via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
Też tak macie, że jak coś zamawiacie przez internet i widzicie że jedyna opcja wysyłki to #dpd to rezygnujecie z zamówienia w tym miejscu?
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@RudyMusisz: Tak na przyszłość to w takich sytuacjach nie musisz wzywać kuriera. Reklamację składasz bezpośrednio do sklepu, a kontakt z kurierem to już ich brocha. Szukaj słowa kluczowego "kurier" w rejestrze klauzul niedozwolonych https://www.uokik.gov.pl/rejestr_klauzul_niedozwolonych2.php?&print=1 . Sprzedawca odpowiada za towar nie do momentu wysłnia, lecz do doręczenia, wszelkie uszkodzenia w transporcie obciążają sprzedawcę, nie konsumenta i to sprzedawca powinien dochodzić swoich praw od kuriera.
Te wszystkie jazdy z DPD nauczyły mnie
  • Odpowiedz
#dpd #kurier
czy użycie przekierowania paczki z automatu opóźnia wysyłkę o dzien? przekierowalem do punktu od razu po odebraniu przez kuriera, bo nie bede mogl na niego czekac no i proces wysyłki sie zatrzymał..
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

To ja dodam tu (bo post się wyświetla się wysoko w Google) że uja i jest to losowe xD Przekierowałem sobie paczkę do automatu i mimo że było to dzień przed dostarczeniem, to i tak opóźniło mi o dzień.
  • Odpowiedz
1. Zamów książkę z #anglia
2. Mija miesiąc
3. Książki nie ma
4. Zacznij się zastanawiać co się dzieje, bo przeważnie poprzednie przychodziły po miesiącu
5. Poczekaj jeszcze trochę
6. Napisz do sklepu pytanie co się dzieje
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Halo, halo mirki jest problem z @inpost - można ich jakoś oznaczyć? ()

Zamówiłem sobie paczkę z opcją "dostawa w weekend" ponieważ w poniedziałek z samego rana wyjeżdżam. Opcja dodatkowo płatna miała zapewnić dostawę mojej paczki w sobotę-niedzielę. Wczoraj patrzę o godzinie 9:00, że paczka jest "Wydana do doręczenia" czyli, że będzie na 99% w ten sam dzień. Jednak mijają godziny i nic. Dzwonię do InPost, gdzie Pan
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak nie szanuję takiego podejścia, zareklamowałem zdewastowaną przez #kurier #dpd przesyłkę od firmy Philips. Ogólnie przesyłka posiadała ślady otwarcia (zabezpieczone ponownie taśmą firmową DPD), ślad na kopercie jakby przejechało po niej auto itp. - zdjęcia w kom.

Po czym dostałem decyzję o odmowie, że przesyłka nieprawidłowo zapakowana do celów TYPOWYCH działań przeładunkowo transportowych, sic!

Napisałem odwołanie ale dalej podtrzymują. Nie chodzi mi o pieniądze a raczej o podejście
eirmens - Jak nie szanuję takiego podejścia, zareklamowałem zdewastowaną przez #kurie...

źródło: comment_1632984279hPTmq1ib1SEfYIOF41YUc9.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@eirmens: Zawsze zastanawiam się dlaczego ludzie składają reklamacje do firm transportowych. To obowiązkiem sprzedawcy jest dostarczyć klientowi towar i to do niego kieruj roszczenie. Niech oni se walczą z DPD.
  • Odpowiedz
Jakie kroki mogę podjąć wobec kuriera, który wydał moją paczkę obcej osobie? Czekałem na paczkę, kurier DPD ani razu się ze mną nie skontaktował, przy drugiej próbie doręczenia po prostu dał moją paczkę komuś losowemu i teraz ja się muszę z tym bujać. Wypytałem wszystkich sąsiadów i nic, nie wiadomo gdzie jest. Numeru do kuriera niestety nie posiadam, gdzieś mi zaginął. Reklamację już złożyłem. Zastanawiam się czy mogę iść z tym na
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Moja znajoma jest osobą niepełnosprawną i ciężko chorą. Zamawia więc rzeczy kurierem. Zamówiła coś, co miało przyjść wczoraj (to było ważne, by właśnie w tym terminie przyszło). Dzwoniła do kuriera (odbierał i rzucał słuchawką) i DPD, pisała z nim, w końcu paczkę otrzymała (przedmiot wart 300 zł został zostawiony pod drzwiami, kurier nie zadzwonił ani domofonem, ani dzwonkiem, ale jakoś na klatkę wszedł) i groźbę, że już więcej paczek z DPD nie
fiziaa - Moja znajoma jest osobą niepełnosprawną i ciężko chorą. Zamawia więc rzeczy ...

źródło: comment_1632500457fTRu9QwLVzVJEjCiV1hJuv.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czołem Mirabelki i Mirki,
Mam pewną nieciekawą sytuację - w zeszłym tygodniu zamówiłem Smartfona poprzez sklep internetowy Media Markt. Zakup ratalny. W piątek kurier DPD dostarczył przesyłkę, która okazała się być pusta w środku (dostarczono samo kartonowe pudełko z etykietą kuriera). Widoczne były ślady otwierania przez osoby trzecie, nie wnikam, czy na magazynie, na sortowni, czy przez kogokolwiek innego. Paczka została sprawdzona przy obecności kuriera. Nie przyjąłem jej. Przy czym wypełniłem protokół
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bekon2000 Zależy. Jeśli idziesz jako podwykonawca z umową bezpośrednio z firmą to auto musisz mieć, czasem np. w DPD jest możliwość dostania auta od firmy, ale na całkiem innych warunkach niż z własnym. Jak idziesz pracować do podwykonawcy, to on daje ci auto
  • Odpowiedz
czy #kurier #dpd może odmówić wydania przesyłki jeśli jak twierdzi "jest za ciężka i on nie będzie dźwigał"? zamówione meble dla starszej osoby (dwa nieduże kartony - wagowo ok 50kg), dostawa do domku jednorodzinnego (żaden blok wielopiętrowy), z podjazdem bezpośrednio pod wiate pod którą miałby wypakować przesyłkę. (odległość od drzwi auta dostawczego do miejsca gdzie ta przesyłka by miała poczekać na mnie ok 2m. czy klient ma obowiązek
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jerry56: Musi wypakować z auta. Reszta zależy od warunków dostawy. Ja zawsze dawałem dyszkę lub dwie i miałem dostawę pod drzwi. Oficjalna usługa z wniesieniem do mieszkania potrafi kosztować 100 zeta za każde 100kg, więc lepiej dogadać się z kurierem.
  • Odpowiedz
Ktos ta paczke nadal nie na palecie, ktos ta paczke przyjal. :)


@jerry56: no tak, ktoś pomógł kurierowi załadować przesyłkę na samochód ( ͡° ͜ʖ ͡°)

duzo ciezsze to kurierzy rozladowuja z rampy albo maja sprzet


@jerry56: no tak, i ktoś płaci 2-4x więcej za przesyłkę i wtedy idzie paletą a nie "standardowym kurierem" ... może i firma ta sama ale to są różne
  • Odpowiedz
Jak ktoś często wysyła paczki krajowe za pośrednictwem firmy DPD to znam kod promocyjny 'dpdpromo' po wpisaniu tego kodu kosztuje tylko 8.99 zł ( zamiast 19 zł) oraz na przesyłki międzynarodowe ( za pośrednictwem firmy DPD) 'EUROPA' po wpisaniu tego kodu kosztuje tylko 39 ( zamiast 69 zł)
#dpd #kurier #kurierzy #dhl #inpost #pocztapolska #ups
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach