Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko168
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
tuomollo

tuomollo

Dołączył 6 lat i 11 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 2890
  • Znaleziska 1322
  • Mikroblog 1568
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 7

3118

84% Europejczyków nie chce zmieniać czasu 2 razy w roku

84% Europejczyków nie chce zmieniać czasu 2 razy w roku

4,6 miliona ludzi powiedziało głośno: dość tego przestawiania zegarków. Europosłowie zareagowali błyskawicznie w tempie godnym unijnej legislacji. Minęło prawie 8 lat, a my nadal co pół roku zmieniamy czas. Ehhhh

tamagucci
z
ec.europa.eu
dodany: 30.03.2026, 07:55:56
  • 754
  • #
    zmianaczasu
  • #
    europa
  • #
    uniaeuropejska
  • #
    zalesie
tuomollo
tuomollo 30.03.2026, 15:48:54 via Wykop
  • 0
@sylwke3100: nie tylko biznes traci. Dodaję do powiązanych filmik w którym pani wymienia niespodziewane negatywne skutki zmiany czasu.
pawelektracz
pawelektracz
26.03.2026, 15:21:50
  • 0
Mieszkańcy Krakowa - najlepiej okolic Łobzowa/Krowodrza, z racji przeprowadzki, jaki polecacie internet w okolicy? Taki żeby CSik śmigał, aż miło, bez rozłączeń z d--y w ciągu dnia.

#krakow #internet #lobzow
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

tuomollo
tuomollo 26.03.2026, 15:28:20 via Wykop
  • 1
@pawelektracz: okolice Biprostalu, Staffa, Lea... Polecam Hornet.
  • Odpowiedz
tuomollo
tuomollo 26.03.2026, 19:32:05 via Wykop
  • 1
@pawelektracz: orange daje radę dopóki coś nie pójdzie nie tak. Wtedy jesteś bezsilny w walce z molochem. Tak jak mówiłem, polecam Hornet - zadzwoń albo napisz pytanie o dostępność w Twojej lokalizacji.
  • Odpowiedz
tuomollo
tuomollo 30.03.2026, 15:41:30 via Wykop
  • 0
@pawelektracz: najpierw zadzwoń do biura i zapytaj o dostępność usługi. Co do pakietu to zależy od Twojego zapotrzebowania.
  • Odpowiedz
dzieju41
dzieju41
28.03.2026, 19:59:39
  • 5
Byłem dzisiaj na #kebab w kultowym BarRab ale się nie chwalę.
#szczecin
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

tuomollo
tuomollo 29.03.2026, 05:56:35 via Wykop
  • 1
@dzieju41: a wziąłeś na chatę?
  • Odpowiedz
kierowca-smieciarki
kierowca-smieciarki
27.03.2026, 11:49:38
  • 0
Mieszkam w #krakow ale planuje się wyprowadzić do innego miasta.

Gdzie będzie najlepiej? #warszawa #wroclaw #szczecin #gdansk #gdynia

Gdzie?

  • Warszawa 22.1% (48)
  • Gdańsk 19.4% (42)
  • Gdynia 12.0% (26)
  • Wrocław 17.1% (37)
  • Szczecin 29.5% (64)

Oddanych głosów: 217

  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

tuomollo
tuomollo 27.03.2026, 12:32:02 via Wykop
  • 1
@kierowca-smieciarki: odradzam Szczecin.
  • Odpowiedz
tuomollo
tuomollo 28.03.2026, 09:35:18 via Wykop
  • 0
@kierowca-smieciarki: bo Szczecin to miasto dla emerytów co chodzą z kijkami po parku. Dla pozostałych nie ma nic do zaoferowania.
  • Odpowiedz
tuomollo
tuomollo 28.03.2026, 10:00:52 via Wykop
  • 0
Ten Mirek tak już ma


@RycerzSzaregoMelanzu: no tak mam. Ale w tym przypadku akurat @kierowca-smieciarki może mieć podobne odczucia bo ja też wyjechałem z Krakowa do Szczecina i serdecznie go znienawidziłem.
  • Odpowiedz

5

Za rok nie będzie żadnych pociągów ze Szczecina do Niemiec

Za rok nie będzie żadnych pociągów ze Szczecina do Niemiec

Od jesieni 2021 roku trwa remont odcinka Szczecin Angermünde o zawrotnej długości 49 km. I nie wiadomo kiedy się skończy. Jednocześnie od grudnia 2026 zaplanowano remont drugiej trasy kolejowej w kierunku Lubeki. Komunikacja zastępcza w kierunku Berlina to kluczące po wiejskich drogach autobusy.

jeden_na_dziesiec
z
wszczecinie.pl
dodany: 24.03.2026, 14:05:13
  • 6
  • #
    niemcy
  • #
    szczecin
  • #
    kolej
  • #
    transport
tuomollo
tuomollo 24.03.2026, 14:15:35 via Wykop
  • 4
Czyli warto wyjechać ze Szczecina zawczasu bo potem będzie trudniej.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

dzieju41
dzieju41
21.03.2026, 09:13:41
  • 4
Byliście już dzisiaj na plaży?
#szczecin
dzieju41 - Byliście już dzisiaj na plaży?
#szczecin

źródło: 1462

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

tuomollo
tuomollo 21.03.2026, 18:27:42 via Wykop
  • 0
Byliście już dzisiaj na plaży?


@dzieju41: a zapraszasz?
  • Odpowiedz
tuomollo
tuomollo 21.03.2026, 19:48:48 via Wykop
  • 0
Zapraszam na plażę.

Pozdrawiam


@dzieju41: ja już jestem. Za parawanem, rozłożyłem dla Ciebie leżak.
  • Odpowiedz
tuomollo
tuomollo 21.03.2026, 21:35:51 via Wykop
  • 1
@dzieju41: na 6 rano, żebyś zdążył to chyba musisz tramwajem 17.
  • Odpowiedz
tuomollo
tuomollo 22.03.2026, 22:18:05 via Wykop
  • 1
@dzieju41: a bo czekałem aż wstaniesz i powiesz 'Zapraszam!'.
  • Odpowiedz
pepepanpatryk
pepepanpatryk
21.03.2026, 17:20:10
  • 0
Gdzie koło #krakow na 2-3h spacer najlepiej z pieskiem? Dolinki podkrakowskie już odwiedziliśmy wszystkie chyba (bez pieska bo tam nie można).
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

tuomollo
tuomollo 21.03.2026, 18:29:02 via Wykop
  • 0
@pepepanpatryk: Zakrzówek z pieskiem nie można? Przecież nawet plaża dla piesków tam jest.
  • Odpowiedz
debenek
debenek
16.03.2026, 12:55:02
  • 12
czy to pilotażowy program zwiększania komfortu oczekujących na komunikację miejską w #krakow ?
debenek - czy to pilotażowy program zwiększania komfortu oczekujących na komunikację ...

źródło: 1000032031

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

tuomollo
tuomollo 16.03.2026, 15:15:54 via Wykop
  • 2
@debenek: nadal stoi
tuomollo - @debenek: nadal stoi

źródło: 1000051204

Pobierz
  • Odpowiedz
Mariuszzuk
Mariuszzuk
Mariuszzuk
12.03.2026, 16:40:41
  • 0
Gdzie zjem dobrego kebaba? #szczecin
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

tuomollo
tuomollo 13.03.2026, 06:50:58 via Wykop
  • 0
@TrueShutDown: niby o gustach się nie dyskutuje ale jak można lubić te podłe śmieci?
  • Odpowiedz
tuomollo
tuomollo 13.03.2026, 13:08:12 via Wykop
  • 0
@TrueShutDown: a bo w Szczecinie są po prostu słabe. Zakładam, że Tendur jest taki jak w innych miastach więc powinien być OK ale pewnie są kolejki na razie.
  • Odpowiedz
krucjan
krucjan
09.03.2026, 19:50:38
  • 1
W którym szpitalu najlepsza kardiologia?
Potrzebuje zamontować rozrusznik serca.

#szczecin
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

tuomollo
tuomollo 09.03.2026, 20:00:48 via Wykop
  • 0
@krucjan: ale że sobie?
  • Odpowiedz
Wintertime
Wintertime
Wintertime
08.03.2026, 17:02:05
  • 1
Gdzie w #krakow polecacie kupic dobrą kawę, ew. herbatę naprezent, lub coś innego?
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

tuomollo
tuomollo 08.03.2026, 17:48:56 via Wykop
  • 2
@Wintertime: możesz spróbować też u pana pod halą targową
https://m.youtube.com/watch?v=Qlwlzm_Cs70
  • Odpowiedz
bartekpolska
bartekpolska
bartekpolska
07.03.2026, 11:39:42
  • 1
Gdzie w Szczecinie kupię adidasy yeezy? #szczecin
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

tuomollo
tuomollo 07.03.2026, 14:15:16 via Wykop
  • 0
@bartekpolska: o kurde ale to paskudne
  • Odpowiedz
polarbit
polarbit
05.03.2026, 19:24:46
  • 2
Hej. Wraz z Magdą która już pewnie znacie. Czy chcielibyście zapowiedź wpisu zapowiadającego premierę mojej nowej książki? Powstanie #rozdajo w którym będziecie mieli szansę postawić mi obiad w restauracji w #krakow. A o czym będzie moja książka? Kojarzycie "W pustyni i w puszczy"? Bohaterką mojej książki jest Zuzia która jest atrakcyjną 16-latką w okresie dojrzewania. Zuzia pewnego dnia zamienia się ciałem ze swoim tatą (Alojzym). Teraz Zuzia
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

tuomollo
tuomollo 05.03.2026, 20:55:17 via Wykop
  • 1
@polarbit: znam Magdę ale raczej nie tą o której piszesz.
  • Odpowiedz

1534

Ponad 100 tysięcy podpisów za odwołaniem Miszalskiego

101 947 podpisów w 35 dni - tyle, według komitetu referendalnego, zebrano pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum w sprawie odwołania prezydenta Krakowa Aleksandra Miszalskiego oraz Rady Miasta Krakowa.

VoxClamantisInDeserto
z
lovekrakow.pl
dodany: 03.03.2026, 18:16:10
  • 125
  • #
    polska
  • #
    krakow
  • #
    wydarzenia
  • #
    referendum
  • #
    spoleczenstwo
  • #
    polityka
tuomollo
tuomollo 03.03.2026, 18:41:28 via Wykop
  • -10
@Balzack: SCT może zostać ale do alej.
tuomollo
tuomollo 04.03.2026, 16:19:34 via Wykop
  • 0
skoro Kraków jest do posiadania SCT zobowiązany


@demimka: nie jest zobowiązany. Obowiązek jest jeśli średnie roczne pomiary przekraczają granicę stężenia NO2 a nie jednostkowe pomiary na jednej stacji. W 2030 normy mają być zaostrzone ale do tego czasu siłą rzeczy część samochodów zostanie wymieniona na te spełniające wyższe normy.
tuomollo
tuomollo 04.03.2026, 16:24:45 via Wykop
  • 3
@RobertinoIncelino: referendum też jest procesem demokratycznym więc Ty nie umiesz w demokrację kmiocie.
tuomollo
tuomollo 04.03.2026, 19:43:49 via Wykop
  • 0
mądry Polaczek po szkodzie.


@RobertinoIncelino: nie głosowałem na Miszalskiego więc nie wiem o co Ci chodzi.
Aerwin
Aerwin
03.03.2026, 18:12:50
  • 0
Mireczki, potrzebuje hydraulika do:
- dwa punkty wyjścia wody na zewnątrz
- montaż zzlewu technicznego w piwnicy
- montaż filtra
- odpowietrzenie podłogowki

Ciężko
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

tuomollo
tuomollo 03.03.2026, 18:40:06 via Wykop
  • 0
Przecież to samemu można zrobić.
  • Odpowiedz
Lilac
Lilac
03.03.2026, 07:42:24
  • 0
Co warto zwiedzić u was w #szczecin ? Lub okolicy?
#pytanie #turystyka
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

tuomollo
tuomollo 03.03.2026, 11:17:41 via Wykop
  • 0
@Lilac: Berlin.
  • Odpowiedz

459

Full Linux on ANY Android (No Root) + PC Gaming

Full Linux on ANY Android (No Root) + PC Gaming

Telefon z Androidem jako pełnoprawna maszyna z desktopowym Linuksem, zdolna uruchamiać XFCE, Visual Studio Code, serwery Pythona, a nawet gry z Windowsa - wszystko bez roota. Taka konfiguracja uruchamia kompletne środowisko użytkownika Linuksa bezpośrednio na linuksowym jądrze Androida...

xsi1
z
youtube.com
dodany: 01.03.2026, 18:00:47
  • 114
  • #
    linux
  • #
    android
  • #
    telefony
tuomollo
tuomollo 02.03.2026, 07:44:49 via Wykop
  • 1
To czemu laptopy ARM są niepopularne?


@zzapal: czy ja wiem? MacBooków jest całkiem sporo. Pozostali pewnie nie mogą się przesiąść z tego samego powodu z którego nie jest popularny Linux - przyzwyczajenie ludzi do oprogramowania pod windowsa.

434

Iran wystrzeliwuje pociski w kierunku baz Stanów Zjednoczonych.

Pokaż treści 18+

Iran wystrzeliwuje pociski w kierunku baz Stanów Zjednoczonych na Bliskim Wschodzie. Doniesienia mówią o atakach w kierunku Bahrajnu, Kataru, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Arabii Saudyjskiej i Jordanii.

Tired_
z
x.com
dodany: 28.02.2026, 10:07:50
  • 105
  • #
    iran
  • #
    usa
  • #
    wojna
  • #
    informacje
  • #
    wiadomosci
  • #
    wydarzenia
tuomollo
tuomollo 28.02.2026, 19:32:55 via Wykop
  • 0
tylko kto stanie w obronie Persów


@Larutan: w obronie Persów to USA - przeciwko ajatollahom.
tuomollo
tuomollo 28.02.2026, 19:36:51 via Wykop
  • -1
W przeciwieństwie do większości wykopków, znam osobiście wielu Persów, którzy mieszkają obecnie w Polsce i czekają tylko na obalenie rządów ajatollahów.
  • 8
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

tuomollo
tuomollo 28.02.2026, 20:58:54 via Wykop
  • 2
@Reiter1906: nie neguję liczby ofiar bo w każdym przypadku to jest tragedia, natomiast powszechnie znanym faktem jest to, że Hamas rozmieszcza obiekty strategiczne w pobliżu budynków mieszkalnych, szpitali, złobków po to, żeby zmaksymalizować ilość ofiar cywilnych i mieć większy odzew na świecie. Ukraińcy robią wszystko, zeby ich straty cywilne były jak najmniejsze.
tuomollo
tuomollo 01.03.2026, 16:40:31 via Wykop
  • 0
@yannikto: ta sytuacja z Polakiem na pokładzie to o ile mi wiadomo, armia izraelska przyznała się do błędu. Czy to był samowolny wybryk jakiejś konkretnej jednostki czy odgórny rozkaz, trudno mi powiedzieć.
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 15
  • Strona 5 z 15
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 19.12.2020

    Komentator
  • Rocznica
    od 18.06.2025

    Rocznica
  • Mikroblogger
    od 28.03.2023

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking