Skrót dzisiejszych wiadomości ze świata technologii #codziennytech #sztucznainteligencja #technologia #wydarzenia #komputery #informatyka #ciekawostki #programowanie #gruparatowaniapoziomu
Uwaga: Streszczenia i tłumaczenia mogą być niedokładne, dlatego zawsze podaję link do artykułów żródłowych.

„Inżynierowie oprogramowania borykają się z »kryzysem tożsamości graniczącym z depresją«” – twierdzi partner Menlo Ventures
Deedy Das, partner Menlo Ventures, zwraca uwagę na pogłębiającą się przepaść wśród inżynierów
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Macie może kabel usb 3.2 ale dający realnie 10Gb/s który nabęde na alledrogo?
Co innego jak sprzedawca pisze że niby ma 10Gb/s a co innego jak kupujący w komentarzach faktycznie weryfikują taki kabel.
#komputery
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć,
Obecnie używam słuchawek TWS, ale ze względu na problemy z dopasowaniem rozważam w końcu przesiadkę na bezprzewodowe słuchawki nauszne/wokółuszne. Ostatnio testowałem kilka flagowych modeli (TWS) i ciągle napotykam te same problemy:

Pixel Buds Pro 2 (moje obecne) i Sony WF-1000XM6: Po prostu nie trzymają się w moich uszach. Dopasowanie jest dla mnie kiepskie i po pewnym czasie słuchawki wysuwają się z ucha.
Technics (EAH-AZ100): Dopasowanie było właściwie OK, ale po dłuższym noszeniu czułem ogromną
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pablo-680: Te launchere pokroju AnjoCaido zatrzymały się na 1.2.5 bo od późniejszych wersji trzeba było używać nowszego launchera. Ale to wszystko bardziej ciekawostka historyczna, obecnie korzysta się przede wszystkim z forków MultiMC, a tak się składa że obecny PolyMC ma również tryb offline, więc nie trzeba mieć przypisanej gry do konta Microsoft aby popykać w brązowe cegły. No i nawet oficjalny launcher ma wybór wersji od najstarszych wywodzących się z
  • Odpowiedz
Skrót dzisiejszych wiadomości ze świata technologii #codziennytech #sztucznainteligencja #technologia #wydarzenia #komputery #informatyka #ciekawostki #programowanie #gruparatowaniapoziomu
Uwaga: Streszczenia i tłumaczenia mogą być niedokładne, dlatego zawsze podaję link do artykułów żródłowych.

Współzałożyciel Wikipedii Larry Sanger zablokowany za pozyskiwanie zwolenników w celu wywierania wpływu na treści
Larry Sanger, współzałożyciel Wikipedii, został na czas nieokreślony pozbawiony prawa do edytowania treści po
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@KolegaPatryk: Tak Claude Fable jest, ale co z tego skoro jest zablokowany dla wszystkich przez rzad USA. Dla areczka jest stary model Opus, Fable jest za zarządu (USA). Podobno mają odblokować dla obywateli USA i EU, ale tylko po weryfikacji dowodem osobistym. Ale nie wiadomo kiedy.
  • Odpowiedz
  • 0
@supra107: widać na wykresie, że ma rację. Już bym wolał o fiio jt7 w tej cenie a po taniości zamknięte dla bassheada (bo nikt inny zamkniętych w domu nie używa xd) simgota ep5
  • Odpowiedz
Laptop po roku użytkowania strasznie zaczyna mulić, działa jakby juz mial z 10 lat. Myslalem zeby zglosic reklamację z tytułu rękojmi ale w sumie zależy mi na zwrocie pieniędzy, a nie na naprawie sprzętu(kijowe parametry w sumie xd). Jest szansa na to, czy raczej tylko naprawa sprzetu? I czy media expert nie jest znane z tego ze ma wyjebongo w reklamacje i zawsze odrzuca?xd

#mediaexpert #reklamacja #laptop
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mietek123456: Ale na co chcesz reklamować, że wolno działa? Przecież znałeś parametry. Oddasz na reklamacje, oni sformatują dysk i tyle, nic wiecej nie przyśpieszą xd
  • Odpowiedz
@mietek123456: Przywróć system do ustawień fabrycznych. Jeśli dalej będzie mulić, to do reklamacji. Albo daj kompa komuś kumatemu do zdiagnozowania. Czasem np. antywirus zamula system, może być walnięty dysk itp.
  • Odpowiedz
Cześć,

Z racji tego, że ktoś ostatnio tutaj wrzucał wpisy o podejściu #xkom do gwarancji oraz bardzo wysokich cenach zestawów z RTX5090 FE, naszło mnie na przemyślenie.

Jak to jest, że jako jedyni w kraju mają masę zestawów z RTX5090 Founders Edition, a niby nie są już ich dystrybutorami w Polsce (Nvidia zaczęła je dystrybuować niby sama). Jednocześnie same karty od dawna nie były dostępne na stronie #nvidia
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach