Wpis z mikrobloga

Mirki w połowie stycznia kupiłem od osoby prywatnej swój „nowy” samochód. Sprzedający „dał mi swoje OC bo nie robiliśmy żadnego odstąpienia. 14 marca wygasa OC byłego właściciela, a ja będę ubezpieczał auto w innej ubezpieczalni (w sumie to już to zrobiłem przez internet). Stad moje pytanie: czy ja muszę złożyć rezygnacje z tamtego OC byłego właściciela czy ono samoczynnie wygaśnie ostatniego dnia trwania polisy?

#motoryzacja #oc #ac #ubezpieczenia
  • 3
@GumaMambaPl: samo wygaśnie, a nawet jeśli nie, to wznowienie przyjdzie do zbywcy, wtedy on prześle umowę sprzedaży i polisa wygasa. Ale jeśli polisa była w Hestii czy innej firmie, która robi rekalkulacje, to gdy zbywca prześlę umowę sprzedaży, ty możesz dostać dopłatę do polisy, która się właśnie zakończyła od daty zakupu auta do końca polisy. Jeśli polisa była w firmie, która nie robi rekalkulacji np. PZU czy Warta, to nie dostaniesz
@darek_fraczek: polisa była w Compensie.
Czyli rozumiem ze nigdzie nie muszę robić nic załatwiać? Wcześniej zawsze polisę kupowałem stacjonarnie i tam oni załatwiało wypowiedzenie starej. A obecnie przez neta mam o 1/3 taniej