Hej. Mam pytanie do użytkowników kuchenki turystycznej brs 3000t. Wg info od producenta zużycie gazu jest 140 g / h . Jesteście w stanie to potwierdzić albo napisać własne obserwacje? To jest kuchenka mocno zużywającą gaz?
@solid959: Problemow jest sporo, kwestia tego na jaka trafisz, jest duzo kopii pod ta sama nazwa, jednym nozki sie deformuja od temperatury, inni narzekaja na luzne nity a jeszcze innym ucina gaz, poszukaj. Regulacja jest standardowa jak we wszystkich palnikach. Chcesz brac od chinola, spoko. Ja jednak proponuje kupic kopie od FM, tez produkowane w chinach ale przynajmniej masz wieksza pewnosc. Nie warto oszczedzac na sprzecie.
Cześć Cxy ktoś z was gra na #vix ale nastawiając sie długi termin? Czyli wprost kontrakt terminowe w horyzoncie kilku miesięcy? Strategia banalna. Patrzę kiedy VIX spadnie do niskiego poziomu np 19 lub 12 kupuje long i czekam... #gielda #forex
Hej. Kto z was używa program #freecad? Jestem ciekaw czy pod kątem zastosowań komercyjnych ktoś go używa, lub uczy się nim posługiwać?. Zastanawiam się na ile on jest popularny w świecie #cad
#gielda Hej Wyjaśnijcie mi coś. Jest otwarte IPO na ngroup cena 4.07 zl. Ale spółka jest już notowana. Czy to oznacza nowy podmiot zależny od ngroup i defacto nowy walor czy jednak nie, tylko obecnie cena jest po 8 zl. Co sie wtedy stanie po debiucie?
@solid959: nano będzie notowane PDA przez pierwsze 3tyg tzn. ze na liscie będziesz widział 2x NANO a jedno z dopiskiem PDA. Co to oznacza? Jak bedziesz chciał sprzedac w pierwszych tygodniach to tylko takim jak Tobie co kupili w IPO raczej by szybko sprzedac ( ͡°͜ʖ͡°) Więc powodzenia. Po scaleniu będzie uśredniony kurs obu notowań. Co się stanie z kursem przez ten czas? może
Amerykańska Agencja Kosmiczna już w poniedziałek (26.10) ogłosi całemu światu bardzo ważne odkrycie związane z Księżycem. Na razie nie wiadomo, o co chodzi, ale może ono dotyczyć kolonizacji tego obiektu, zatem zasobów. Chodzi o większe zbiorniki wody?
Hej. Szukam jakiejś taniej stacji #pogoda do domu może z #aliexpress, ale chciałbym aby pozy wyświetlaczem miała apke na #android. Możecie coś polecić?
Wobec pięciu podejrzanych, w tym Ryszarda K. prokuratura wystąpi z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie - przekazał w sobotę na konferencji prasowej prokurator Jacek Motawski z Prokuratury Regionalnej w Poznaniu. Z kolei wobec mecenasa Romana Giertycha "zastosowano środki zapobiegawcze o...
@solid959 nie możesz uniknąć rolowania, bo ETFy na vix (typu vxx na xtb) kupują te same kontrakty. Więc a vxx też płacisz za rolowanie tylko nie w jednym punkcie czasu raz na miesiąc, tylko płynnie codziennie. Im bliżej końca bieżącego kontaktu tym więcej rozrzucają na następny
#spawanie Hej. Mam pytanie. Zastanawiam się nad zakupem przyubicy spawalniczej. Ale jako że jestem amatorem i potrzebuje tego aby sobie coś w domu pospawać czasem, szukam czegoś taniego. Znalazłem coś takiego na #aliexpress. Co myślicie? welding mask ali
#bushcraft #survival Czy taka wojskowa Palatka z demobilu jest już wodoodporna i można ją odrazu używać, czy trzeba jakoś ja zakonserwować aby nie przeciekała?
Coraz chętniej wybieramy proste rozwiązania i prostsze życie. Stąd wzmożony ruch w poszukiwaniu działek i domów modułowych. Ile kosztują, jaką mają wielkość, czy warto je budować?
@zdalny_robol I potem ile tych zim wytrzymają? I jak z ogrzewaniem? Załóżmy że z dziewczyną stawiasz taki dom, żyjecie sobie i jest spoko. Potem rodzina się powiększa i stawiasz nowy moduł I jak potem mediami w takim domu?
#gielda Mam pytanie odnośnie kontraktów futures. Jeśli kontrakt wygasa np końcem miesiąca to moja pozycja automatycznie zostanie zamknięta czy będzie rolowania na następny kontrakt?
@baaardzo: ale z doswiadczenia zalecam wtedy na spokojnie przygladnac sie rynkowi i nie wchodzic szybko na ta sama pozycje. Z jakiejs przyczyny jak byles stratny na poprzedniej serii to sytuacja diametralnie sie nie zmieni lada dzien
Znacie może jakąś mapę online zawierające ścieżki leśne / górskie? Nie tyle szlaki turystyczne co właśnie ścieżki. Jak narazie znalazłem : Open street map Google maps
@Mmmkurla W teorii, jeśli nie ma zagrożenia pożarowego jest dozwolone, generalnie nie jest to otwarty ogień jak ognisko, a kuchenka turystyczna. Ale nie dam sobie nic uciąć za to...
#aliexpress pobił rekord (w moim przypadku) oczywiście. ( ͡º͜ʖ͡º) Zamówiony towar otrzymałem po 2 tygodniach. Od zamówienia do paczki w paczkowacie. Paczka leciała z Chin. Kurła czasem vz alledrogo się zdążało tyle czekać .
...nie było. "To najprawdopodobniej najdokładniejsze zdjęcie centrum naszej galaktyki z tej części Europy." Praca nad nim trwała ponad 5 godzin w terenie i 8 godzin przy komputerze.
Sprawa trafiła do sądu, bo linia nie ma zamiaru płacić. Kwota jest zresztą dość astronomiczna, bo chodzi aż o 25 tys. EUR. Ale z drugiej strony trafiła kosa na kamień, bo sprawa dotyczy znanego i kontrowersyjnego zjawiska znanego pod nazwą overbooking.
Miałem kiedyś podobna sytuację na locie z Frankfurtu do Krakowa. Był overbooking i linia szukała chętnego na nielecenie. Dawali 400 euro załatwiali spanie i następny lot. Zal było nie skorzystać ( ͡º͜ʖ͡º)
Mam pytanie do użytkowników kuchenki turystycznej brs 3000t.
Wg info od producenta zużycie gazu jest 140 g / h . Jesteście w stanie to potwierdzić albo napisać własne obserwacje?
To jest kuchenka mocno zużywającą gaz?
#bushcraft #gory #biwakowanie
@100kW
Dzięki panowie ( ͡º ͜ʖ͡º)