Mireczki, zepsuło mi się właśnie Chromium. Wygląda na to, że nagle źle zaczęło rozpoznawać rozdzielczość i paski adresu oraz zakładek są ogromne. Niczego nie zmieniałem, niczego nie aktualizowałem, nawet nie stało się to po reboocie. Po prostu zamknąłem przeglądarkę, po czym ją otworzyłem i była zepsuta. Doświadczył ktoś czegoś takiego? Macie może pomysł jak to naprawić?

Zresetowałem już ustawienia, usunąłem cały katalog ~/.config/chromium i przeinstalowałem przeglądarkę za pomocą aptitude. Nic nie pomogło.
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dla potomnych:
Permanentnym obejściem problemu jest umieszczenie w .profile

export CHROMIUM_FLAGS="$CHROMIUM_FLAGS --force-device-scale-factor=1.25"
1.25 bo mam wysokie DPI, przy normalnym należy zostawić 1.

Dlaczego
  • Odpowiedz
Mam Debiana Stretch na thinkpadzie x230 i czasami po wyjściu ze stanu uśpienia nie działa touchpad i trackpoint, raz się zdarzyło że nie działał sam trackpoint, może ktoś spotkał się z czymś podobnym?

#linux #linuks #debian #thinkpad #lenovo
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, mam pytanie jak się nazywa stackowanie dwóch i więcej serwerów fachowo.

Wyjaśnię o co mi chodzi.

Mam 2 serwery DL380 G7 i G6, 4 karty 2x 1Gb, za pomocą tych kart chciałbym je połączyć by G6 był serwerem obliczeniowym dla G7. Wiem że 4Gb to za mało, ale nie mam więcej, a na FC nie mam piniądza. Chcę to zrobić na #debian.
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki mam problem. Postawiłem sobie Kali na VMWare, wykrywa mi normalnie urządzenie lecz airmon-ng nie chce stworzyć mi interfejsu do monitorowania. Próbuję więc

ifconfig wlan0 down
iwconfig wlan0 mode monitor
ifconfig wlan0 up
lecz po drugiej komendzie otrzymuję
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy jest możliwość wyłączenia opcji monitorowania wersji pakietów w .net core? Korzystam u siebie na Debianie 9 z wersji .net core 2.0 preview i za cholerę mi nie przepuści paczki JWT Bearer, bo wywala komunikat "Detected package downgrade".

Żadna starsza wersja frameworka mi nie działa.

#dotnet #csharp #linux #debian
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak to jest z waylandem na linuchu, czy to już się nadaje żeby z tego korzystać? Jak to działa z GTK 3 na przykład i grafikami intela, macie jakieś doświadczenia?

#linux #wayland #debian #ubuntu
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Witam.

Szybkie pytanko. Czy na dystrybucji Freenas jest możliwość udostępniania internetu po karcie wifi na PCI?

Ogarniam domowy serwer NAS. Dobrze aby działał również jako firewall z udostępnianiem internetu po kablu oraz WIFI. Mam 2 interfejsy sieciowe LAN oraz WIFI na PCI (atheros).

#informatyka #linux #debian
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@piekarz139 czyli co, ma to być NAS z opcją routera tak po krotce? Oczywiście, że się da. W koncu to unix, może nie ootb ale problemów być nie powinno z postawieniem jakiegoś firewalla jako VM/jail. Gorzej z sensem.
  • Odpowiedz
Zainstalowałem na laptopie tydzień temu #debian 9.
Powiem wam że lepiej zostać przy jessie w środowisku produkcyjnym, gdyż jest lepiej dopracowany.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@brudny: Nie działa mi właściwie środowisko graficzne, przez co muszę usuwać plik .Xauthority, by można było się zalogować.
Po za tym środowisko zawsze mi startuje w trybie kiosk, i nie da się zapisać sesji.
  • Odpowiedz
Już kiedyś o tym pisałem ale nie uzyskałem odpowiedzi. Może tym razem ktoś będzie wiedział co może być przyczyną? W menadżerach plików nemo (cinnamon) i nautilus (gnome) podczas przechodzenia pomiędzy katalogami dostaje ogromnego laga. Zawartość katalogu bardzo długo się wczytuje. Zarówno w przypadku menadżera z XFCE jak i odpalania za pomocą sudo problem znika jak ręką odjął. Nie pojawiają się też komunikaty błędów ot po prostu zamula sobie bo lubi!?

#linux
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@goomba-pl: aktualnie to tak czasu nie mam na zagłębianie się w tak szczegółowy log, weź zobacz czy nie wypluło czegoś do /var/log/debug /var/log/messages lub też journalctl --since "1 hour ago"
  • Odpowiedz
to ma być system do nauki nie w----u


@wacek_1984: Jeśli tylko go masz do nauki, to zrób instalację na czysto a nie update, chyba będzie wszystko ok.
A naprawdę, przynajmniej Gnome, jest o wiele lepszy niż na 8.
  • Odpowiedz
Nie wiem o co chodzi. Na starym pececie, na którym Debian 8 działał bez problemu, postanowiłem że wrzucę z ciekawości dziewiątkę (dysk po formacie). No i dzieją się bardzo dziwne rzeczy z siecią - to znaczy instalator netinst bez problemu wykrył zarówno kartę WiFi jak i Ethernet, a po instalacji nie miałem w systemie żadnej sieci - nic nie skonfigurowane z automatu, ifconfig nie istnieje, ping tak samo, z interfejsów sieciowych tylko
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach