@Padoks: Moim zdaniem nie. Twoja podstawa w diecie to i tak jest mięso, tłuste ryby i jajka, do tego nisko węglowodanowe warzywa (czyli właściwie wszystko bez dużej ilości skrobi) i orzechy. Prawdziwym wyzwaniem jest keto-vegan, ale też się da, tylko dużo kokosa i białkowych wytworów w stylu tofu/tempeh więc trochę monotonnie.

Odpadają Ci sery. Mleka, kefirów, jogurtów, maślanek i tak byś nie pił bo za dużo cukru. Śmietanę możesz czasem
  • Odpowiedz
Od kilku dni biorę krople do nosa DYMISTA i nie wiem co to #alergia od czasu do czasu muszę wysmarkać nos i tyle nawet oczy mnie nie swędzą, mocna alergia na trawy, drzewa, i inne chwasty, mała na psa i kota i roztocza. Do tego loratadyna i feksofenadyna.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dzień dobry k--w auwielbiam budzić się w piękny wiosenny dzień,oczy mi łzawią tak że przez noc je zakleiło,charczę jak oddycham i wypluwam z siebie szaro-żółtą (coś jak papież)wydzieline.Dobijcie mnie.

#alergia #wiosna
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Grovegod: idź po leki, a jak bierzesz te same od 3 lat albo kupujesz z półki bez recepty i "nie działają" to niech ci alergolog zmieni

sam męczyłem się ze starymi lekami, które kiedyś miałem a potem nic nie dawały rezultatu a po zmiane na nowsze leki wszystkie objawy jak ręką odjął
  • Odpowiedz
ALERGIA
Chce przygotować się strategicznie na nadchodzący sezon alergiczny. Generalnie katar i szczypanie oczu, silne objawy.
Cetryzyna/bilastyna słabo działają - problemem jest szybkie narastanie tolerancji. Przejrzałem wszystkie leki 2 i 3 generacji.

1. Zastanawia mnie, dlaczego tylko azelastyna jest w postaci kropli do nosa i oczu a inne tylko tabletki? Przecież lepiej miejscowo działać.
2. Czy aerozolem (azelastyna) do nosa można spryskać oko, a jak nie to dokładnie dlaczego? Oraz czy kroplami do nosa można zakroplić
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DeringeR: Dobrze działa dymista - spray do nosa, dodatkowo ma steryd który zmniejsza zapalenie. azelastyna + flutykazon. Dodatkowo dobrze zapisać się na odczulanie u alergologa. Trwa 5 lat ale efekty widac juz po 3. Efekt niesamowity
  • Odpowiedz
Siemka, mam pytanie odnośnie leków antyhistaminowych. Mam wysypke skórną i clatra (bilastyna) niestety nie działała, natomiast aleric (desloratadyna) działa cuda. Poleci mi może ktoś coś jeszcze silniejszego, nawet na recepte by wychodziło to trochę taniej? Czekam na alergologa niestety #alergia
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SurowaRyba: idź do rodzinnego i nich Ci wypisze lek w opakowaniu 90 tabletek czy tam ilu. U nas jest poniekąd zmowa cenowa na leki przeciwhistaminowe, bo sprzedają je w opakowaniach typu 7 tabletek w wysokiej cenie, a w niemczech normalnie bez recepty kupisz opakowanie 90 tabletek w niskiej cenie. A niby najlepiej na pokrzywkę działa hydroksyzyna, ale może zamulić
  • Odpowiedz
  • 0
@cukru @sberatel Mam oczyszczacz powietrza dobrej klasy, jest HEPA, jest aktywny węgiel i jeszcze jakaś membrana celulozowa. Jest w porządku, radzi sobie również z zapachami. Biorę pod uwagę zakup mniejszej wersji tego urządzenia i postawienie w łazience, ale chcę wybadać alternatywy. Co do ozonu, to oczywiście masz rację - ewentualny ozonator jedynie z systemem czujników.

PS.

a kuwetę wystarczy sprzątać.

A dzik sra w lesie.
  • Odpowiedz
Co do ozonu, to oczywiście masz rację - ewentualny ozonator jedynie z systemem czujników.


@ValandilNW: Jak dla mnie to do twoich zastosowań, czyli regularnego stosowania, w ogóle nie ma sensu.
  • Odpowiedz
#medycyna #choroby #katar #leki #pytanie #alergia
Mirasy mam od tygodnia katar i gardło podrażnione. Biorę scorbolamid, ssam strepsils intensive, wydmuchuje nos i psikam jakimiś psikaczami. Nic to nie daje. Wczoraj żona powiedziała abym wziął clatre bo może to alergiczne. Wziąłem i katar ustąpił, gardło też nie drapie prawie w ogóle. I teraz pytanie, czy to była alergia, czy jak ma
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Vanderwill: Ja mam od kilku tygodni, kilka oddechów po wyjściu na zewnątrz i ściska mnie za mostkiem i nie jestem wstanie wykonać pełnego wdechu.
  • Odpowiedz
Widzę sporo komentarzy, że w tym roku wiosna daje wyjątkowo w kość alergikom i niestety oj bardzo potwierdzam. Nawet stosowany przeze mnie od lat Flonidan chyba stracił swoją skuteczność. Pewnie przyzwyczajenie do loratadyny. Zmieniłem na lek z bilastyną i mam wrażenie, że jest trochę lepiej. Stąd moje pytanie, mirkoalergicy - co na Was najlepiej działa? Wyłączając pozostanie w domu oczywiście ( ͡° ͜ʖ ͡°). Poza bilastyną jeszcze feksofenadyna
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MadHatter676: oooo to trza przetestować, też brałem loratadyne, ale w tym roku słabo, ale jeden z lepszych leków ostatnich lat, teraz mówiłem lekarce że może coś nowego, to mam rupurix, i jakoś daje radę ale i tak zdarza się kichać i smarkać,
  • Odpowiedz
Które testy na alergie pokarmowe najlepiej wykonać, by wiedzieć czego jeść nie mogę albo nie powinienem?

Niektóre rzeczy z grubsza wiem, ale zdarza mi się coś zjeść coś po czym czasami czuję się niekomfortowo albo niedobrze. I raz jest lepiej lub całkiem dobrze, raz gorzej.

Ogólnie to niemal na pewno nie mogę jeść produktów mlecznych (śmietana mnie rozsadza), ale już niektóre sery niekoniecznie. Prawdopodobnie gluten. Mam też problemy po np. jabłkach, czereśniach,
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kaktus_z_ostrymi_kolcami: W skrócie: nie ma dobrego testu, problemy mogą wynikać z wielu mechanizmów, niekoniecznie z alergii. Najlepiej obserwować po czym jest złe samopoczucie.

To o czym piszesz to wcale nie musi być alergia. Samo mleko nie ma glutenu. Ewentualnie gluten może być sztucznie dodany do produktów mlecznych.
Jeśli chodzi o mleko to częstą przypadłością jest nietolerancja laktozy - możesz sprawdzić czy mleko albo śmietana bezlaktozowa działa na Ciebie tak samo
  • Odpowiedz
@kaktus_z_ostrymi_kolcami: Kwestia jeszcze jak reagujesz na poszczególne pokarmy. Czy w ten sam sposób czujesz się źle po tych wszystkich, czy są różne objawy. Bo przykładowo rozwolnienie po mlecznych produktach dosyć typowo wskazuje na nietolerancję laktozy. Choć tu trzeba doczytać bo objawy nietolerancji laktozy wcale nie są intuicyjne. Często reakcja jest większe przy niewielkich ilościach. Przykładowo potrafi ostro przeczyścić po zupie z kapką śmietany, a po zjedzeniu twarogu niekoniecznie.

Smażone jedzenie,
  • Odpowiedz
Mirki alergicy, czy w ostatnim czasie macie nasilone objawy alergii? Córka we wrześniu kończy 3 lata, do tej pory nic nie miała, a od ponad tygodnia swędząca wysypka na całym ciele, sucha różowa skóra wokół oczu i ust, katar. Od trzech dni na lewocytyryzynie, wczoraj zmienione na hitaxa. Od wczoraj kremy sterydowe, ale narazie poprawy nie widać.
Zrobiliśmy dziś testy z krwi, zapewne wyjdą jakieś pyłki bo nie jadła w ostatnim czasie
ajag - Mirki alergicy, czy w ostatnim czasie macie nasilone objawy alergii? Córka we ...

źródło: temp_file7075661282546856901

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ajag na testach z krwi może nic nie wyjść bo do 5-6 rż są niemiarodajne u dzieci. Są inne testy alergiczne dla dzieci, które są miarodajne - molekularne. Ale one są w cholerę drogie, a na NFZ są robione tylko w momencie naprawdę ciężkich alergii.
  • Odpowiedz