Tak żyła stolica Górnego Śląska dokładnie 50 lat temu

Te unikatowe zdjęcia Opola były zrobione dokładnie pół wieku temu, w 1973 roku. Miasto tamtych lat i codzienne życie jego mieszkańców zatrzymane w kadrze
z- 64
- #
- #
- #
- #
- #
- #

Te unikatowe zdjęcia Opola były zrobione dokładnie pół wieku temu, w 1973 roku. Miasto tamtych lat i codzienne życie jego mieszkańców zatrzymane w kadrze
z
źródło: 1684009777859
Pobierz
Co można zrobić z wielkiej płyty? „Bloki!” – odpowiedziałoby ze 30 mln ludzi z Europy Wschodniej, którym przez kilka dekad komunizmu budownictwo z prefabrykatów dało dach nad głową. Tymczasem w latach 80. w Olkuszu narodziło się miasteczko. Z wielkiej płyty. Kolorowe. Z rynkiem i wieżą zegarową.
z
źródło: temp_file.png6950845871617582516
Pobierz
W małopolskiej Trzebini pojawiło się drugie już dzisiaj zapadlisko. Tym razem ziemia zapadła się na trenie ogródków działkowych przy ulicy Jana Pawła II.
zA co ma pozwolenie na budowę do zapadlisk???
źródło: temp_file.png4340172762328616184
PobierzCzy tylko ja widzę ruską flagę wiszącą na jednym z budynków?
źródło: pobrane
Pobierz
Wilcze Gardło w Gliwicach owiane jest legendą. Mroczną legendą, która wynikła z czasów, kiedy narodziło się osiedle, zwane u swych początków SA-Siedlung Eichenkamp i później przez kilka lat Glaubenstadt. Legenda głosi, że późniejsze Wilcze Gardło, osiedle zaprojektowane w latach III Rzeszy...
z
źródło: comment_1672102422NWaoYDrTmdiE7yETHak6QO.jpg
Pobierz
źródło: comment_1671064410qSlACaSigDh2Y3sCxDqK3j.gif
Pobierznie ma tego na żadnym spofity
Komentator
od 30.05.2011
Rocznica
od 10.10.2025
Gadżeciarz
od 15.01.2013
Mikroblogger
od 05.05.2020
Regulamin
Reklama
Kontakt
O nas
FAQ
Osiągnięcia
Ranking
W Volvomanii terminy kosmiczne ¯_(ツ)_/¯
@na_teraz_nie_wymysle: Serwisowałem tam swojego V40 i mogę gorąco polecić. Ze wszech miar natomiast odradzam krętacza z Volvotech w Chorzowie.