Wszystko
Najnowsze
Archiwum

- 104
Właśnie skończyłem ostatni odcinek. Smutno tak troszku. Musiałem zrobić mema. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#czarnobyl #feels #heheszki #humorobrazkowy #seriale
#czarnobyl #feels #heheszki #humorobrazkowy #seriale
źródło: comment_MSLpdjNeSmIU4e70fkVxjAhATBH59vcv.jpg
Pobierz- 12
- 82
- 6
Ostatni 5. odcinek z serii Charnobyl.
Jakie wrażenia po ostatnim odcinku? Nie sadzicie, że Diatłowa niepotrzebnie przedstawiono jako szaleńca i skrajnego despotę? Za bardzo mu się chyba w serialu oberwało.
#czarnobyl
Jakie wrażenia po ostatnim odcinku? Nie sadzicie, że Diatłowa niepotrzebnie przedstawiono jako szaleńca i skrajnego despotę? Za bardzo mu się chyba w serialu oberwało.
#czarnobyl
źródło: comment_KEL6g1dERLU6aA3q7d9eWcqYYqEw0tyX.jpg
Pobierz- 9
Anatolij Diatłow, Wasilij Ignatenko (strażak) i za szybą jego żona Ludmiła.
Jeszcze nie wiedzą, że za 24h ich świat przestanie istnieć. Mocne ujęcie.
Jeszcze nie wiedzą, że za 24h ich świat przestanie istnieć. Mocne ujęcie.
źródło: comment_YvfeqkMcwpoxelKJmh520LqRidBHhN1a.jpg
Pobierz- 3
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Właśnie jestem po ostatnim odcinku serialu, muszę przyznać że mimo iż większość tych wydarzeń wiedziałem, serial wywarł na mnie ogromne wrażenie, polecam wszystkim.
Według mnie jest to najlepszy serial jaki widziałem. A najlepsze to że nie da się go zaspojlerować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
PS: zaskoczył mnie fakt nurków (╯°□°)╯︵ ┻━┻
#czarnobyl
Według mnie jest to najlepszy serial jaki widziałem. A najlepsze to że nie da się go zaspojlerować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
PS: zaskoczył mnie fakt nurków (╯°□°)╯︵ ┻━┻
#czarnobyl
@kacper1302: no zaspojlerować ciężko ale jak ktoś nie znał wcześniej historii Czarnobyla (tj. wiedział, że był wybuch i tyle) to w sumie fajnie przedstawili samą katastrofę w pierwszym odcinku. Bez żadnego komentarza, tak że nieświadomy widz czuje się trochę jak Szczerbina pytający jak działa reaktor ( ͡° ͜ʖ ͡°) a z czasem poznaje całą prawdę i końcowa retrospekcja z komentarzem Legasowa idealnie to podsumowuje (wykorzystując przecież
- 1
Gdyby było możliwe szybkie ich opuszczenie jak tylko moc zaczęła rosnąć do katastrofy by nie doszło.
@umowiony_znak_sygnal: Szkoda, że Leszke tego nie wiedział. ( ͡º ͜ʖ͡º)
@StaryWilk: Aż sprawdziłem w wiki i poniekąd obaj mamy rację.
"Powolne tempo wsuwania prętów (0,4 m/s, około 18–20 sekund na przebycie całej długości) było jedną z przyczyn."
"Późniejsze badania symulacyjne wykazały, że w tej sytuacji należało poprzestać na samym wznowieniu przepływu wody, a dopiero po ochłodzeniu reaktora, wyłączyć go"
"W przypadku zatrucia ksenonowego należy wyłączyć reaktor"
"Akimow postąpił zgodnie z
"Powolne tempo wsuwania prętów (0,4 m/s, około 18–20 sekund na przebycie całej długości) było jedną z przyczyn."
"Późniejsze badania symulacyjne wykazały, że w tej sytuacji należało poprzestać na samym wznowieniu przepływu wody, a dopiero po ochłodzeniu reaktora, wyłączyć go"
"W przypadku zatrucia ksenonowego należy wyłączyć reaktor"
"Akimow postąpił zgodnie z
Czarnobyl Czarnobyl i po Czarnobylu
#czarnobyl
#czarnobyl
jaka szacowana jest w końcu ta liczba ofiar w #czarnobyl? w serialu znowu słyszałem od 4000-93000, z kolei jakiś czas temu czytałem wywiad z Jaworowskim (https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/nauka/1514110,1,zabojczy-mit-czarnobyla.read), który sam mówił, powołując się na badania przeprowadzone przez UNSCEAR, że liczba ofiar wynosiła 31. W podobnym tonie pisze Narodowe Centrum Badań Jądrowych (https://www.facebook.com/notes/narodowe-centrum-bada%C5%84-j%C4%85drowych/skutki-zdrowotne-awarii-w-czarnobylu/1173412436025545/?hc_location=ufi). Szczerze mówiąc wobec takich rozbieżności trochę nie wiem co o tym wszystkim sądzić. Taguję też #fizyka
- 0
@xXx_MatiSeba69_xXx: pewnie zależy od sposobu liczenia, po jakim czasie od narażenia dane osoby zmarły- miesiąc, rok, 10 lat?
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
#czarnobyl
To teraz jaką katastrofę w ZSRR bierzemy na tapet? Ten potencjał w odtwarzaniu radzieckiego klimatu nie może się zmarnować.
Moja propozycja - degradacja Jeziora Aralskiego. Nie wiem jak, bo akcja na kilka dekad, ale jeśli udało im się w fabułę ubrać Czarnobyl, to jestem spokojny.
To teraz jaką katastrofę w ZSRR bierzemy na tapet? Ten potencjał w odtwarzaniu radzieckiego klimatu nie może się zmarnować.
Moja propozycja - degradacja Jeziora Aralskiego. Nie wiem jak, bo akcja na kilka dekad, ale jeśli udało im się w fabułę ubrać Czarnobyl, to jestem spokojny.
źródło: comment_tfkr0VHfNmjblsGEzohKqmstL4UcYapo.jpg
Pobierz@appylan: i co? chcesz serialu toczącego się kilka dekad opowiadającego o wysychającej kałuży? Tak - to będzie sukces
@Lightwave
@appylan tylko w przypadku tunguskiej trudniej byloby zbudowac napiecie. Jeblo, a potem az do dzisiaj zastanawiamy sie co jeblo i gdzie. No chyba ze wplatamy watek SF i statek obcych ale to juz inny gatunek filmu.
Kysztymska to pierwsza propozycja. Druga i chyba lepsza - swierdłowsk. Pasuje idealnie. Bledne dzialania doprowadzaja do tragedii, bledne usuwanie tragedii do jej wyciszenia. A na koniec wyciszenie wszystkiego przez KGB.
@appylan tylko w przypadku tunguskiej trudniej byloby zbudowac napiecie. Jeblo, a potem az do dzisiaj zastanawiamy sie co jeblo i gdzie. No chyba ze wplatamy watek SF i statek obcych ale to juz inny gatunek filmu.
Kysztymska to pierwsza propozycja. Druga i chyba lepsza - swierdłowsk. Pasuje idealnie. Bledne dzialania doprowadzaja do tragedii, bledne usuwanie tragedii do jej wyciszenia. A na koniec wyciszenie wszystkiego przez KGB.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 5
czołowy oddział klasy robotniczej
źródło: comment_rQhzsMxsm8txP8eQcUkqxnFgPN1OJtrn.jpg
Pobierz- 13
- 457
To tak z przymrużeniem oka, ale już nie mogę słuchać tego p--------o, że nie ma ruskiego języka w serialu.
K---a, nawet w "Pianiście" ludziom nie przeszkadzał język angielski, ale już w "Czarnobylu" to mega wada xD
#czarnobyl
K---a, nawet w "Pianiście" ludziom nie przeszkadzał język angielski, ale już w "Czarnobylu" to mega wada xD
#czarnobyl
źródło: comment_EIulk4pSoXm9S9RfHCfCNQSzZMxtHPjT.jpg
Pobierz@waro: Ehhh zagraj sobie np: w Stalkera z oryginalnym polskim lektorem a z angielskim dubbingem to zobaczysz różnicę
@waro: bo jak już nie ma się do czego przypierdlic to mają chociaż taki argument.
Są jeszcze geniusze co płaczą, że są nieścisłości w serialu fabularnym ale tych debili pomijam.
Są jeszcze geniusze co płaczą, że są nieścisłości w serialu fabularnym ale tych debili pomijam.
Piękny był to serial, nie zapomnę go nigdy.
#czarnobyl
#czarnobyl
- 475
Zapis rozmowy telefonicznej w noc katastrofy 26 kwietnia 1986, godzina 1:25.
A: Straż pożarna. Słucham, Prypeć.
B: Dzień dobry.
A: Dzień dobry.
B: Proszę Pani, poproszę straż, szybko na... na blok nr 4 elektrowni Czarnobylskiej!
A: Straż pożarna. Słucham, Prypeć.
B: Dzień dobry.
A: Dzień dobry.
B: Proszę Pani, poproszę straż, szybko na... na blok nr 4 elektrowni Czarnobylskiej!
źródło: comment_JqG1cmmfxP5Syopx9Qmtp5uszkIxmmVp.jpg
Pobierz
konto usunięte via Android
- 33
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 13
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@kontomierz: No przeciez wywalilo reaktor i nie ma pradu...
- 14
@kontomierz: to nie netflix

























Jedyne co nowego się dowiedziałem, to że Polacy w Czarnobylu wymordowali Żydów w pogromach.
#czarnobyl #hbo