Mam pytanie mirki, bo miałem w tym roku nigdzie nie jechać na urlop, ale może jednak będzie mi dane chociaż na tydzień. Kierunek #bulgaria , konkretnie ta oferta Hotel Fenix Chciałbym się zapytać, czy może ktoś tam był? Ogólnie, czy ktoś ostatnio był w Bułgarii, czy jeździł np. na jakieś wycieczki fakultatywne ile mniej więcej kosztują. No i ile mniej więcej euro zabrać na 7 dni pobytu, mając zapewnione śniadanie
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bercik_Van_Fafaq: @thisismaddnes: nie wiem jak to liczysz, ale zdecydowanie najkorzystniej wychodzi opcja kupienia Euro w Polsce i wymiana Euro na Lewy na miejscu, kurs na miejscu tydzień temu był 1 EUR=1,93 BGN więc łatwo sobie przeliczyć.
Najlepsza opcja to mieć konto walutowe w aliorze i kupić u nich USD przez internet a następnie płacić na miejscu w Bułgarii kartą albo wyciągać gotówkę z bankomatów.
  • Odpowiedz
Mirki, jeździł ktoś do Bułgarii samochodem? wybieram się niedługo i muszę jakoś zaplanować trasę, jakieś protipy jak jechać? google mówi, że najszybciej przez Czechy, Słowację, Węgry i Serbię.
Ja planowałem przez Słowację, Węgry i Rumunię z postojem i noclegiem w Rumunii, może ktoś jechał i poradzi?

#bulgaria #wakacje #podruzujzwykopem
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zimny_blekit: Ponoć najlepiej przez Węgry-Serbię z noclegiem w połowie - jest przyzwoita autostrada.

Za to jazda przez Rumunię to obecnie masakra z uwagi na stan dróg, ale za 2-3 lata to się zmieni bo uzupełnią kilka kluczowych autostrad. Znajomy jeździ co roku kilka obiema tymi trasami i poleca tę pierwszą.
  • Odpowiedz
@solo_ta: przecież nie chodziło mi o to że polecam jazdę na letnich oponach zimą, tylko stwierdziłem, że argument oszczędności w opisanym przypadku jest nieuzasadniony
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki jako ze juz wypowiadalem sie w tagu #wakacje i #bulgaria czesc z Was moze wiedziec ze z racji braku rzeczy do zwiedzania, komercji i braku imprez nie byl to dla mnie udany urlop. Bilety mialem wykupione przez neckermanna a przewodnikiem jest small planet - wisienka na torcie ostatniego (dlugo wyczekiwanego) dnia pobytu jest sms o przesuniecie lotu o ponad 4h... Sa tu jacys eksperci od #prawo
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mrgallar: Pamiętaj, że jeśli uzyskasz odszkodowanie od przewoźnika, to jest to przychód który podlega opodatkowaniu. Możesz nie zgłaszać ale w razie kontroli US mogą się p-----------ć.
  • Odpowiedz
  • 0
@Adams_GA
@mug3n

Dzieki panowie bede walczyc i z przewoznikiem i z biurem bo to jest niepowazne, wczoraj wieczorem mnie zapewniali ze godziny sie nie zmienia napewno a w razie czego neckermann skorzysta z uslug innego przewoznika a dzisiaj juz do neckermanna dodzwonic sie nie da. ze small planet sie dowiedzialem od babki z infolinii ze nalezy mi sie odszkodowanie i mam skladac reklamacje poniewaz opoznienie wynika z opoznienia na pierwszym
  • Odpowiedz
Kupiłem bilet do #bulgaria na #wakacje :-) mam 2 opcje noclegu do wyboru, Sviety Vlas albo Sarafovo

Sviety Vlas - troche się chyba więcej dzieje, minimalnie lepszy hotel ale bez śniadania, minusem jest 40km dojazd (busem, bo straszna cebula taksówką)

Sarafovo - zaraz obok lotniska, ale nie jestem pewien czy to nie jakieś zadupie ;)

Generalnie chcemy z dziewczyną poleżeć na fajnej plaży, wieczorem pochodzić po knajpach a
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mars91: Lądujesz w Burgas? Jeśli za dnia bez problemu złapiesz spod lotniska autobus do Słonecznego Brzegu. Potem przesiadasz się w Słonecznym w miejski autobus, jakieś 10-15 jazdy i jesteś we Vlasie. Koszt niewielki (nie pamiętam dokładnie, wyjdzie pewnie kilkanaście złotych), czas przejazdu to coś koło godziny łącznie.

Zależy czego oczekujesz od wakacji. We Vlasie za wiele nie ma. Ładny port (marina?), rzut beretem do Słonecznego Brzegu (tam masz kupę imprez
  • Odpowiedz
@mars91: jedź do Vlas. jest blisko do Słonecznego Brzegu i przede wszystkim Nessebar, gdzie masz dużo knajp i ogólnie warto ten półwysep odwiedzić, bo imho jest piękny.

minimalnie lepszy hotel ale bez śniadania

nie ma czego żałować - pójdziesz do sklepu, kupisz banicę, jogurt, kawę w knajpce i już masz śniadanie.
generalnie nie kumam jak można wyjeżdżać za granicę i żywić się w hotelu - zdecydowanie lepiej jest poznawać tamtejszą
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mrgallar: a gdzie dokładnie byłeś? jak z pogodą? ja jadę z myślą nicnierobienia i walenia browarów na plaży, tak jak należy odpoczywać po polsku, czy więc Bułgaria to miejsce dla mnie?
  • Odpowiedz
mirki jak juz pisalem w poprzednim wpisie na #wakacje wybieram sie do #bulgaria z racji tego ze bylo dobre last minute. Mysle ze jest ok, hotel bez żarła + przelot w dwie strony wyniesie mnie ok 1000pln/osoba (500 hotel/glowa 500 loty/glowa). Za hotel niestety musze placic gotówką (tak sobie na bookingu wymyslili) więc napewno musze wymienic kase za hotel w kantorze w PL ale dalej nie wiem co
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@andrzejobiad: to akurat standard w miejscowościach turystycznych i to wszędzie... co nie zmienia faktu że taniej jest kupić Euro w Polsce i wymienić je na miejscu w Bułgarii na Lewy, ale nie są to jakieś astronomiczne kwoty, na 1000zł można zaoszczędzić ok.50 zł
  • Odpowiedz
#bulgaria #turcja

Znajomy jest na wakacjach w bulgarii, w sofii slyszal 4 bardzo glosne eksplozje, mozliwe ze grom dzwiekowy samolotow ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach