Wpis z mikrobloga

jezdzic nie chce bez tablic, bardziej chodzilo mi o to czy w ogole przejdzie gdzies takie ubezpieczenie tak zebym im pozniej przeslal numer rejestracyjny do aktualizacji


@albercik_: no i właśnie to nie ma znaczenia czy masz tablice czy nie. Ubezpieczyć musisz, bo UFG może wykazać przerwę w ubezpieczeniu i zapłacisz karę
mogę wystawić ubezpieczenie OC. AC po akceptacji wydziału oceny ryzyka

nie ma znaczenia czy masz tablice czy nie. Ubezpieczyć musisz, bo UFG może wykazać przerwę w ubezpieczeniu i zapłacisz karę


@toki_rodrigo: Naprawdę, sprzedajesz ubezpieczenia i wmawiasz ludziom takie bajki?
@olinek_okraglinek i tutaj podobnie, zapraszam do przeczytania ustawy o OC :) Obowiązek ubezpieczenia powstaje w momencie rejestracji auta w PL.

Tutaj sugerowałbym wykupienie ubezpieczenia na miesiąc


@Cztero0404: Ubezpieczenia miesięczne są bardzo
Naprawdę, sprzedajesz ubezpieczenia i wmawiasz ludziom takie bajki?


@sayanek: czy zauważyłeś, że użyłem słowa, że UFG może nałożyć karę? Chyba, że zakładasz że instytucje w Polsce zawsze działają na rzecz i na korzyść obywatela. Ustawy jedno, życie drugie. Można ubezpieczyć bez tablic i mieć spokój
Ubezpieczyć musisz

czy zauważyłeś, że użyłem słowa, że UFG może nałożyć karę?


@toki_rodrigo: No to się zdecyduj :) W żadnym wypadku UFG nie nałoży żadnej kary na niezarejestrowane auto.

Tak możesz wystawić roczne OC ,,w celu rejestracji" ale nie jest to wymóg, ani nie upoważnia do poruszania się autem.
@toki_rodrigo: @sayanek Dokładnie. Nawet jak wystawi jakimś błędem (mają #!$%@?, nie weryfikują niektórych rzeczy i np. wysyłają kary wcześniejszego właściciela na aktualnego po zakupie ubezpieczenia), to wysyła się dokumenty potwierdzające, że w tym czasie było wyrejestrowane lub nie Twoje, zależy od przypadku, i umorzą karę. Bez sensu ubezpieczać samochód który jest wyrejestrowany, nie ma obowiązku a i tak nim nie można jeździć xD
@sayanek:

Ubezpieczenia miesięczne są bardzo obwarowane,

Kto ci takich ku...a głupot nagadał? Jako osoba która prowadziła firmę nie mogłem robić niczego jakkolwiek na lewo, ale to po pierwsze.
@Cztero0404: Nie zmieniam, po prostu poleciłeś losowej osobie z neta takowe ubezpieczenie i pominąłeś że samemu mogłeś je zrobić tylko dlatego że prowadzisz firmę i masz pkd handel samochodami (a i tak nie powinieneś jeśli nie było zarejestrowane) . Łap, mała ściąga kiedy można brać OC krótkoterminowe i zanim odpiszesz, że przecież jest pkt o autach zarejestrowanych za granicą, weź pod uwagę, że 99% sprowadzanych do PL aut jest już wyrejestrowane
sayanek - @Cztero0404: Nie zmieniam, po prostu poleciłeś losowej osobie z neta takowe...

źródło: 666

Pobierz
@sayanek: Po pierwsze nic nie polecam bo to nie jest reklama a jedynie coś sugeruje bo każdy ma swój rozum. Nie 99% sprowadzanych samochodów za granicami polski jest wyrejestrowanych a powinno być 100%, ale to pierwsze, aby legalnie sprowadzić auto do kraju i dzieje się tak chociażby z tego faktu, że DE to punkt przesyłowy w którym masz auta z Francji, Niemiec, Włoch, Holandii również na przykład, ale i USA lub
Nie 99% sprowadzanych samochodów za granicami polski jest wyrejestrowanych a powinno być 100%


@Cztero0404: Kolega widzę nie słyszał o tablicach zjazdowych, ten 1 % to właśnie ludzie którzy robią wszystko zgodnie z przepisami sprowadzając auto bezpośrednio z Niemiec :) Rozumiem, że zajmowałeś się sprowadzaniem aut, ale nie tego dotyczył temat. Mówimy o ubezpieczeniach, a to mój konik. Robiłeś coś co przechodziło (30 dniowe polisy) ale to nie znaczy że było to
@sayanek: ''Kolego'' to absolutnie nie są żadne tablice zjazdowe a techniczne na których podstawie eins, zwei polizei lub zoll może zawrócić twój pojazd jak im powiesz, że jedziesz do polski. Ten konik to szkapa