Też tak macie, że jak coś zamawiacie przez internet i widzicie że jedyna opcja wysyłki to #dpd to rezygnujecie z zamówienia w tym miejscu?
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
@bodzi_dzwunik: nie
@RudyMusisz: Tak na przyszłość to w takich sytuacjach nie musisz wzywać kuriera. Reklamację składasz bezpośrednio do sklepu, a kontakt z kurierem to już ich brocha. Szukaj słowa kluczowego "kurier" w rejestrze klauzul niedozwolonych https://www.uokik.gov.pl/rejestr_klauzul_niedozwolonych2.php?&print=1 . Sprzedawca odpowiada za towar nie do momentu wysłnia, lecz do doręczenia, wszelkie uszkodzenia w transporcie obciążają sprzedawcę, nie konsumenta i to sprzedawca powinien dochodzić swoich praw od kuriera.
Te wszystkie jazdy z DPD nauczyły mnie
Te wszystkie jazdy z DPD nauczyły mnie
@eas40M93FWEeyR7K0cRv: tak! Pod warunkiem że będziesz u nich pracował i sortując znajdziesz paczkę zabierzesz ją sobie pod pachę
- 0
@eas40M93FWEeyR7K0cRv: InPost ma "Formularz ZMIANA ADRESU DORĘCZENIA", z dopiskiem na samym formularzu: "(WYPEŁNIA WYŁĄCZNIE NADAWCA)". Więc sam jak odbiorca nie przekierujesz.
- 0
@JudaszowyBudyn Dotarła, po 10 była do odbioru, mega szybka akcja 24h od zakupu
konto usunięte via Wykop
- 0
To ja dodam tu (bo post się wyświetla się wysoko w Google) że uja i jest to losowe xD Przekierowałem sobie paczkę do automatu i mimo że było to dzień przed dostarczeniem, to i tak opóźniło mi o dzień.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
moze pod Białoruska granice wysylales, tam jest teraz problem z dojazdem ;p
@login_musi__miec_od_4_do_35_znakow: Właśnie w drugie stronę przesyłka miała iść (dolnośląskie ;)) i jak wysyłam coś takiego pierwszy raz, tak już na pewno ostatni z tą firmą.
- 0
@pavul0n666: jesli nie wybrales nadania w punkcie to tak
- 0
na mailu mam info ze mam dokumenty przekazac pracownikowi punktu dpd pickup
1. Zamów książkę z #anglia
2. Mija miesiąc
3. Książki nie ma
4. Zacznij się zastanawiać co się dzieje, bo przeważnie poprzednie przychodziły po miesiącu
5. Poczekaj jeszcze trochę
6. Napisz do sklepu pytanie co się dzieje
2. Mija miesiąc
3. Książki nie ma
4. Zacznij się zastanawiać co się dzieje, bo przeważnie poprzednie przychodziły po miesiącu
5. Poczekaj jeszcze trochę
6. Napisz do sklepu pytanie co się dzieje
Halo, halo mirki jest problem z @inpost - można ich jakoś oznaczyć? (ಠ‸ಠ)
Zamówiłem sobie paczkę z opcją "dostawa w weekend" ponieważ w poniedziałek z samego rana wyjeżdżam. Opcja dodatkowo płatna miała zapewnić dostawę mojej paczki w sobotę-niedzielę. Wczoraj patrzę o godzinie 9:00, że paczka jest "Wydana do doręczenia" czyli, że będzie na 99% w ten sam dzień. Jednak mijają godziny i nic. Dzwonię do InPost, gdzie Pan
Zamówiłem sobie paczkę z opcją "dostawa w weekend" ponieważ w poniedziałek z samego rana wyjeżdżam. Opcja dodatkowo płatna miała zapewnić dostawę mojej paczki w sobotę-niedzielę. Wczoraj patrzę o godzinie 9:00, że paczka jest "Wydana do doręczenia" czyli, że będzie na 99% w ten sam dzień. Jednak mijają godziny i nic. Dzwonię do InPost, gdzie Pan
@legalnezwiazkizmaszynami1: No to niestety, ale wątpię że dostaniesz paczkę.
@legalnezwiazkizmaszynami1: uwaga zesraleś się XD to się zamawia odpowiednio wcześniej a nie liczy na cudowną usługę dostawy w weekend , myślisz że jakiś wyjątkowy jesteś i kurier przyleci do ciebie z paczką w zębach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ktoś jeszcze stracił paczkę w #dpd xD ?
źródło: comment_1633513757PXJphW1xosV8h6lZs4Lni8.jpg
Pobierz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
konto usunięte via Android
- 0
@snickers111a nie można XD
- 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 5
Jak nie szanuję takiego podejścia, zareklamowałem zdewastowaną przez #kurier #dpd przesyłkę od firmy Philips. Ogólnie przesyłka posiadała ślady otwarcia (zabezpieczone ponownie taśmą firmową DPD), ślad na kopercie jakby przejechało po niej auto itp. - zdjęcia w kom.
Po czym dostałem decyzję o odmowie, że przesyłka nieprawidłowo zapakowana do celów TYPOWYCH działań przeładunkowo transportowych, sic!
Napisałem odwołanie ale dalej podtrzymują. Nie chodzi mi o pieniądze a raczej o podejście
Po czym dostałem decyzję o odmowie, że przesyłka nieprawidłowo zapakowana do celów TYPOWYCH działań przeładunkowo transportowych, sic!
Napisałem odwołanie ale dalej podtrzymują. Nie chodzi mi o pieniądze a raczej o podejście
źródło: comment_1632984279hPTmq1ib1SEfYIOF41YUc9.jpg
Pobierz- 10
@eirmens: Zawsze zastanawiam się dlaczego ludzie składają reklamacje do firm transportowych. To obowiązkiem sprzedawcy jest dostarczyć klientowi towar i to do niego kieruj roszczenie. Niech oni se walczą z DPD.
- 4
@Mirekzkolega: w dpd nie robimy zdjęć uszkodzonym paczkom ani ich nie otwieramy, jeżeli nie wymaga to przepakowania. ʕ•ᴥ•ʔ
Jakie kroki mogę podjąć wobec kuriera, który wydał moją paczkę obcej osobie? Czekałem na paczkę, kurier DPD ani razu się ze mną nie skontaktował, przy drugiej próbie doręczenia po prostu dał moją paczkę komuś losowemu i teraz ja się muszę z tym bujać. Wypytałem wszystkich sąsiadów i nic, nie wiadomo gdzie jest. Numeru do kuriera niestety nie posiadam, gdzieś mi zaginął. Reklamację już złożyłem. Zastanawiam się czy mogę iść z tym na
@Stulejman_Beznadziejny:
Na moje oko.
- Ty zawierasz umowę ze sprzedawcą, płacisz on ma ci wydać towar. To kto i jak będzie doręczać to nie twój problem.
- Sprzedawca ma umowę z
Na moje oko.
- Ty zawierasz umowę ze sprzedawcą, płacisz on ma ci wydać towar. To kto i jak będzie doręczać to nie twój problem.
- Sprzedawca ma umowę z
- 22
Moja znajoma jest osobą niepełnosprawną i ciężko chorą. Zamawia więc rzeczy kurierem. Zamówiła coś, co miało przyjść wczoraj (to było ważne, by właśnie w tym terminie przyszło). Dzwoniła do kuriera (odbierał i rzucał słuchawką) i DPD, pisała z nim, w końcu paczkę otrzymała (przedmiot wart 300 zł został zostawiony pod drzwiami, kurier nie zadzwonił ani domofonem, ani dzwonkiem, ale jakoś na klatkę wszedł) i groźbę, że już więcej paczek z DPD nie
źródło: comment_1632500457fTRu9QwLVzVJEjCiV1hJuv.jpg
Pobierz- 10
@fiziaa: No i aktywowała usługę Wieczne Awizo.
Komentarz usunięty przez autora
- 0
#paczka #kurier #dpd #kiciochpyta czy w punkcie nadania paczki jest możliwość wydrukowania etykiety?
@RedBaron tak
Czołem Mirabelki i Mirki,
Mam pewną nieciekawą sytuację - w zeszłym tygodniu zamówiłem Smartfona poprzez sklep internetowy Media Markt. Zakup ratalny. W piątek kurier DPD dostarczył przesyłkę, która okazała się być pusta w środku (dostarczono samo kartonowe pudełko z etykietą kuriera). Widoczne były ślady otwierania przez osoby trzecie, nie wnikam, czy na magazynie, na sortowni, czy przez kogokolwiek innego. Paczka została sprawdzona przy obecności kuriera. Nie przyjąłem jej. Przy czym wypełniłem protokół
Mam pewną nieciekawą sytuację - w zeszłym tygodniu zamówiłem Smartfona poprzez sklep internetowy Media Markt. Zakup ratalny. W piątek kurier DPD dostarczył przesyłkę, która okazała się być pusta w środku (dostarczono samo kartonowe pudełko z etykietą kuriera). Widoczne były ślady otwierania przez osoby trzecie, nie wnikam, czy na magazynie, na sortowni, czy przez kogokolwiek innego. Paczka została sprawdzona przy obecności kuriera. Nie przyjąłem jej. Przy czym wypełniłem protokół
konto usunięte via Android
- 0
@mattkozlowski0 Jakie miasto? Dość ważne jeśli chodzi o paczkę z telefonem
- 0
@LeopoldStaff: Warszawa
@Bekon2000: zależy od rejonu, na niektórych można sporo zarobić ale ogólnie podpisanie umowy na podwykonawstwo dla jakiejkolwiek firmy kurierskiej to dobrowolne niewolnictwo
konto usunięte via Android
- 1
@Bekon2000 Zależy. Jeśli idziesz jako podwykonawca z umową bezpośrednio z firmą to auto musisz mieć, czasem np. w DPD jest możliwość dostania auta od firmy, ale na całkiem innych warunkach niż z własnym. Jak idziesz pracować do podwykonawcy, to on daje ci auto
- 1
czy #kurier #dpd może odmówić wydania przesyłki jeśli jak twierdzi "jest za ciężka i on nie będzie dźwigał"? zamówione meble dla starszej osoby (dwa nieduże kartony - wagowo ok 50kg), dostawa do domku jednorodzinnego (żaden blok wielopiętrowy), z podjazdem bezpośrednio pod wiate pod którą miałby wypakować przesyłkę. (odległość od drzwi auta dostawczego do miejsca gdzie ta przesyłka by miała poczekać na mnie ok 2m. czy klient ma obowiązek
- 1
@jerry56: Musi wypakować z auta. Reszta zależy od warunków dostawy. Ja zawsze dawałem dyszkę lub dwie i miałem dostawę pod drzwi. Oficjalna usługa z wniesieniem do mieszkania potrafi kosztować 100 zeta za każde 100kg, więc lepiej dogadać się z kurierem.
Ktos ta paczke nadal nie na palecie, ktos ta paczke przyjal. :)
@jerry56: no tak, ktoś pomógł kurierowi załadować przesyłkę na samochód ( ͡° ͜ʖ ͡°)
duzo ciezsze to kurierzy rozladowuja z rampy albo maja sprzet
@jerry56: no tak, i ktoś płaci 2-4x więcej za przesyłkę i wtedy idzie paletą a nie "standardowym kurierem" ... może i firma ta sama ale to są różne
@PanieBoczek: Do ostatniej przesyłki
konto usunięte via Android
- 0
@PanieBoczek Kraków robi wioski do 23 nawet XD Miasto to średnio do 14-18
@Znowmuszewymyslec: możesz razem jedna na drugiej a do środka wrzucić np gówniaka na kolonie
- 12
Jak ktoś często wysyła paczki krajowe za pośrednictwem firmy DPD to znam kod promocyjny 'dpdpromo' po wpisaniu tego kodu kosztuje tylko 8.99 zł ( zamiast 19 zł) oraz na przesyłki międzynarodowe ( za pośrednictwem firmy DPD) 'EUROPA' po wpisaniu tego kodu kosztuje tylko 39 ( zamiast 69 zł)
#dpd #kurier #kurierzy #dhl #inpost #pocztapolska #ups
#dpd #kurier #kurierzy #dhl #inpost #pocztapolska #ups
























Dzisiaj po złożeniu w maju reklamacji u przewoźnika DPD, dostałem zwrot środków.
#chwalesie #kurier #dpd