Wpis z mikrobloga

Uderzyłem w sarnę, uszkodzenia nie są jakieś duże, ale mam AC więc raczej będę skłonny skorzystać z tego.
Mam wariant serwisowy, zastanawiam się tylko czy bezgotówkowo to zrobić czy wziąć kasę i u znajomego mechanika "wyklepać".
Uszkodzony jest zderzak (no może da się jakoś pokleić ale teoretycznie do wymiany, nie wiadomo jak uchwyty), lekko błotnik i delikatne wgniecenie na masce. Od strony teoretycznej wiem jak to wygląda, nie wiem natomiast co lepsze w praktyce.

Do najbliższego ASO mam około 80-100 km, dojdzie zabawa z dojazdem i zostawieniem auta, potem odebraniem, pewnie jakiś zastępczy będę musiał brać (kilka dni bez auta dam radę ale jakoś po niego muszę się dostać czy coś) albo ktoś mnie musi wozić, stracę na to trochę czasu pewnie i nerwów bo nie wszystko to tak wygląda kolorowo z tego co się słyszy. Słyszałem też nawet od likwidatorów z ubezpieczalni jak komuś tam odradzali bezgotówkową naprawę a polecali brać kasę(tylko nie wiem z jakiego powodu). Auto z 2014 r. (Focus Kombi MK3).
#ac #pzu #ubezpieczenia #motoryzacja
  • 17
Słyszałem też nawet od likwidatorów z ubezpieczalni jak komuś tam odradzali bezgotówkową naprawę a polecali brać kasę(tylko nie wiem z jakiego powodu)

@Mikseth z takiego, że dla ubezpieczycieli naprawa w aso jest w cholerę droższa niż wypłacenie Ci kasy z pierwszego kosztorysu. Najlepiej skonsultuj ze swoim pośrednikiem, u którego zawierałeś polisę
@Mikseth: Co za pieprzenie. Umawiasz auto bezgotówkowo i bierzesz auto zastępcze. O co ty się martwisz? Będziesz się jak cebulak pieprzył z januszem mechanikiem bez gwarancji i faktury?

Auto zastępcze umawaisz sobie z podstawieniem na serwis i cały czas jeździsz samochodem. Sprawdź jaki masz termin naprawy w aso i ile dni auta zastępczego masz gwarantowane w AC. Możesz też dogadywać się z serwisem, żeby ci za darmo dali zastępcze od nich
@czuczer: A jakiś wykaz takich punktów znajdę gdzieś czy dopiero przy zgłaszaniu? No lepiej by było gdzieś bliżej tylko czy to będzie zrobione tak samo dobrze czy na odpierdziel? Nie sprawdzę nie znając się czy oni coś wymienili na oryginał czy nie itd
@OrzechowyDzem: pośrednik wyjaśnił warianty ale wybór pozostawił mi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@cwlmod: No w sumie racja, tylko warsztat narzuci mi PZU
@Mikseth: Chyba ty masz wybór choć oni mogą podsunąć ci sugestię. Jedź do ASO forda i tam z nimi załatwiaj. PZU ma umowy ze wszystkimi bo jest największym TU.

Ja załatwiałem naprawy z OC w PZU w ASO bmw i mimo mojego zgłoszenia na miejscu kazali mi wypełnić druk zgłoszenia. Jedź od razu do ASO i pisz papiery. Jak coś to możesz zadzwonić na infolinię i się podpytać lub stworzyć zgłoszenie.
@Mikseth no pewnie jak wpiszesz w google serwis blacharski + nazwa ubezpieczyciela to coś wyskoczy. Ale ogólnie na infolinii mówisz w jakim np mieście czy czymś chcesz i sprawdzają co mają. A jak się nie znasz to i "znajomy" mechanik też Cie może zrobić w jajo. A tam masz chociaż wszystko w papierach
@czuczer: @cwlmod: Okej, jestem skłonny na to bezgotówkowe rozwiązanie.
Tylko czy od razu uderzać do oddalonych ASO czy może jeśli znajdę warsztat gdzieś bliżej z dobrymi opiniami (który współpracuje z ubezpieczycielem) to uderzyć najpierw tam?
Znalazłem też taką stronę może tu najpierw się skontaktować?
Auto zastępcze umawaisz sobie z podstawieniem na serwis i cały czas jeździsz samochodem. Sprawdź jaki masz termin naprawy w aso i ile dni auta zastępczego masz gwarantowane w AC.


@cwlmod: niech sprawdzi czy w ogóle mu zastępczy przysługuje.
@PeterFile: @czuczer: @cwlmod: @OrzechowyDzem: Znalazłem nie daleko mnie warsztat który współpracuje i mi zrobią. Kazali zgłosić i przyjechać do nich. Możliwe że mi szybko zrobią i obejdzie się bez zastępczego.

Jeszcze tylko jedno pytanie - trochę auto jest brudne - mam je umyć czy zaprowadzić w takim stanie jaki jest?