@insurance: W ogóle,ja mam patent w kwestii negocjacji,który zawsze działa:
-ale proszę pana,ja miałem w PZU ofertę za 1200 zł(kłamstwo)
-a u kogo?
-u Pana Artura,nazwiska nie pamiętam
-yyy....proszę poczekać,ja jeszcze skonsultuję się z przełożonym bo widzę,że Pan jest naszym stałym klientem.
I w słuchawce
  • Odpowiedz
Mirki w połowie stycznia kupiłem od osoby prywatnej swój „nowy” samochód. Sprzedający „dał mi swoje OC bo nie robiliśmy żadnego odstąpienia. 14 marca wygasa OC byłego właściciela, a ja będę ubezpieczał auto w innej ubezpieczalni (w sumie to już to zrobiłem przez internet). Stad moje pytanie: czy ja muszę złożyć rezygnacje z tamtego OC byłego właściciela czy ono samoczynnie wygaśnie ostatniego dnia trwania polisy?

#motoryzacja #oc #ac
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@darek_fraczek: polisa była w Compensie.
Czyli rozumiem ze nigdzie nie muszę robić nic załatwiać? Wcześniej zawsze polisę kupowałem stacjonarnie i tam oni załatwiało wypowiedzenie starej. A obecnie przez neta mam o 1/3 taniej
  • Odpowiedz
Cześć,
Zawadziłem na parkingu o słupek, w efekcie tak jak na zdjęciu - rysa na progu na długości 30cm + niewielkie wgięcie. Samochód jest nowy, mam AC w wariancie serwisowym. Dzwonił pan z ubezpieczalni i pyta się mnie, czy w grę wchodzi ugoda zamiast naprawy, czyli że dostaję kasę na konto i 'radź sobie sam'.
Mam dylemat co robić, bo uszkodzenie jest niewielkie, a jak oglądałem na tym filmiku to jak wygląda
k.....o - Cześć,
Zawadziłem na parkingu o słupek, w efekcie tak jak na zdjęciu - rysa...

źródło: kuku ;(

Pobierz

Która opcja lepsza

  • Wyciąganie + lakierowanie 47.4% (37)
  • Wymiana progu na nowy w ASO 52.6% (41)

Oddanych głosów: 78

  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mailtalk Przykro mi, że masz taką opinię :( Zachęcam do kontaktu z agentem lub konsultantem infolinii 600 600 601. Nasz pracownik sprawdzi czy jest możliwość obniżenia ceny ubezpieczenia ;)
  • Odpowiedz
#anonimowemirkowyznania
Niedługo kupuję swój pierwszy, nowy samochód z salonu.

1. Chcę kupić pakiet (#oc #ac #assistance i #nnw) u dealera w salonie, bo Rankomat zaśpiewał mi 4500 zł ( ͡° ͜ʖ ͡°) Negocjować/wystrzegać się konkretnych ubezpieczycieli? Jakie sumy i kwoty mogą być rozsądne? Toyota C-HR (hybryda) za 150k.

2. Warto jeździć z listkiem? Jestem spokojnym i nienajgorszym kierowcą, ale potrzebuję nabrać wprawy
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Niedługo kupuję swój pierwszy, nowy...

źródło: comment_1673364088bdnNbsp0xN9SdJXv8VZMvQ.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: może warto się jeszcze rozejrzeć wśród dostępnych ofert. Zajrzyj na moje.pzu.pl - sam możesz dopasować ubezpieczenie do swoich potrzeb (np. AC, NNW czy assistans) i ekspresowo obliczyć koszt zarówno samego OC jak i umów dodatkowych ;) Jeśli oferta przypadnie Ci do gustu, od razu możesz ją wykupić online ;)
  • Odpowiedz
O ile może nam obecnie wzrosnąć składka AC przy jakies stłuczce, boje się że jak nie wykupie ochrony znizek i miałbym jakas kolizje czy stłuczke to podniosą mi z obecnego 1600zl (AC) na np 4000zł jest to możliwe czy raczej az tak nie powinno być? kiedys to było 10%, teraz zakładam max 50% jak uważacie?
#ubezpieczenia #ac #samochody
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Co powinno zawierać dobre AC? Na co zwrócić uwagę?
Auto nowe więc GAP też będzie.

Pierwsza myśl:
- ubezpieczenie od wartości brutto (problemy z wypłatą VAT)
- wariant serwisowy (równoznaczne z ASO i oryginalnymi częściami?)
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Uderzyłem w sarnę, uszkodzenia nie są jakieś duże, ale mam AC więc raczej będę skłonny skorzystać z tego.
Mam wariant serwisowy, zastanawiam się tylko czy bezgotówkowo to zrobić czy wziąć kasę i u znajomego mechanika "wyklepać".
Uszkodzony jest zderzak (no może da się jakoś pokleić ale teoretycznie do wymiany, nie wiadomo jak uchwyty), lekko błotnik i delikatne wgniecenie na masce. Od strony teoretycznej wiem jak to wygląda, nie wiem natomiast co lepsze
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Słyszałem też nawet od likwidatorów z ubezpieczalni jak komuś tam odradzali bezgotówkową naprawę a polecali brać kasę


@Mikseth: czyli już wiesz, że trzeba zrobić na odwrót ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki warto łapać oferty przed końcem roku jeśli ubezpieczenie mam do lutego 2023? Bo co rusz dostaje jakieś informacje o podwyżkach i tak się zastanawiam czy faktycznie pójdzie do góry czy to tylko taka nagonka ze strony ubezpieczalni?
#oc #ac #ubezpieczenia
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Wondziu różnica w składce będzie taka jak zwykle czyli nie wiadomo :)

Cena ubezpieczeń na koniec roku teoretycznie powinna rosnąć w większości firm ponieważ wyrabiając wynik techniczny mogą sprzedawać już bez zniżek i mają wywalone. To o co pytasz to jest totalna loteria bo mamy w tej chwili około 20 firm ubezpieczeniowych i każda z nich ma totalnie inną politykę sprzedażową.

Jeżeli będziesz chciał to max 30 dni przed mogę Ci
  • Odpowiedz
Urwane lusterko - zgłoszenie ac?
Hej, niemiła sytuacja dziś rano mnie zastała w #krakow . Ktoś w nocy urwał mi lusterko w aucie (zaparkowanym poprawnie). Lusterko jest urwane ale ogólnie działa kierunek, regulacja też. Jedynie nie siedzi na miejscu, ono nie jest na śruby (hyundai i20), ale klejem nie zamierzam tego kleić, nie będę wtedy mógł go złożyć.

Moje ac w PZU jest bez wkładu własnego, franszyza integralna 300zl, mam napisane
niemodnie - Urwane lusterko - zgłoszenie ac?
Hej, niemiła sytuacja dziś rano mnie za...

źródło: comment_1671362363EqLk9cheGQAIefuoGvppsd.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nigdy nic nie zgłaszałem, jak rozumiem w tej sytuacji idę na policję, zgłaszam z ac, mam wariant serwisowy, więc auto dają do serwisu hyundai, ja nie mam przez to żadnej wyższej składki za rok, nie? I mam udział własny 0 więc nic nie dopłacam. I dostaje auto zastępcze a samlo auto musi być na lawecie w ogóle dowiezione czy jak skoro nie mam lusterka? Oprócz ac mam assistance w najwyższym wariancie więc
  • Odpowiedz
@niemodnie: sam wymień. Kup sobie używkę. Pewnie z pół godziny roboty.
Z ac pewnie będą chcieli zdjęcia albo rzeczoznawca, później jeszcze aso, papiery itp. Za mała szkoda by się z tym pieprzyć. No chyba, że drzwi porysowane.
  • Odpowiedz
Warunki na drogach są jakie są, ABS mi się nie załączył,hamowanie pulsacyjne dużo nie poratowało i sunąłem powoli acz pewnie w tył dostawczaka.

Czy są jakieś kroki, które mogę podjąć by mieć pewność adekwatnej kwoty z polisy?


#ocac #oc #ac #polisa #ubezpieczenia #warta
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach