Wpis z mikrobloga

Mireczki, zepsuło mi się właśnie Chromium. Wygląda na to, że nagle źle zaczęło rozpoznawać rozdzielczość i paski adresu oraz zakładek są ogromne. Niczego nie zmieniałem, niczego nie aktualizowałem, nawet nie stało się to po reboocie. Po prostu zamknąłem przeglądarkę, po czym ją otworzyłem i była zepsuta. Doświadczył ktoś czegoś takiego? Macie może pomysł jak to naprawić?

Zresetowałem już ustawienia, usunąłem cały katalog ~/.config/chromium i przeinstalowałem przeglądarkę za pomocą aptitude. Nic nie pomogło.

Wersja 60.0.3112.78 (Build) built on Debian 9.1, running on Debian 9.1 (64-bitowa).
#linux #debian #chromium
  • 11
@zyciejedo: Bzdura. Siedzę już ponad dwa lata bez reinstalacji i nie jedną awarię w tym czasie naprawiłem. Ten system jest logiczny. Zawsze istnieje konkretna przyczyna problemu i zawsze istnieje rozwiązanie.
Mam już pierwsze obejście. Po uruchomieniu z konsoli z opcją:

chromium --force-device-scale-factor=1
wygląda ok. Pytanie, czemu przy domyślnym uruchomieniu nagle zaczął wybierać inną opcję. Zapomniałem napisać, że mam laptoka 14 calowego z rozdzielczością FullHD, i musiałem sobie przestawić kilka rzeczy, żeby wygodnie mi się z nim pracowało. To było dawno temu i kompletnie mi wyleciało z głowy, że grzebałem przy DPI.
Dla potomnych:
Permanentnym obejściem problemu jest umieszczenie w .profile

export CHROMIUM_FLAGS="$CHROMIUM_FLAGS --force-device-scale-factor=1.25"
1.25 bo mam wysokie DPI, przy normalnym należy zostawić 1.

Dlaczego domyślnie zaczęło mi ustawiać --force-device-scale-factor=2 (a zaczęło) tego nie rozumiem. Nigdzie w opcjach tego nie widzę, także wpisanie w pasku adresu

chrome://version/
nie pokazuje, że ta flaga kiedykolwiek jest ustawiana. Nie mniej jednak, przeglądarka zachowuje się, jakby była. Będę drążył temat. Dziękuję wszystkim zainteresowanym za pomoc.