Czy w dzisiejszych czasach pisane ręcznie (nie przez ai) #cv ma w ogóle jakiś sens?
Teraz każda firma nawet ta najmniejsza używa botów do przesiewania kandydatów?
Czy po prostu rynek jest tak z-----y, że 3/4 ogłoszeń to ogłoszenia widmo?

Czy po przemieleniu cv przez ai zauważyliście faktyczną poprawę odnośnie ilości odpowiedzi?

#praca #szukampracy #cv #kociohpyta
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@n0xx: Mocno niewarto; lepiej maszynowo rzucać, a tym bardziej, jeśli chcesz je dostosowywać do poszczególnych ofert.
Ręczne tworzenie cv to strata czasu, podobnie jak wysyłanie cv na jedno ogłoszenie i liczenie, że może się uda.
  • Odpowiedz
✨️ Jak wysłać 500 CV w 2 miesiące?
Szukam pracy w IT po studiach i krótkim doświadczeniu.
Na internecie czytam ludzi jak to wysłali 500 CV w 1 lub 2 miesiace.

Ja mam pytanie jak można wysłać 500 cv w 2 miesiace? Bo nawet tyle ofert nie ma.
Tzn. ofert może jest ale to bym musiał wysyłać na stanowiska z którymi nic nie mam wspólnego, ogłoszenia w ktorych nawet nie rozumiem zagadnień które wypisują
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 8
@mirko_anonim: jeśli masz 0, a wymagają 5 lat to wiadomo, że się nie dostaniesz, jednakże warto trochę odważniej aplikować, nawet powyżej swoich kompetencji. Masz 2 lata, a wymagają 3? Śmiało.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: srasz czytając naglowki
Przepisz fancy technologie które się powtarzają
Dopisz sb 2-4 lata exp
4-6 rozmów spalisz
Ale c--j tam zapisuj oco pytają i później się
  • Odpowiedz
Znajomy poprosil mnie o pomoc z CV. Wyslal 40 aplikacji, dostal 5 odpowiedzi i 1 zaproszenie na rozmowe.

Przepuscilem jego CV przez ResumeHedgehog, narzedzie ktore napisalem. Wyniki:

- Fit score: 58% -> 82%
- Dopasowanie slow kluczowych: 21% -> 36%
tomaszs - Znajomy poprosil mnie o pomoc z CV. Wyslal 40 aplikacji, dostal 5 odpowiedz...

źródło: 1000040584

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

nie chodzi o to żeby nie kłamać w cv, ale żeby nie kłamać za bardzo. czyli podkoloryzowywanie faktów jest w porządku #cv
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

teraz jest już chyba w miarę reprezentatywne, jak myślicie? ta czcionka akurat przy przeskalowaniu jest taka mała, ale przy normalnym widoku wszystko jest czytelne-

tak, pytam się już któryś raz, bo mam zwyczajnie problem z obiektywną oceną swoich umiejętności xd ale obiecuję, że już ostatni raz zawracam dupę 👉👈

#praca #pracbaza #tworczoscwlasna #cv #portfolio #curriculumvitae #grafika #grafikakomputerowa
Ynehette - teraz jest już chyba w miarę reprezentatywne, jak myślicie? ta czcionka ak...

źródło: portfolio mockup 3

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ynehette: czcionka jest mała, może a może tekstu zbyt dużo. Mówiłeś że zdajesz sobie sprawę że mało kto to czyta, a jednak "o mnie" jest dość rozbudowane ;) Poczepiam się nieco... Tabliczki - czy to przypadkiem nie jest definiowane ustawą, jak ma taka tabliczka wyglądać? Jeśli nie, to tak czy siak, gdzie jest jakakolwiek oryginalność w tych tabliczkach? Skąd potencjalny człowiek ma wiedzieć czy to po prostu nie jest skopiowane
  • Odpowiedz
Pamiętam jak sobie tutaj z takim fajnym mireczkiem pisałam miałam wtedy inne konto i on studiów nie miał ale mówił że w cv ma to wpisane ale oni tego nie weryfikują i w taki o to sposób dostał się do jakiejś korpo pracy xD

#przegryw #praca #cv
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

wiem, znowu o tym samym- ale muszę xd zrobiłem nową wersję portfolio.

są tutaj te same przykłady co wcześniej, ponieważ nie jest to portfolio aby zgłosić się do jakiejś wielkiej agencji artystycznej, a chciałem zacząć od którejś z pobliskiej drukarni, jedna akurat poszukuje grafika. temu też jest taka różnorodność.

jak myślicie, tyle wystarczy? i tak, zdaję sobie sprawę, że jest to przedstawione w dosyć dziwnej formie, ale nie chciałem robić nie wiadomo
Ynehette - wiem, znowu o tym samym- ale muszę xd zrobiłem nową wersję portfolio.

są ...

źródło: portfolio mockup 2

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

postaw prosta strone na githubie


@synbozy777: no bez żartów. technicznie można, praktycznie - to łamanie regulaminu. Github nie jest do hostowania stron, tylko do hostowania projektów. Ja już miałem bana na githubie przez tydzień, bo założyłem konto zacząłem jechać z Codexem na maxa.

@Ynehette: mnie się podoba, chociaż przed tobą duża droga. Znam grafik dizajnerkę, taką legitną -- po studiach na ASP -- i często składa np kalendarze. Jak dla
  • Odpowiedz
Przeprowadziłem dwa eksperymenty testujące optymalizację CV pod systemy ATS.

Eksperyment 1: 5 fałszywych CV vs 1 oferta pracy. Samo wygenerowanie zoptymalizowanego PDF (bez pytań) poprawiło dopasowanie z 47% do 75%. To +28 punktów procentowych.

Eksperyment 2: 1 osoba vs 20 ofert pracy. Resume Hedgehog pokonał ręczną edycję: 57.5% vs 53.8% dopasowania, w 62 min vs 162 min. 62% mniej czasu, lepsze wyniki.

Zmotywowane
tomaszs - Przeprowadziłem dwa eksperymenty testujące optymalizację CV pod systemy ATS...

źródło: 1000039748

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@tomaszs: pamiętam czasy w których wystarczyło nie napisać CV na kartce papieru.

Aczkolwiek muszę powiedzieć jedno, CV napisane odręcznie na kartce papieru nadal się zdarzają, choć są rzadkością. Zdarzają się one głównie w nisko wykwalifikowanych pracach, wśród starszych pokoleń, albo wśród młodych, gdzie pierwsze CV jest pisane odręcznie jak w szkole.

Jest to dosyć smutna, bo pokazuje, że bariera ma otrzymanie pracy zwiększyła się. Teraz nie tylko trzeba mieć dostęp
  • Odpowiedz
@JewRowerku: Czyli chcesz dostac prace w IT, zeby miec stale wynagrodzenie, wiec zrobiles CV w kreatorze jakies firmy, ale chcieli za to oplate, wiec zrezygnowales, bo jako uzytkownik nie chcesz placic za oprogramowanie/uslugi IT, ale chcesz, zeby Tobie za to placili w pracy, gdzie firma nie ma dochodow, bo nikt nie chce placic za oprogramowanie firmy? xDDD
  • Odpowiedz
Czy pracuje ktoś w BBH w Krakowie jako Onboarding & Asset Management Specialist? Czy jest to stanowisko raczej spoko czy lepiej tego nie brać? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chodzi mi bardziej o atmosferę w takich zespołach, poziom trudności zadań, wyrabianie się ze wszystkim w 8 godzin.

#korporacja #cv #korpo #rekrutacja #hsbc #ubs #bbh #
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Snowflake_: jeżeli nie wyrabiasz się w 8h to znaczy że zarabiasz więcej niż powinieneś (tzn. oczekują sie od ciebie wydajności odpowiedniej do twojej stawki). Bierz stawkę taką która pozwoli ci pracować tylko 8h.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak napisać CV zeby bylo na czasie. Ludzie gowno robia a cv maja napisane jakby byli managerem wyższego szczebla albo CEO.
Chat gpt czy jak? Mam CV sprzed kilku lat ale jest zbyt ubogie w stosunku do moich obowiązków i doswiadczenia

#cv #praca
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@GastroAndrzej: Jak robisz do korpo to Word/Pages/Writer żeby automat nie miał problemu ze strukturą zawartości pliku a jak do januszexu to Ilustrator/Affinity/Inkscape.
  • Odpowiedz