Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 2
@b0lec: zobacz czy ubicie modułów od tych urządzeń i ich aktywacji po obudzeniu naprawia problem.
Mirki, mam pytanie jak się nazywa stackowanie dwóch i więcej serwerów fachowo.
Wyjaśnię o co mi chodzi.
Mam 2 serwery DL380 G7 i G6, 4 karty 2x 1Gb, za pomocą tych kart chciałbym je połączyć by G6 był serwerem obliczeniowym dla G7. Wiem że 4Gb to za mało, ale nie mam więcej, a na FC nie mam piniądza. Chcę to zrobić na #debian.
Wyjaśnię o co mi chodzi.
Mam 2 serwery DL380 G7 i G6, 4 karty 2x 1Gb, za pomocą tych kart chciałbym je połączyć by G6 był serwerem obliczeniowym dla G7. Wiem że 4Gb to za mało, ale nie mam więcej, a na FC nie mam piniądza. Chcę to zrobić na #debian.
- 3
@wacek_1984: Tu masz oprogramowanie do tworzenia i zarządzania klastrami;
https://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_cluster_software
Ale jak myślisz że na tym odpalisz sobie windowsa (lub jakikolwiek inny system) i będzie działało jako jeden komputer to zapomnij :)
https://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_cluster_software
Ale jak myślisz że na tym odpalisz sobie windowsa (lub jakikolwiek inny system) i będzie działało jako jeden komputer to zapomnij :)
Mirki mam problem. Postawiłem sobie Kali na VMWare, wykrywa mi normalnie urządzenie lecz airmon-ng nie chce stworzyć mi interfejsu do monitorowania. Próbuję więc
lecz po drugiej komendzie otrzymuję
ifconfig wlan0 downiwconfig wlan0 mode monitorifconfig wlan0 uplecz po drugiej komendzie otrzymuję
@PeknietyJez: Przez VMware'a to raczej linux nie ma bezpośredniego dostępu do karty sieciowej, tylko przez interfejs vmware który raczej nie pozwoli jej wprowadzic w ten tryb.
- 2
@PeknietyJez: Sprawdź czy masz taki interfejs. Ja jak uruchamiałem Kaliego to miałem wlp8s0 zamiast wlan0.
Czy #debian 3.0 może być bezpieczny?
Jeśli tak to jak?
Chcę go dać do prostego sterownika #embedded i chcę być pewien że nikt nie zrobi mi zdalnego wjazdu.
#linux #hacking #pytaniedoeksperta
Jeśli tak to jak?
Chcę go dać do prostego sterownika #embedded i chcę być pewien że nikt nie zrobi mi zdalnego wjazdu.
#linux #hacking #pytaniedoeksperta
- 3
@ponton: @rzet: @cysiekw: @Wladyslaw_Jagiello: @ufo99: @makumbanoob: @cripz: @fervi: @paprok @brokenik @wytrzzeszcz: Już klechcę własną dystrybucję (przynajmniej model koncepcyjny), będzie czymś sandboxingowym, a za razem bardzo uniwersalnym w systemach wbudowanych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Czy jest możliwość wyłączenia opcji monitorowania wersji pakietów w .net core? Korzystam u siebie na Debianie 9 z wersji .net core 2.0 preview i za cholerę mi nie przepuści paczki JWT Bearer, bo wywala komunikat "Detected package downgrade".
Żadna starsza wersja frameworka mi nie działa.
#dotnet #csharp #linux #debian
Żadna starsza wersja frameworka mi nie działa.
#dotnet #csharp #linux #debian
Ciekawe czy o tej godzinie ktoś mi pomoże xD Co robić?
Mam problem po zainstalowaniu NodeJS. Nie mogę zainstalować Angular CLI przez NPM
w komentarzu screen z terminala
#debian #nodejs #angular #pytanie #linux #informatyka #naukaprogramowania
Mam problem po zainstalowaniu NodeJS. Nie mogę zainstalować Angular CLI przez NPM
w komentarzu screen z terminala
#debian #nodejs #angular #pytanie #linux #informatyka #naukaprogramowania
źródło: comment_px5cyj3D1mQHhLFNxBMCCi0AYk2nEVDk.jpg
Pobierz- 1
@Wina_Segmentacji: wywaliłem całe nodejs, pomógł reinstall. Dziękuję
@Garg84: Jak rozwiązałeś problem?
- 4
- 1
@bob_kelso:
1. Classic Theme Restorer
2. Tab Mix Plus
3. Wrzucasz do jednego toolbara pasek zakładek, pasek adresu i ikony wg potrzeby
1. Classic Theme Restorer
2. Tab Mix Plus
3. Wrzucasz do jednego toolbara pasek zakładek, pasek adresu i ikony wg potrzeby
34
Linux Deepin w wersji 15.4.1 wydany! Masa nowości i usprawnień

Dystrybucja Linux Deepin bazująca na Debiania doczekała się aktualizacji, która przynosi klasyczny widok menu, dużo animacji i masę innych ciekawych funkcji.
z- 6
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 1
@i_love_poland: Działa normalnie
- 11
Co ja robię XD
Kopiuję po ssh zawartość dystrybucji live z maszyny wirtualnej, aby zamontować ją w chroocie na systemie, który działa na 2x pendrive 16gb w raid0 ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
#linux #hacking #debian #nieprogramowanie
Kopiuję po ssh zawartość dystrybucji live z maszyny wirtualnej, aby zamontować ją w chroocie na systemie, który działa na 2x pendrive 16gb w raid0 ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
#linux #hacking #debian #nieprogramowanie
źródło: comment_CxsyI5fg9roIXcWzsqpCc6iGom8gHPxs.jpg
PobierzWitam.
Szybkie pytanko. Czy na dystrybucji Freenas jest możliwość udostępniania internetu po karcie wifi na PCI?
Ogarniam domowy serwer NAS. Dobrze aby działał również jako firewall z udostępnianiem internetu po kablu oraz WIFI. Mam 2 interfejsy sieciowe LAN oraz WIFI na PCI (atheros).
#informatyka #linux #debian
Szybkie pytanko. Czy na dystrybucji Freenas jest możliwość udostępniania internetu po karcie wifi na PCI?
Ogarniam domowy serwer NAS. Dobrze aby działał również jako firewall z udostępnianiem internetu po kablu oraz WIFI. Mam 2 interfejsy sieciowe LAN oraz WIFI na PCI (atheros).
#informatyka #linux #debian
@piekarz139 czyli co, ma to być NAS z opcją routera tak po krotce? Oczywiście, że się da. W koncu to unix, może nie ootb ale problemów być nie powinno z postawieniem jakiegoś firewalla jako VM/jail. Gorzej z sensem.
- 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Zainstalowałem na laptopie tydzień temu #debian 9.
Powiem wam że lepiej zostać przy jessie w środowisku produkcyjnym, gdyż jest lepiej dopracowany.
Powiem wam że lepiej zostać przy jessie w środowisku produkcyjnym, gdyż jest lepiej dopracowany.
- 0
@majsterV2: po takim stwierdzeniu oczekiwalbym konkretow zamiast jakiegos "jest lepiej dopracowany"
- 0
@brudny: Nie działa mi właściwie środowisko graficzne, przez co muszę usuwać plik .Xauthority, by można było się zalogować.
Po za tym środowisko zawsze mi startuje w trybie kiosk, i nie da się zapisać sesji.
Po za tym środowisko zawsze mi startuje w trybie kiosk, i nie da się zapisać sesji.
Już kiedyś o tym pisałem ale nie uzyskałem odpowiedzi. Może tym razem ktoś będzie wiedział co może być przyczyną? W menadżerach plików nemo (cinnamon) i nautilus (gnome) podczas przechodzenia pomiędzy katalogami dostaje ogromnego laga. Zawartość katalogu bardzo długo się wczytuje. Zarówno w przypadku menadżera z XFCE jak i odpalania za pomocą sudo problem znika jak ręką odjął. Nie pojawiają się też komunikaty błędów ot po prostu zamula sobie bo lubi!?
#linux
#linux
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
to ma być system do nauki nie w----u
@wacek_1984: Jeśli tylko go masz do nauki, to zrób instalację na czysto a nie update, chyba będzie wszystko ok.
A naprawdę, przynajmniej Gnome, jest o wiele lepszy niż na 8.
@super_tux o tym mówiłem
Nie wiem o co chodzi. Na starym pececie, na którym Debian 8 działał bez problemu, postanowiłem że wrzucę z ciekawości dziewiątkę (dysk po formacie). No i dzieją się bardzo dziwne rzeczy z siecią - to znaczy instalator netinst bez problemu wykrył zarówno kartę WiFi jak i Ethernet, a po instalacji nie miałem w systemie żadnej sieci - nic nie skonfigurowane z automatu, ifconfig nie istnieje, ping tak samo, z interfejsów sieciowych tylko
- 14
- 10
@Zgrywuss: w windzie jest ccccomboo. Płacisz placisz licencje za windowsa, sql-a, a czas marnujesz nadal za 'darmo' :D
konto usunięte via iOS
- 3






















Zresetowałem już ustawienia, usunąłem cały katalog ~/.config/chromium i przeinstalowałem przeglądarkę za pomocą aptitude. Nic nie pomogło.
@zyciejedo: Słynny "format" jest akurat zwyczajowym posunięciem użytkowników Windowsa.
Permanentnym obejściem problemu jest umieszczenie w .profile
export CHROMIUM_FLAGS="$CHROMIUM_FLAGS --force-device-scale-factor=1.25"1.25 bo mam wysokie DPI, przy normalnym należy zostawić 1.
Dlaczego