Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 0
SELinux
@mrooczilla: ta, ale jeden folder wystawi to nic się nie stanie. Zmieni port, zabezpieczy i styknie.
hehe, no pisal ze jest zielony w Linuxy ;) ale w ogólności to masz racje, tak by było lepiej.
- 1
Oto mój słynny terminal na atomie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Debian nonfree na GPU z PowerVR i kingston 8gb na ext4 działa płynniej niż windows XP. Pozwala na wygodne oglądanie w 1080p i streamowanie pulpitu po xpra za pomocą H264, lub JPEG, a nawet gier ze steama ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Był to niegdyś netbook, którego zdekompletowanego dostałem tuż przed wyrzuceniem.
Najwięcej prądu bierze
Debian nonfree na GPU z PowerVR i kingston 8gb na ext4 działa płynniej niż windows XP. Pozwala na wygodne oglądanie w 1080p i streamowanie pulpitu po xpra za pomocą H264, lub JPEG, a nawet gier ze steama ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Był to niegdyś netbook, którego zdekompletowanego dostałem tuż przed wyrzuceniem.
Najwięcej prądu bierze
źródło: comment_hGshWNfsv2Z6ltOmtMEglTzyRENvXwsa.jpg
Pobierz@majsterV2: Wygląda okropnie. Polecam xD
- 0
@Kryspin013: Ekran z boku się nie sprawdził, był mało wygodny i trudny w konfiguracji.
Cześć mirki mam pytanko z tematu #siecikomputerowe #sieci. Mianowicie - tworzę sobie symulację w #gns3.
Dwa routery połączone ze sobą.
W każdej z sieci wychodzących z routera do sieci lokalnej switch oraz - w pierwszej sieci 3 komputery, w drugiej 1. Korzystam z #vmware workstation 12
Dwa routery połączone ze sobą.
W każdej z sieci wychodzących z routera do sieci lokalnej switch oraz - w pierwszej sieci 3 komputery, w drugiej 1. Korzystam z #vmware workstation 12
#debian #jessie8.7 #stable #gnome3
w--------a przy https://extensions.gnome.org/extension/956/iss-above/
w--------a przy https://extensions.gnome.org/extension/956/iss-above/
Mirunie, mam problem.
Od jakiegoś czasu używam sobie #debian #linux. Wszystko jest fajnie i pięknie z wyjątkiem jednej rzeczy: logi. Niektóre pliki w
Od jakiegoś czasu używam sobie #debian #linux. Wszystko jest fajnie i pięknie z wyjątkiem jednej rzeczy: logi. Niektóre pliki w
/var/log mają po kilka(naście) gigabajtów, wszystko przez #gnome - środowisko graficzne wrzuca tam wszystkie ostrzeżenia i błędy (wygląda to jak na picrelu). Na #fedora wszystko było okej, więc podejrzewam tutaj jakiś problem z paczką z repo systemu. Da się jakoś
źródło: comment_K9yY5JEFJ9DzT0WzATJ9u3CKdfMeZfws.jpg
Pobierz- 2
@Althorion: syslog, a journalctl to zdaje się dwie różne rzeczy
generalnie na desktopach syslog można sobie darować, a tylko journalctl z systemd wykorzystywać do sprawdzania logów/błędów jak cos nie działa
generalnie na desktopach syslog można sobie darować, a tylko journalctl z systemd wykorzystywać do sprawdzania logów/błędów jak cos nie działa
@ulises: a tak. Mógłbym się bronić, że niby napisałem „co tam w Debianie odpowiada za robienie logów”, ale prawda jest taka, że połowę zrobiłem wg tego, jak pamiętałem, że Debian działa, a drugą wg tego, jak teraz działają zazwyczaj systemy z systemd — czyli łącznie całość zrobiłem źle. Dzięki za zwrócenie uwagi.
Jakie znacie menagery do ustawiania pulpitów i rozdzielczości na kilku monitorach, co działają z każdym GPU?
#linux #archlinux #debian #pytaniedoeksperta #pokazpulpit
#linux #archlinux #debian #pytaniedoeksperta #pokazpulpit
Jak zmusić dongiel usb Huawei K3765 do pracy jako router WiFi? System to Debian 8 Jessie... (Dongiel ten chyba jest dawany wszędzie jako brandowany router firm takich jak Play, Plus, działa jako 'internet na kartę' - ale da się go podłączyć jako najzwyklejszy router WiFi.. Cóż, na Windowsie działa...)
#debian #linux #linuks #internet #huawei
#debian #linux #linuks #internet #huawei
Wiecie jak na #debian nonfree XFCE wymusić obraz na kilku monitorach w większej rozdzielczości niż 1024x768?
GPU mam z intela, zaś na #xubuntu szło to zrobić, mimo braku akceleraracji ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#linux #pytaniedoeksperta #pokazpulpit
GPU mam z intela, zaś na #xubuntu szło to zrobić, mimo braku akceleraracji ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#linux #pytaniedoeksperta #pokazpulpit
- 0
@BratBlizniakAndrzeja: Teraz to pół systemu wywaliło, dhcp przestało działać i nic się nie zmieniło
@BratBlizniakAndrzeja: XD teraz to mu pomogłeś XD
@dwiesciedziewiecdziesiatpiec: a po co robić kali od nowa?
- 0
Komentarz usunięty przez autora
#pytanie #programowanie
Mam gotowy program do obsługi LCD 2x16 ze sterownikiem HD44780 w #jezykc , połączyłem go wg opisu z tej strony przez 74HC595 chcąc oszczędzić piny i zastosować gotowca. W bibliotece mam zapis:
Mam gotowy program do obsługi LCD 2x16 ze sterownikiem HD44780 w #jezykc , połączyłem go wg opisu z tej strony przez 74HC595 chcąc oszczędzić piny i zastosować gotowca. W bibliotece mam zapis:
#define pinDS PD0
#define DDRDS DDRD
#define
- 0
@macgajster: Po definicjach wygląda raczej jak biblioteka do dowolnego AVRa, niż dla dowolnej platformy :>
- 0
@msichal: dlatego chciałbym to popsuć na wersję linuxową. Jak patrzę po necie, to trzeba chyba będzie użyć open/fopen. Może coś z tego wyjdzie
- 2
@Arc2: Kurde troszkę się naczytałem na temat archa głupia instalacja sterownika pod wifi przykładowo to jakiś koszmar
- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 2
@FunkyFresh: no popatrz, a jeszcze parę lat temu ludzie opisywali dokładnie takie samo zachowanie, tylko systemy były zamienione miejscami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#roklinuksa
#roklinuksa
@FunkyFresh: sprawdz ERP w biosie, ew. sprawdz czy nie masz podkreconego procka.
Postawiłem go nie pamiętam kiedy, ale wiem że się lada dzień będzie potrzebny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
anonymus@xxx:~$ uptime
19:31:43 up 11 days, 23:22, 2 users, load average: 0,00, 0,00, 0,00
anonymus@xxx:~$ cat /proc/cpuinfo
processor :
anonymus@xxx:~$ uptime
19:31:43 up 11 days, 23:22, 2 users, load average: 0,00, 0,00, 0,00
anonymus@xxx:~$ cat /proc/cpuinfo
processor :
@majsterV2: jak masz takie bestie do bicia uptimów to niech chociaż coś robią dla ludzkości ( ͡º ͜ʖ͡º)
źródło: comment_Mydb1FPw11Yb0rkTR4aCoEqIgALvCNyC.jpg
Pobierz- 2
@majsterV2: Polska wiki przekierowuje tu:
https://pl.wikipedia.org/wiki/ATA_(technologia)
IDE == ATA == PATA
https://pl.wikipedia.org/wiki/ATA_(technologia)
IDE == ATA == PATA
Jak na #intel atom N2600 zainstalować sterowniki do GPU na #linux #ubuntu czy #debian?
Od wczoraj nie znalazłem nic co działa, najlepiej aby to było repozytorium, albo paczka deb.
Na samym CPU odpalić filmik to mordęga, a co dopiero klient zdalnego pulpitu ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#pytaniedoeksperta
Od wczoraj nie znalazłem nic co działa, najlepiej aby to było repozytorium, albo paczka deb.
Na samym CPU odpalić filmik to mordęga, a co dopiero klient zdalnego pulpitu ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#pytaniedoeksperta
- 1
@majsterV2: xserver-xorg-video-intel
Instaluję Debiana na Pendrive, używając maszyny wirtualnej aby uruchomić go na płycie głównej z netbooka, zostanie umieszczona w obudowie, która będzie wyglądała jak Mac Pro, a w przyszłości zaimplementuję tam mały klaster obliczeniowy ze względu na ilość miejsca ( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■
Trzymajcie kciuki, niech to mi się uda i poleci na #elektroda, ku ponaśmiewania się ze starych dziadków ᕦ
Trzymajcie kciuki, niech to mi się uda i poleci na #elektroda, ku ponaśmiewania się ze starych dziadków ᕦ
@majsterV2: no tak. Ogólnie jeszcze nie kminię tej idei ekranów. Wiem jak działa xorg, ale akurat ekranów nie tykałem. Muszę o tym poczytać.
- 0
Komentarz usunięty przez autora
Czy jeśli zainstalowałem Debiana z 32bitowym kernelem, na 64bitowym cpu, to czy mogę odpalić 64bitowego kernela w chroot?
Miałem taką potrzebę, ze względu na stabilność.
#linux #debian #pytaniedoeksperta
Miałem taką potrzebę, ze względu na stabilność.
#linux #debian #pytaniedoeksperta
Komentarz usunięty przez autora
- 1
@majsterV2: Możesz emulować 64 bitową architekturę w QEMU XD
@majsterV2: co będzie następne? screen? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
edit: aaa masz tmuxa, to Ci screen niepotrzebny, nie zauważyłem
edit: aaa masz tmuxa, to Ci screen niepotrzebny, nie zauważyłem













Widzę że są teraz wyjścia na 2 monitory i normalne sloty na rozbudowę pamięci, więc spokojnie #debian będzie hulał z tym GPU, tak że filmy pooglądam, z Xpry skorzystam i