#ubezpieczenia #samochody #oc #ac #audi
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
#ubezpieczenia #samochody #oc #ac #audi
1
#1 Jak używać multimetra/ miernika - pomiar napięcia przemiennego

Witam, w dzisiejszym odcinku przedstawię jak wykonuję pomiar napięcia przemiennego w sieci elektrycznej oraz jak diagnozować usterkę prostownika akumulatorowego. Uwaga podczas pomiaru istnieje możliwość porażenia prądem, nie wykonywać takich pomiarów bez doświadczenia. Prąd sieciowy jest bardzo ni
z- 3
- #
- #
- #
- #
- #
- #
663
#0 Jak używać multimetra- opis funkcji

Witam, zaczynamy serie odcinków poświęconych miernikowi oraz ukazaniu jego podstawowych funkcji, które ułatwią nam nie jedną prace we warsztacie. Seria będzie zawierać kilka odcinków postaram się pokazać jak używam podstawowych funkcji w praktyce. Uwaga multimetr posiada funkcje pomiaru wysokich n
z- 112
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 0
-ale proszę pana,ja miałem w PZU ofertę za 1200 zł(kłamstwo)
-a u kogo?
-u Pana Artura,nazwiska nie pamiętam
-yyy....proszę poczekać,ja jeszcze skonsultuję się z przełożonym bo widzę,że Pan jest naszym stałym klientem.
I w słuchawce
#motoryzacja #oc #ac
- 0
Czyli rozumiem ze nigdzie nie muszę robić nic załatwiać? Wcześniej zawsze polisę kupowałem stacjonarnie i tam oni załatwiało wypowiedzenie starej. A obecnie przez neta mam o 1/3 taniej
Zawadziłem na parkingu o słupek, w efekcie tak jak na zdjęciu - rysa na progu na długości 30cm + niewielkie wgięcie. Samochód jest nowy, mam AC w wariancie serwisowym. Dzwonił pan z ubezpieczalni i pyta się mnie, czy w grę wchodzi ugoda zamiast naprawy, czyli że dostaję kasę na konto i 'radź sobie sam'.
Mam dylemat co robić, bo uszkodzenie jest niewielkie, a jak oglądałem na tym filmiku to jak wygląda
źródło: kuku ;(
PobierzKtóra opcja lepsza
- Wyciąganie + lakierowanie 47.4% (37)
- Wymiana progu na nowy w ASO 52.6% (41)
Nie bać się i wymieniać
- 0
#samochody #ubezpieczenia #pzu #oc #ac
pozdrawiam
mój kanał na YT: ubezpieczenia to nudy
#ac #ubezpiecznia #motoryzacja
#pytanie #prawo #ubezpieczenia #autocasco #ac
- 0
Niedługo kupuję swój pierwszy, nowy samochód z salonu.
1. Chcę kupić pakiet (#oc #ac #assistance i #nnw) u dealera w salonie, bo Rankomat zaśpiewał mi 4500 zł ( ͡° ͜ʖ ͡°) Negocjować/wystrzegać się konkretnych ubezpieczycieli? Jakie sumy i kwoty mogą być rozsądne? Toyota C-HR (hybryda) za 150k.
2. Warto jeździć z listkiem? Jestem spokojnym i nienajgorszym kierowcą, ale potrzebuję nabrać wprawy
źródło: comment_1673364088bdnNbsp0xN9SdJXv8VZMvQ.jpg
Pobierz#ubezpieczenia #ac #samochody
- 1
3
konsumpcja sumy ubezpieczenia robi wrażenie

Każde wypłacone odszkodowanie zmniejsza kwotę, na którą jesteś ubezpieczony. Jeśli się nie doubezpieczysz, możesz mieć przykrą niespodziankę. #ubezpieczenia #autocasco #ubezpieczenie #polisa #motoryzacja
z- 2
- #
- #
- #
- #
- #
- 0
Auto nowe więc GAP też będzie.
Pierwsza myśl:
- ubezpieczenie od wartości brutto (problemy z wypłatą VAT)
- wariant serwisowy (równoznaczne z ASO i oryginalnymi częściami?)
- 0
Mam wariant serwisowy, zastanawiam się tylko czy bezgotówkowo to zrobić czy wziąć kasę i u znajomego mechanika "wyklepać".
Uszkodzony jest zderzak (no może da się jakoś pokleić ale teoretycznie do wymiany, nie wiadomo jak uchwyty), lekko błotnik i delikatne wgniecenie na masce. Od strony teoretycznej wiem jak to wygląda, nie wiem natomiast co lepsze
- 3
Słyszałem też nawet od likwidatorów z ubezpieczalni jak komuś tam odradzali bezgotówkową naprawę a polecali brać kasę
@Mikseth: czyli już wiesz, że trzeba zrobić na odwrót ( ͡° ͜ʖ ͡°)
3
Polisy OC potaniały, ale ceny autocasco poszły w górę

Ceny polis OC komunikacyjnego spadły średnio o 5% r/r w listopadzie 2022 r., a autocasco podrożały o niespełna o 7% wobec stycznia, wynika z analiz CUK Ubezpieczenia.
z- 6
- #
- #
- #
- #
- #
- #
#oc #ac #ubezpieczenia
Cena ubezpieczeń na koniec roku teoretycznie powinna rosnąć w większości firm ponieważ wyrabiając wynik techniczny mogą sprzedawać już bez zniżek i mają wywalone. To o co pytasz to jest totalna loteria bo mamy w tej chwili około 20 firm ubezpieczeniowych i każda z nich ma totalnie inną politykę sprzedażową.
Jeżeli będziesz chciał to max 30 dni przed mogę Ci
- 1
Hej, niemiła sytuacja dziś rano mnie zastała w #krakow . Ktoś w nocy urwał mi lusterko w aucie (zaparkowanym poprawnie). Lusterko jest urwane ale ogólnie działa kierunek, regulacja też. Jedynie nie siedzi na miejscu, ono nie jest na śruby (hyundai i20), ale klejem nie zamierzam tego kleić, nie będę wtedy mógł go złożyć.
Moje ac w PZU jest bez wkładu własnego, franszyza integralna 300zl, mam napisane
źródło: comment_1671362363EqLk9cheGQAIefuoGvppsd.jpg
PobierzNigdy nic nie zgłaszałem, jak rozumiem w tej sytuacji idę na policję, zgłaszam z ac, mam wariant serwisowy, więc auto dają do serwisu hyundai, ja nie mam przez to żadnej wyższej składki za rok, nie? I mam udział własny 0 więc nic nie dopłacam. I dostaje auto zastępcze a samlo auto musi być na lawecie w ogóle dowiezione czy jak skoro nie mam lusterka? Oprócz ac mam assistance w najwyższym wariancie więc
Z ac pewnie będą chcieli zdjęcia albo rzeczoznawca, później jeszcze aso, papiery itp. Za mała szkoda by się z tym pieprzyć. No chyba, że drzwi porysowane.

























#samochody #ac #ubezpieczenie
źródło: IMG_20230501_130124
Pobierz