Wpis z mikrobloga

Ogarniacie dostawy kurierów? Szczególnie DHL?
Wczoraj około godziny 14 sklep zgłosił nadanie paczki (wg. sklepu jest to już wysłanie, ale w trackingu to było jako cyfrowe wypełnienie danych). Do wieczora pisało, że kurier cały czas nie ma paczki, więc myślałem, że ją dopiero w środę odbiorą i przyjdzie w czwartek. Dzisiaj rano (około 5:00) dostałem maila, że mają paczkę i przyjdzie na następny dzień roboczy - to by się zgadało.
Ale wszedłem sobie na tracking i pisze tak:
- 23:30 paczka w oddziale DHL Parcel (czyli wczoraj kurier ją zabrał ze sklepu i przywiózł do placówki)
- 5:00 Paczka w sortowni w Zabrzu
- 7:00 Paczka w oddziale w Tychach (a dostawa jest obok Katowic)

No i skoro paczka przeszła już sortownie i wylądowała w Tychach, to w zasadzie chyba powinni ją dzisiaj wydać kurierowi do doręczenia, nie?

#kurier #kurierzy #dhl #dpd #paczkomaty #sklepyinternetowe #pytanie
  • 5
  • Odpowiedz
@Heady1991: @DarkZizi: Ehh jednak lipa, teraz na trackingu wyskoczyło coś takiego:

"Przesyłka dotarła do oddziału DHL Parcel Tychy. Doręczenie jej do Odbiorcy planowane jest w kolejnym dniu roboczym. Dziś można odebrać ją osobiście w naszym oddziale"

Do Tychów trochę mam kilometrów, więc jechać tam mi się nie opłaca.
  • Odpowiedz
@DarkZizi: Dokładnie, pierwszy raz się z czymś takim spotykam u kuriera, że paczka od samego rana jest w oddziale i czeka sobie na odebranie... Co to jest, paczkomat? Standard u kurierów to praktycznie w 90% paczka dostarczona na drugi dzień od wysłania, a nie przeleżenie paczki na oddziale cały dzień... Przecież po to ktoś nadaje wysyłkę kurierem, żeby ona właśnie nie leżała bez sensu gdzieś cały dzień a la poczta polska...
  • Odpowiedz