Aktywne Wpisy

CerealExperiment +70
Chciałbym się tu znaleść
źródło: 1000009036
Pobierz
NihilistycznyFemboy +150
Pamiętam jak moja mama się mną opiekowała to był najlepszy czas w moim życiu tak bardzo chciałbym żeby ona dalej żyła ( ͡° ʖ̯ ͡°)





Chce przygotować się strategicznie na nadchodzący sezon alergiczny. Generalnie katar i szczypanie oczu, silne objawy.
Cetryzyna/bilastyna słabo działają - problemem jest szybkie narastanie tolerancji. Przejrzałem wszystkie leki 2 i 3 generacji.
1. Zastanawia mnie, dlaczego tylko azelastyna jest w postaci kropli do nosa i oczu a inne tylko tabletki? Przecież lepiej miejscowo działać.
2. Czy aerozolem (azelastyna) do nosa można spryskać oko, a jak nie to dokładnie dlaczego? Oraz czy kroplami do nosa można zakroplić nos?
3. Warto sprawdzić po kolei leki z tych generacji, czy może coś się pozytywnie wyróżnia?
Czy jak cetryzyna nie działa to ma sens sprawdzać Lewocetyryzyne i to samo dla Loratadyna-Desloratadyna?
4. Co można ze środków o innych mechanizmie połączyć z powyższymi lekami anty-histaminowymi dla lepszego efektu?
Xylometazolin spray? Mometazon spray? Sól fizjologiczna spray?
Czy są jeszcze inne leki o innym działaniu?
#alergia #medycyna #lekarz #lekarzpoz #lekarski