po wykręceniu wszystkich trzech bezpieczników, jakimś cudem prąd idzie dalej do zdezelowanej instalacji, strach tykać. Pytanie - jak to najlepiej ogarnąć (chcę pociągnąć nowe kable)? Dzwonić
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mile5: idź do energetyki albo zadzwoń i zapytaj się czy jest jakaś opłata gdybyś chciał licznik przenieść na zewnątrz.
U mnie były kable zwykłe napowietrzne. Jak chciałem założyć skrętkę to powiedzieli, że zrobią mi to za friko tylko muszę licznik zrobić na zewnątrz. Oni robią wszystko do licznika a ja od licznika.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Siemka, mam zadilacz na 230V. Najprawdopodobniej padł kondensator 400V 10uF, jakim innym kondensatorwm mogę go zastąpić? Mam chyba 230V 10uF - może taki być?

#elektryka #elektronika #arduino
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MisiekD: nie, za niskie napięcie. Może być inna pojemność, bliska (n.p. 8uF), a najlepiej większa n.p. 22uF. Napięcie musi być równe lub wyższe. Mozna też wstawic n.p. 2 szt. 4,7uF połączone równolegle i zgodnie z polaryzacją, ale oba na 400V.
  • Odpowiedz
#elektryka #diy #budujzwykopem #kiciochpyta

Mirki, dłubię sobie nad instalacją elektryczną w mieszkaniu. Były tylko dwa wyłączniki nadprądowe. Postanowiłem zrobić to trochę porządniej. Wchodzi m.in. wyłącznik różnicowoprądowy. I tu mam zagwózdkę fest, bo chciałbym to mieć dobre jakościowo i parametrowo, a wychodzi mi, że różnicówka markowa typu Hager, czy Schneider, czy Legrand typu B (jednofazowa) kosztuje tysiaka. Czy ja coś źle szukam, czy to jest
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Zajob_Ze_NieMaKiedy_TaczkiZaladowac: Mylisz trochę pojęcia, mieszasz ze sobą trzy urządzenia. Wyłącznik nadprądowy (" ESS" typ B i C), Wyłącznik różnicowoprądowy ( RCD typ A i AC), Wyłącznik różnicowoprądowy z członem nadprądowym ( RCBO, twój link, połączenie eski i RCD w jednym urządzaniu dlatego masz podane dwa typy B dla członu nadprądowego i A dla RCD)
  • Odpowiedz
W ostatnim tygodniu miałem ponad 50 telefonów odnośnie przygotowania pod instalacje drugiego licznika, bo do tej pory gospodarstwa domowe rozliczały sie na podstawie podliczników. Czyli najczęściej pociągnięcie drugiego zasilania z fina jeśli mostkowanie okaże sie niemożliwe a z reguły energa czy enea nie zgodzi sie na mostek tuż przy liczniku jeśli dotychczasowy ma "pomiar indukcyjny" czyli wykryje lewy pobór jak nawet podepniemy sie metr przed licznikiem co skutkuje tym, że trzeba będzie
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach