„Ta umowa była w pełni zgodna z prawem… a i tak zlecenie stworzenia strony okazało się failem roku!” – jeśli nie chcesz, aby Twoje nazwisko podpisywało taki cytat, lepiej obejrzyj ten film.

Po pierwsze zlecając stworzenie strony internetowej pamiętaj o zapewnieniu sobie własności domeny. Wiele osób nie ma świadomości, że tylko własność domeny gwarantuje im pełną kontrolę i narażają się na nieprzyjemne sytuacje, w których wykonawca odmawia udostępnienia nazwy domenowej. W firmie pokazujemy,
artur-pajkert - „Ta umowa była w pełni zgodna z prawem… a i tak zlecenie stworzenia s...
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

samodzielnie zakupić hosting – z tych samych powodów, żeby mieć pełną kontrolę nad serwerem


@artur-pajkert: tylko skonsultuj najpierw ten hosting z kimś kto ogarnia, bo jak przychodzi kolejny klient z hostingiem w home czy nazwie to mam ochotę powołać się na klauzulę sumienia
  • Odpowiedz
Zawsze mam kilka kopii zapasowych z różnych okresów, które leżą sobie na waszym serwerze, a kopia wisi na moim dysku. Bardzo przydatne przy ataku wirusów/hackerów, ale w przypadku stron, które nie są często aktualizowane. Całość stawia się na nowo w dwie minuty.
  • Odpowiedz
Mirki, #rozowypasek sprzedawała laptopa, więc wszystkie zdjęcia zgrała na zewnętrzny dysk, który gdzieś się walał po mieszkaniu przez rok czasu. Ostatnio chciała coś zobaczyć i zonk bo dysk nie działa. Nie dało się go otworzyć. Na szczęście jakoś to ogarnąłem, zrobiłem kopie dysku na inny dysk, kilka komend w terminalu i wszystko jest. Odzyskałem dane. Teraz rozglądam się za jakąś chmurą. Gdzie najlepiej trzymać kopie zapasowe, zdjęcia itd? Czy Dropbox
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#pytanie #linux #backup Jest jakiś program który mi będzie automatycznie robił backup dysku, tak że jak skończę pracę to sobie przepinam dysk na Raspberry PI(jakiś tam skrypt odpala program po wpięciu), zostawiam na noc i w------e na ransomware?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki laik jeśli chodzi o backupy here, oddaje laptopa na gwarancje i nie wiem czy wyczyszczą dyski więc chcę zrobić kompleksowy backup wszystkiego: systemu (win10) wraz ze wszystkimi ustawieniami, rejestrem etc.; zainstalowanych programów z ustawieniami; wszystkich danych - ogólnie wszystkiego żeby później w razie czego powrócić do momentu przed wysłaniem lapka. Które z darmowych narzędzi oferuje te możliwości i które polecacie (Acronis, AOMEI, Clonezilla, EASEUS)? Czy jest jakiś problem z tworzeniem backupu
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Witajcie Mirki!
Potrzebuję #pomocy #informatyka . Szukam taniego dysku #sieci 'owego NAS wspierającego DLNA do #telewizory .

Nie wymagam WiFi, wystarczy mi zwykłe #siecikomputerowe na skrętce, ale atutem byłby port USB 3.0.
Dysk powinien wspierać wykonywanie #backup z poziomu #android jak również PC. Do tego dostęp do danych poprzez #internet bez konieczności posiadania zewnętrznego IP.

Dobrze
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gen_mielec: strasznie mały budżet. Nie lepiej postawić coś na jakimś słabym PC,np coś ma i3 Sandy Bridge?
Zainstalować Open Media Vault i właściwie masz wszystko, RAID, serwer mediów, Plex, torrent, Docker (możesz na nim postawić np owncloud - taki własny dropbox), open vpn. Z czasem możesz dodać kolejne dyski.
  • Odpowiedz
Mireczki co polecicie do zrobienia kopii zapasowej partycji systemowej?
Interesuje mnie zrobienie kopii całej partycji (system+programy) lub system osobno i programy osobno.

#windows #windows7 #backup
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SunnO: Do .iso nie zapisuje. Tworzy coś w stylu mocno skompresowanego archiwum.
Tak jak opisujesz - jest draka, odpalasz Clonezille i przywracasz czy to jedną partycję, czy cały komplet razem z rekordem rozruchowym, a z czego to też dowolnośc - z folderu sieciowego, napędu usb, innej partycji. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Jaki jest teraz na topie program do robienia backupów? Chodzi mi wyłącznie o robienie obrazów partycji/dysku. Start z pendrive.

Niepotrzebny mi backup przyrostowy, poszczególnych plików ani trzymanie ich online. Dawniej był fajny Norton Ghost, a teraz? Wszyskie opinie i recenzje do znalezienia przez google wyglądają na kupione.
Może być darmowy albo płatny.

#backup #pcmasterrace #komputery
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, jaki polecacie program dobry, acz prosty do kopii zapasowych w środkowisku Mint?
Chodzi mi o taki, który póxniej z automatu będzie wychwytywał zmiany w danych folderach. Ten systemowy robi to dobrze?

#linux #mint #backup #januszeinformatyki
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, poszukuję jakiegoś programu do robienia backupów, kluczowa jest dla mnie tylko jedna funkcjonalność:

chcę aby program "wyrównywał" dane na dysku zewnętrznym z tym co znajduje się na komputerze, tak więc chodzi o:
- usunięcie na kopii zapasowej tego co usunąłem na dysku
- zrobienie kopii zapasowej nowych plików
- zostawienie plików które się nie zmieniły
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 3
Q--a znów padłem ofiarą własnego lenistwa, skonfigurowany i postawiony serwer #supla Cloud na #raspberrypi i brak #backup. A z-----a malina 2 tygodniach bez zasilania wali kernel panic ()()()
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dzisiaj na jednym z komputerów zauważyłem katalog Backup z plikami
hdd.mbr (mały)
hdd.opt (mały)
hdd.par (kilka GB)

Zastanawiam się jakim programem mógł zostać zrobiony ten obraz dysku
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki znacie jakiś darmowy ale skuteczny program do odzyskiwania danych z dysku przenośnego?
Podczas kopiowania ruszyłem dysk i go wypiąłem z USB... Teraz pisze że muszę go sformatować a partycja ma format RAW...
Chciałbym odzyskać jakieś 10 GB zdjęć które są tylko na tym dysku.
#komputer #programy #informatyka #odzyskiwanie #backup #dysk #raw
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy ktoś zna jakiś sposób na przywrócenie kopii dysku wykonanej Clonezillą, pod Windowsem?

use case jest taki, że mam pełno kopii małych dysków, a wokół tylko maszyny, które bootują się po 20 minut (Xeon), mają tylko jeden wolny port SATA, więc 20 dysków to cały dzień. Natomiast mam jedną maszyne, która ma 10 SATA i hot swapa - a chodzi pod Windosem.

#komputery #backup
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@barteck: Nie chcę ruszać tych, które już działają, poza tym nie mogę wyłączyć więcej niż, max dwie maszyny i to tylko w nocy, a tym bardziej nie mogę wyłączyć tej z Windowsem. Clonezilla Server to nic innego jak serwer PXE, który podaje po sieci taki sam image CZ, jaki mogę sobie wypalić na USB - i tak wychodzi na to samo, za każdym jednym dyskiem reboot. Generalnie mam już porobione
  • Odpowiedz