Tak oglądam Czarnobyl i stwierdzam że to straszne co robili politycy. Zaczęli robić coś tylko dlatego bo sami mogli zginąć
#czarnobyl
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Takie szybkie pytanie odnośnie serialu #czarnobyl
Ogólnie w ostatnim odcinku wszystko zostało w przystępny sposób wytłumaczone jeżeli chodzi o przyczyny eksplozji reaktora, ale jedna sprawa jest dla mnie nie do końca zrozumiała. Co miało większy wpływ na eksplozję: wykorzystanie grafitu w końcówkach prętów, czy fakt, że w wyniku wytworzenia się ciśnienia w kanałach pręty kontrolne utknęły w połowie. Jeżeli w grę wchodzi opcja 2, to w innych wypadkach przycisk AZ-5
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach