Ostatnio mi się udało kupić 3 terminale po 10zł, które miały uszkodzone obudowy i mimo temu iż miały tylko 54mb ramu, to i tak dało się postawić pełnoprawnego Unixa, jakim jest NetBSD ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Widzę że są teraz wyjścia na 2 monitory i normalne sloty na rozbudowę pamięci, więc spokojnie #debian będzie hulał z tym GPU, tak że filmy pooglądam, z Xpry skorzystam i
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Oto mój słynny terminal na atomie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Debian nonfree na GPU z PowerVR i kingston 8gb na ext4 działa płynniej niż windows XP. Pozwala na wygodne oglądanie w 1080p i streamowanie pulpitu po xpra za pomocą H264, lub JPEG, a nawet gier ze steama ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Był to niegdyś netbook, którego zdekompletowanego dostałem tuż przed wyrzuceniem.
Najwięcej prądu bierze
majsterV2 - Oto mój słynny terminal na atomie ( ͡° ͜ʖ ͡°) 
Debian nonfree na GPU z P...

źródło: comment_hGshWNfsv2Z6ltOmtMEglTzyRENvXwsa.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć mirki mam pytanko z tematu #siecikomputerowe #sieci. Mianowicie - tworzę sobie symulację w #gns3.

Dwa routery połączone ze sobą.

W każdej z sieci wychodzących z routera do sieci lokalnej switch oraz - w pierwszej sieci 3 komputery, w drugiej 1. Korzystam z #vmware workstation 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirunie, mam problem.
Od jakiegoś czasu używam sobie #debian #linux. Wszystko jest fajnie i pięknie z wyjątkiem jednej rzeczy: logi. Niektóre pliki w /var/log mają po kilka(naście) gigabajtów, wszystko przez #gnome - środowisko graficzne wrzuca tam wszystkie ostrzeżenia i błędy (wygląda to jak na picrelu). Na #fedora wszystko było okej, więc podejrzewam tutaj jakiś problem z paczką z repo systemu. Da się jakoś
K.....h - Mirunie, mam problem.
Od jakiegoś czasu używam sobie #debian #linux. Wszys...

źródło: comment_K9yY5JEFJ9DzT0WzATJ9u3CKdfMeZfws.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Althorion: syslog, a journalctl to zdaje się dwie różne rzeczy
generalnie na desktopach syslog można sobie darować, a tylko journalctl z systemd wykorzystywać do sprawdzania logów/błędów jak cos nie działa
  • Odpowiedz
@ulises: a tak. Mógłbym się bronić, że niby napisałem „co tam w Debianie odpowiada za robienie logów”, ale prawda jest taka, że połowę zrobiłem wg tego, jak pamiętałem, że Debian działa, a drugą wg tego, jak teraz działają zazwyczaj systemy z systemd — czyli łącznie całość zrobiłem źle. Dzięki za zwrócenie uwagi.
  • Odpowiedz
Jak zmusić dongiel usb Huawei K3765 do pracy jako router WiFi? System to Debian 8 Jessie... (Dongiel ten chyba jest dawany wszędzie jako brandowany router firm takich jak Play, Plus, działa jako 'internet na kartę' - ale da się go podłączyć jako najzwyklejszy router WiFi.. Cóż, na Windowsie działa...)

#debian #linux #linuks #internet #huawei
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Postawiłem go nie pamiętam kiedy, ale wiem że się lada dzień będzie potrzebny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
anonymus@xxx:~$ uptime
19:31:43 up 11 days, 23:22, 2 users, load average: 0,00, 0,00, 0,00
anonymus@xxx:~$ cat /proc/cpuinfo
processor :
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak na #intel atom N2600 zainstalować sterowniki do GPU na #linux #ubuntu czy #debian?
Od wczoraj nie znalazłem nic co działa, najlepiej aby to było repozytorium, albo paczka deb.
Na samym CPU odpalić filmik to mordęga, a co dopiero klient zdalnego pulpitu ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#pytaniedoeksperta
  • 37
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Instaluję Debiana na Pendrive, używając maszyny wirtualnej aby uruchomić go na płycie głównej z netbooka, zostanie umieszczona w obudowie, która będzie wyglądała jak Mac Pro, a w przyszłości zaimplementuję tam mały klaster obliczeniowy ze względu na ilość miejsca ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
Trzymajcie kciuki, niech to mi się uda i poleci na #elektroda, ku ponaśmiewania się ze starych dziadków
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach