Wpis z mikrobloga

#ac #ubezpieczenie #ubezpieczenia #leasing

Taka ciekawostka, bo wydaje mi się, że mało kto wie...

Jak wykupisz auto z leasingu, to AC, które musiałeś zakupić przed wykupieniem takiego auta, nie przechodzi na kolejnego właściciela.

Należy się Tobie zwrot składek za niewykorzystany okres...

Jeżeli wykupiony samochód ma ważne ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, to możesz z niego korzystać i nie musisz zawierać nowej umowy z ubezpieczycielem. Jednak nawet jeśli Twój nowy samochód był objęty polisą AC, to nie przejdzie ona z leasingodawcy na na nowego właściciela.
  • 8
@kowkin to nie zawsze prawda, tzn zawsze jeśli ubezpieczał auto leasing i to leasing jest jako ubezpieczający na polisie. Jeśli to leasingobiorca jest jako ubezpieczający to często firmy wyrażają zgodę na przepisanie takiej polisy.
@OptiFinance: PKO mi oddało, ba nawet więcej niż zapłaciłem, bo wiedziałem, że będę sprzedawał auto, więc aby nie ponosić opłaty za polisę obcą to zrobiłem w PKO, po długich negocjacjach, dodali zniżkę 10% do polisy, ale polisę wystawili bez zniżki, potem wystawili korektę na owa zniżkę, a przy wypowiedzenie zwrócili proporcjonalnie do kwoty bez uwzględnionej zniżki, więc, jeździłem ponad miesiąc na darmowej polisie :D
@OptiFinance: PKO mi oddało, ba nawet więcej niż zapłaciłem, bo wiedziałem, że będę sprzedawał auto, więc aby nie ponosić opłaty za polisę obcą to zrobiłem w PKO, po długich negocjacjach, dodali zniżkę 10% do polisy, ale polisę wystawili bez zniżki, potem wystawili korektę na owa zniżkę, a przy wypowiedzenie zwrócili proporcjonalnie do kwoty bez uwzględnionej zniżki, więc, jeździłem ponad miesiąc na darmowej polisie :D


@makaron25: Zarówno AC jak i OC?