Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko177
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
sh7d

sh7d

Dołączył 4 lata i 10 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 4236
  • Znaleziska 3060
  • Mikroblog 1176
  • Obserwujący 7
  • Obserwowane 23

3

Rosyjski dron zniszczył placówkę dyplomatyczną Kataru w Kijowie w Kijowie,

Pokaż treści 18+

Rosyjski dron zniszczył placówkę dyplomatyczną Kataru w Kijowie w Kijowie,

Podczas rosyjskiego ataku na Kijów zniszczony został budynek ambasady Kataru.

Pawery1
z
wydarzenia.interia.pl
dodany: 09.01.2026, 13:23:35
  • 4
  • #
    wojna
  • #
    rosja
  • #
    ukraina
  • #
    swiat
  • #
    wydarzenia
sh7d
sh7d 09.01.2026, 17:14:20 via Wykop
  • 3
warto podkreślić, że placówka ta znajdywała się w Kijowie w Kijowie
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

gerwazy-oko
gerwazy-oko
27.12.2025, 16:44:02
  • 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

sh7d
sh7d 27.12.2025, 17:56:01 via Wykop
  • 0
pomarańczowym
  • Odpowiedz
wfyokyga
wfyokyga
26.12.2025, 22:19:07
  • 12
Hopsa
wfyokyga - Hopsa

źródło: temp_file7710265543868866799

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

sh7d
sh7d 26.12.2025, 22:26:38 via Wykop
  • 1
@wfyokyga: kocio
  • Odpowiedz
washington
washington
23.12.2025, 15:00:42
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

sh7d
sh7d 23.12.2025, 15:43:30 via Wykop
  • 0
@washington:

przelewanie kryptowalut za granice za pośrednictwem pośredników

xD
  • Odpowiedz
Grzesiok
Grzesiok
20.12.2025, 19:33:16
  • 66
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

sh7d
sh7d 20.12.2025, 19:42:26 via Wykop
  • 1
@Grzesiok: dobre und motzne
  • Odpowiedz

570

Szok w cenach gazu. Czegoś takiego nie było od ponad czterech lat

Szok w cenach gazu. Czegoś takiego nie było od ponad czterech lat

Za gaz ziemny w Europie trzeba obecnie płacić 27,8 euro za MWh. To oznacza, że ceny osiągnęły najniższy poziom od czerwca 2021 roku, co jest efektem zwiększonego eksportu LNG z USA i mniejszego popytu w Azji.

banzi
z
wnp.pl
dodany: 03.12.2025, 08:58:24
  • 115
  • #
    gaz
  • #
    energetyka
  • #
    gospodarka
  • #
    ogrzewanie
  • #
    energia
  • #
    ekonomia
sh7d
sh7d 03.12.2025, 18:09:20 via Wykop
  • 9
@Koner1391: za poprzedni miesiac zużyłem wiecej gazu niz rok temu do ogrzewania, a zapłaciłem ciut mniej także gupoty gadasz
haloczymnieslychac
haloczymnieslychac
haloczymnieslychac
03.12.2025, 16:18:48
  • 0
#elektronika
Co jest ważniejsze w pracy elektronika, oscyloskop czy kalejdoskop?
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

sh7d
sh7d 03.12.2025, 16:20:02 via Wykop
  • 5
@haloczymnieslychac: kolonoskop
  • Odpowiedz
mielonkazdzika
mielonkazdzika
03.12.2025, 16:17:58
  • 7
Mieszkam sobie w UK. Na swieta przyjezdzaja znajomi i koniecznie chca mi cos przewiezc z Polski.
Milo ale za cholere nic mi do glowy nie przychodzi.

Co byscie chcieli, czego wam brakuje mieszkajac na #emigracja
Wyprzedzam odpowiedzi typu "gaz pieprzowy" bo to nieprzejdzie.

#uk #swieta #prezent #pytaniedoeksperta
  • 52
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

sh7d
sh7d 03.12.2025, 16:19:23 via Wykop
  • 8
@mielonkazdzika: gładź szpachlowa
  • Odpowiedz
MackaCthulhu
MackaCthulhu
23.11.2025, 23:06:28
  • 136
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

sh7d
sh7d 23.11.2025, 23:49:34 via Wykop
  • 0
@MackaCthulhu: zbyt kocio sie robi w tej hameryce
  • Odpowiedz
robertkk
robertkk
06.11.2025, 17:17:37
  • 5
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

sh7d
sh7d 06.11.2025, 19:04:53 via Wykop
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
mirko_anonim
mirko_anonim
19.10.2025, 12:23:40
  • 0
✨️ Jakie pomysły na działalność gospodarczą z 500 tys. zł? Ⓘ
#gielda #inwestowanie macie do wydania 500 tys., chcecie zacząć własną działalność gospodarczą, co by to było?

〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰
▶︎ Obserwuj nasz tag #mirkoanonim
〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

sh7d
sh7d 19.10.2025, 12:28:56 via Wykop
  • 0
@mirko_anonim: kupuj taniej drożej sprzedaj
  • Odpowiedz
BArtus
BArtus
16.10.2025, 22:17:10
  • 6
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

sh7d
sh7d 16.10.2025, 23:05:53 via Wykop
  • 1
@BArtus: ej, ale czy strzelanie z czegoś takiego w pomieszczeniu to jest dobry pomysł?
  • Odpowiedz

51

Czym jest schizofrenia po alkoholu?

Pokaż treści 18+

Czym jest schizofrenia po alkoholu?

Schizofrenia alkoholowa, nazywana także psychozą alkoholową, to stan zaburzeń psychotycznych, spowodowany nadmiernym spożywaniem alkoholu. Spożywany alkohol nie pozostaje bez wpływu na ludzki układ nerwowy. Podczas epizodu psychozy pacjenci wyjątkowo nieprawidłowo postrzegają rzeczywistość

freedomseeker
z
osrodekpolana.pl
dodany: 07.10.2025, 16:51:46
  • 15
  • #
    alkoholizm
  • #
    psychiatria
  • #
    alkohol
  • #
    schizofrenia
  • #
    piwo
  • #
    medycyna
sh7d
sh7d 07.10.2025, 23:42:40 via Wykop
  • 0
Zakop za kryptoreklamę ośrodka terapii uzależnień
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

asdeusz-konopielka
asdeusz-konopielka
06.10.2025, 19:56:41
  • 1
Myślicie że można kogoś zabić i nie pamiętać? W sensie być tak pijanym/naćpanym.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

sh7d
sh7d 06.10.2025, 19:57:26 via Wykop
  • 3
@asdeusz-konopielka: tak
  • Odpowiedz

473

Koniec MySQL w wersji opensource? Oracle zwalnia niemal cały zespół

Koniec MySQL w wersji opensource? Oracle zwalnia niemal cały zespół

Oracle zwolniło około 70 osób z zespołu rozwijającego otwartoźródłowy system zarządzania bazami danych MySQL, a pozostali programiści zostali włączeni do grupy odpowiedzialnej za rozwój komercyjnego produktu Heatwave, opartego na MySQL. Wg. społeczności, że może to oznaczać stopniowe osłabianie...

jestemjakijestem1212
z
ithardware.pl
dodany: 02.10.2025, 06:47:19
  • 152
  • #
    komputery
  • #
    informatyka
  • #
    informacje
  • #
    technologia
  • #
    programowanie
  • #
    ciekawostki
sh7d
sh7d 02.10.2025, 20:10:56 via Wykop
  • 1
@szkiribiri: HEHE VACUUM, tunowanie autovacuum to mordęga jest
jako od biedy też DBA musze przyznac ze zarzadzanie mysqlami jest o niebo mniej upierdliwe niż postgresem
postgres ma antyczny storage engine i to s-----------o puchnie nawet jak vacuum robisz i trzeba debloatowac baze vacuum fullem które blokuje tabele na write az nie skonczy
tak, da sie pg_repackiem robic, ale pod spodem to mocno robi kocio na bazie i osobiscie bałbym sie
sh7d
sh7d 02.10.2025, 20:19:30 via Wykop
  • 2
@lubieDuzeiGrubeKredki: z punktu widzenia admina o wiele łatwiej mi sie mysqlami zarzadza niz postgresem
choć mysql nie ma tak fajnego toolingu do przywracania do punktu w czasie (jest to mozliwe, ale opensourceowych narzędzi pokroju barmana albo pgbackrest brakuje - recznie musisz binarne logi w mysqlu wskazywac, śmiech na sali)
sh7d
sh7d 02.10.2025, 20:20:22 via Wykop
  • 1
@tomas7: krupnik do pomidorowej porównujesz
sh7d
sh7d 02.10.2025, 20:22:55 via Wykop
  • -3
@szkiribiri: no i jeszcze mysqlowa galera wygrywa jezeli chodzi o HA, w postgresie bardzo brakuje dobrze wspieranej replikacji multimaster (aczkolwiek jak dobrze jest replikacja w postgresie zrobiona to jest to niewidoczne dla aplikacji)
sh7d
sh7d 02.10.2025, 20:26:27 via Wykop
  • 1
@tomas7: nie k---a, nosql nie jest lepszy per se, nosql jest lepszy do określonych zastosowań (w wypadku mongo dobre jak masz od cholery danych które nie mają i nie będą miec w przyszłosci sztywnej struktury)
sharding bez męki i sql? prosze bardzo - cockrachdb, a jak potrzebujesz sharding na postgresie zrobic - citus (troche męki)
sh7d
sh7d 02.10.2025, 20:29:30 via Wykop
  • 0
@tomas7: mysql tez (z męką) wyshardujesz https://www.mysql.com/products/cluster/scalability.html
sh7d
sh7d 02.10.2025, 20:38:03 via Wykop
  • -3
@szkiribiri: a i wspominałem o wolnym count w postgresie xD?
sh7d
sh7d 02.10.2025, 21:03:03 via Wykop
  • 0
@reason: napisałem gdzie postgres moim zdaniem ssie, zarzadzalem i zarządzam zarówno mysqlem jaki postgresem zawodowo
sh7d
sh7d 02.10.2025, 21:13:44 via Wykop
  • -1
@reason: no dobra, w mysqlu na innodb tez trzeba robić OPTIMIZE TABLE zeby odzyskac miejsce jak delete-y poszły ale tabele lockuje to na baaaardzo krótko
sh7d
sh7d 03.10.2025, 23:44:41 via Wykop
  • 1
@danoxide: domyslnie autovacuum_vacuum_scale_factor to 20% zmian w tabeli i autovacuum_vacuum_insert_scale_factor 20% nowych insertów zeby autovacuum sie striggerował
sugeruje ustawić na 4%-5%, a przy wielgachnych bazach nawet 2%
sh7d
sh7d 05.10.2025, 23:03:44 via Wykop
  • 0
@danoxide: na 400gb datasecie mam ustawione póki co 5% procent, zmniejsz jeszcze autovacuum_naptime (domyślnie 1 minuta) jezeli masz duzo tabel (lub ich partycji) i pomyśl czy opyla sie zwiększyć autovacuum_max_workers (domyślnie 3)

i przy dużym datasecie dużo dało zmniejsze scale factor dla autoanalyze
gerwazy-oko
gerwazy-oko
05.10.2025, 12:09:48
  • 35
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

sh7d
sh7d 05.10.2025, 13:42:44 via Wykop
  • 5
@gerwazy-oko: ale widac ze mu rura mięknie, bo kiedys na kazda pomoc było "HURRR, TO OZNACZA KONFLIKT ZBROJNY Z NAMI A NAWET P-----------E ATOMEM", teraz tylko zniszczenie relacji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz

364

34-latka w ciąży chciała badań. "Nie ma potrzeby". Finał bulwersującej sprawy

34-latka w ciąży chciała badań. "Nie ma potrzeby". Finał bulwersującej sprawy

Gdy w maju 2010 roku pani Katarzyna zaszła w ciążę, nie mogła być świadoma, że przez najbliższe piętnaście lat będzie miała regularny kontakt z polskim wymiarem sprawiedliwości.

Gazetapl_news
z
wiadomosci.gazeta.pl
dodany: 03.10.2025, 19:37:50
  • 111
  • #
    polskieprawo
  • #
    polskiesady
  • #
    ciaza
  • #
    prawo
  • #
    konstytucja
sh7d
sh7d 04.10.2025, 18:12:10 via Wykop
  • 11
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

sh7d
sh7d 04.10.2025, 18:13:47 via Wykop
  • 2
@Miijjii: w chlewie, instytucje państwowe jak chcą cie zbyć będą proces zbycia przedłużały w nieskonczoność

274

Spektakularny atak na rosyjską rafinerię. Czarna seria dla Rosji trwa.

Pokaż treści 18+

Spektakularny atak na rosyjską rafinerię. Czarna seria dla Rosji trwa.

Uderzona rafineria w Orsku 6 mln ton przerobu. Rafineria przy granicy z Kazachstanem.

acpiorundc
z
youtube.com
dodany: 03.10.2025, 15:19:02
  • 51
  • #
    wojna
  • #
    ukraina
  • #
    rosja
sh7d
sh7d 03.10.2025, 15:30:01 via Wykop
  • 0
S P E K T A K U L A R N Y
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 19
  • Strona 4 z 19
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 26.10.2022

    Komentator
  • Rocznica
    od 14.08.2025

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking