Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 1
źródło: Zdjęcie z biblioteki
Pobierz- 0
Od kilku dni biorę krople do nosa DYMISTA i nie wiem co to #alergia od czasu do czasu muszę wysmarkać nos i tyle nawet oczy mnie nie swędzą, mocna alergia na trawy, drzewa, i inne chwasty, mała na psa i kota i roztocza. Do tego loratadyna i feksofenadyna.
- 0
- 0
@Grovegod: idź po leki, a jak bierzesz te same od 3 lat albo kupujesz z półki bez recepty i "nie działają" to niech ci alergolog zmieni
sam męczyłem się ze starymi lekami, które kiedyś miałem a potem nic nie dawały rezultatu a po zmiane na nowsze leki wszystkie objawy jak ręką odjął
sam męczyłem się ze starymi lekami, które kiedyś miałem a potem nic nie dawały rezultatu a po zmiane na nowsze leki wszystkie objawy jak ręką odjął
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
6 dawek co tydzień na odczulaniu na pyłki traw nic nie dały, nadal z nosa leci ...
#alergia
#alergia
- 0
ALERGIA
Chce przygotować się strategicznie na nadchodzący sezon alergiczny. Generalnie katar i szczypanie oczu, silne objawy.
Cetryzyna/bilastyna słabo działają - problemem jest szybkie narastanie tolerancji. Przejrzałem wszystkie leki 2 i 3 generacji.
1. Zastanawia mnie, dlaczego tylko azelastyna jest w postaci kropli do nosa i oczu a inne tylko tabletki? Przecież lepiej miejscowo działać.
2. Czy aerozolem (azelastyna) do nosa można spryskać oko, a jak nie to dokładnie dlaczego? Oraz czy kroplami do nosa można zakroplić
Chce przygotować się strategicznie na nadchodzący sezon alergiczny. Generalnie katar i szczypanie oczu, silne objawy.
Cetryzyna/bilastyna słabo działają - problemem jest szybkie narastanie tolerancji. Przejrzałem wszystkie leki 2 i 3 generacji.
1. Zastanawia mnie, dlaczego tylko azelastyna jest w postaci kropli do nosa i oczu a inne tylko tabletki? Przecież lepiej miejscowo działać.
2. Czy aerozolem (azelastyna) do nosa można spryskać oko, a jak nie to dokładnie dlaczego? Oraz czy kroplami do nosa można zakroplić
@DeringeR unikaj sprayów z Xylometazolinem. Odtyka nos ale uzależnia oraz może powodować krwawienia. Najlepiej pójść do alergologa żeby dobrać leki.
@DeringeR: Dobrze działa dymista - spray do nosa, dodatkowo ma steryd który zmniejsza zapalenie. azelastyna + flutykazon. Dodatkowo dobrze zapisać się na odczulanie u alergologa. Trwa 5 lat ale efekty widac juz po 3. Efekt niesamowity
- 10
źródło: temp_file8559236617757581938
Pobierz@smilen23 widziałem z lepszym podpisem xd
- 1
@Mega_Smieszek dawaj zapisze i za rok dam
- 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@horus666: trzeba było się nie rodzić
- 0
@szkiribiri: po co w ogóle wszechświat powstał?
Siemka, mam pytanie odnośnie leków antyhistaminowych. Mam wysypke skórną i clatra (bilastyna) niestety nie działała, natomiast aleric (desloratadyna) działa cuda. Poleci mi może ktoś coś jeszcze silniejszego, nawet na recepte by wychodziło to trochę taniej? Czekam na alergologa niestety #alergia
@SurowaRyba: idź do rodzinnego i nich Ci wypisze lek w opakowaniu 90 tabletek czy tam ilu. U nas jest poniekąd zmowa cenowa na leki przeciwhistaminowe, bo sprzedają je w opakowaniach typu 7 tabletek w wysokiej cenie, a w niemczech normalnie bez recepty kupisz opakowanie 90 tabletek w niskiej cenie. A niby najlepiej na pokrzywkę działa hydroksyzyna, ale może zamulić
- 0
@masqar No kaszel to też mam, łaskocze mnie w krtani cały czas.
- 1
@Energiizer: Czyli coś jest na rzeczy.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@ItsyBitsyPajonk: glutation prosze pana
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
@cukru @sberatel Mam oczyszczacz powietrza dobrej klasy, jest HEPA, jest aktywny węgiel i jeszcze jakaś membrana celulozowa. Jest w porządku, radzi sobie również z zapachami. Biorę pod uwagę zakup mniejszej wersji tego urządzenia i postawienie w łazience, ale chcę wybadać alternatywy. Co do ozonu, to oczywiście masz rację - ewentualny ozonator jedynie z systemem czujników.
PS.
A dzik sra w lesie.
PS.
a kuwetę wystarczy sprzątać.
A dzik sra w lesie.
Co do ozonu, to oczywiście masz rację - ewentualny ozonator jedynie z systemem czujników.
@ValandilNW: Jak dla mnie to do twoich zastosowań, czyli regularnego stosowania, w ogóle nie ma sensu.
- 0
#medycyna #choroby #katar #leki #pytanie #alergia
Mirasy mam od tygodnia katar i gardło podrażnione. Biorę scorbolamid, ssam strepsils intensive, wydmuchuje nos i psikam jakimiś psikaczami. Nic to nie daje. Wczoraj żona powiedziała abym wziął clatre bo może to alergiczne. Wziąłem i katar ustąpił, gardło też nie drapie prawie w ogóle. I teraz pytanie, czy to była alergia, czy jak ma
Mirasy mam od tygodnia katar i gardło podrażnione. Biorę scorbolamid, ssam strepsils intensive, wydmuchuje nos i psikam jakimiś psikaczami. Nic to nie daje. Wczoraj żona powiedziała abym wziął clatre bo może to alergiczne. Wziąłem i katar ustąpił, gardło też nie drapie prawie w ogóle. I teraz pytanie, czy to była alergia, czy jak ma
@Klatwa_Borsuka tak hamuje katar. Ale warto pamiętać że te wszytskie leki tylko maskują objawy. Stan zapalny wciąż istnieje.
@LZBNZ: Ja wzięłam Hitaxę tak jak polecał @Poldek0000. Zobaczę co będzie :)
@Vanderwill: Ja mam od kilku tygodni, kilka oddechów po wyjściu na zewnątrz i ściska mnie za mostkiem i nie jestem wstanie wykonać pełnego wdechu.
- 0
@Riess to samo i łaskotanie w gardle, kaszel
Widzę sporo komentarzy, że w tym roku wiosna daje wyjątkowo w kość alergikom i niestety oj bardzo potwierdzam. Nawet stosowany przeze mnie od lat Flonidan chyba stracił swoją skuteczność. Pewnie przyzwyczajenie do loratadyny. Zmieniłem na lek z bilastyną i mam wrażenie, że jest trochę lepiej. Stąd moje pytanie, mirkoalergicy - co na Was najlepiej działa? Wyłączając pozostanie w domu oczywiście ( ͡° ͜ʖ ͡°). Poza bilastyną jeszcze feksofenadyna
@MadHatter676: U mnie ważne jest aby co parę lat zmieniać substancję czynną. A na jaką to jeden ch....
@MadHatter676: oooo to trza przetestować, też brałem loratadyne, ale w tym roku słabo, ale jeden z lepszych leków ostatnich lat, teraz mówiłem lekarce że może coś nowego, to mam rupurix, i jakoś daje radę ale i tak zdarza się kichać i smarkać,
Które testy na alergie pokarmowe najlepiej wykonać, by wiedzieć czego jeść nie mogę albo nie powinienem?
Niektóre rzeczy z grubsza wiem, ale zdarza mi się coś zjeść coś po czym czasami czuję się niekomfortowo albo niedobrze. I raz jest lepiej lub całkiem dobrze, raz gorzej.
Ogólnie to niemal na pewno nie mogę jeść produktów mlecznych (śmietana mnie rozsadza), ale już niektóre sery niekoniecznie. Prawdopodobnie gluten. Mam też problemy po np. jabłkach, czereśniach,
Niektóre rzeczy z grubsza wiem, ale zdarza mi się coś zjeść coś po czym czasami czuję się niekomfortowo albo niedobrze. I raz jest lepiej lub całkiem dobrze, raz gorzej.
Ogólnie to niemal na pewno nie mogę jeść produktów mlecznych (śmietana mnie rozsadza), ale już niektóre sery niekoniecznie. Prawdopodobnie gluten. Mam też problemy po np. jabłkach, czereśniach,
@kaktus_z_ostrymi_kolcami: W skrócie: nie ma dobrego testu, problemy mogą wynikać z wielu mechanizmów, niekoniecznie z alergii. Najlepiej obserwować po czym jest złe samopoczucie.
To o czym piszesz to wcale nie musi być alergia. Samo mleko nie ma glutenu. Ewentualnie gluten może być sztucznie dodany do produktów mlecznych.
Jeśli chodzi o mleko to częstą przypadłością jest nietolerancja laktozy - możesz sprawdzić czy mleko albo śmietana bezlaktozowa działa na Ciebie tak samo
To o czym piszesz to wcale nie musi być alergia. Samo mleko nie ma glutenu. Ewentualnie gluten może być sztucznie dodany do produktów mlecznych.
Jeśli chodzi o mleko to częstą przypadłością jest nietolerancja laktozy - możesz sprawdzić czy mleko albo śmietana bezlaktozowa działa na Ciebie tak samo
@kaktus_z_ostrymi_kolcami: Kwestia jeszcze jak reagujesz na poszczególne pokarmy. Czy w ten sam sposób czujesz się źle po tych wszystkich, czy są różne objawy. Bo przykładowo rozwolnienie po mlecznych produktach dosyć typowo wskazuje na nietolerancję laktozy. Choć tu trzeba doczytać bo objawy nietolerancji laktozy wcale nie są intuicyjne. Często reakcja jest większe przy niewielkich ilościach. Przykładowo potrafi ostro przeczyścić po zupie z kapką śmietany, a po zjedzeniu twarogu niekoniecznie.
Smażone jedzenie,
Smażone jedzenie,
- 2
Mirki alergicy, czy w ostatnim czasie macie nasilone objawy alergii? Córka we wrześniu kończy 3 lata, do tej pory nic nie miała, a od ponad tygodnia swędząca wysypka na całym ciele, sucha różowa skóra wokół oczu i ust, katar. Od trzech dni na lewocytyryzynie, wczoraj zmienione na hitaxa. Od wczoraj kremy sterydowe, ale narazie poprawy nie widać.
Zrobiliśmy dziś testy z krwi, zapewne wyjdą jakieś pyłki bo nie jadła w ostatnim czasie
Zrobiliśmy dziś testy z krwi, zapewne wyjdą jakieś pyłki bo nie jadła w ostatnim czasie
źródło: temp_file7075661282546856901
Pobierz@ajag znajoma farmaceutka 3-4 dni temu stwierdziła, że tak dającej w kość alergikom wiosny to ona jeszcze nie przeżyła.
@ajag na testach z krwi może nic nie wyjść bo do 5-6 rż są niemiarodajne u dzieci. Są inne testy alergiczne dla dzieci, które są miarodajne - molekularne. Ale one są w cholerę drogie, a na NFZ są robione tylko w momencie naprawdę ciężkich alergii.



























Keto bez nabiału ( alergia II/III stopień) trudne do ogarnięcia?
Odpadają Ci sery. Mleka, kefirów, jogurtów, maślanek i tak byś nie pił bo za dużo cukru. Śmietanę możesz czasem