Często potencjalni klienci pytają się mnie czy warto cyklinować starą drewnianą podłogę czy lepiej ułożyć panele. Moim zdaniem jeśli jest możliwość uratowania prawdziwego drewna to warto to robić. Z brzydkiego kaczątka można stworzyć pięknego łabędzia. Tu efekt finalny w komentarzach fotki przed
mam już obsługę czujnik odległości, częściowo bo jeszcze mam w planach parę rzeczy. przeszedłem dosyć długą drogę prób i błędów by to działało tak jak chcę. Słowem wstępu jeszcze są to czujniki ultrasoniczne, mają dwa piny które tutaj mnie interesują, trigger i echo. trigger nadaje sygnał dźwiękowy, a echo daje mi sygnał zwrotny w postaci stanu wysokiego, czas stanu wysokiego oznacza czas jaki potrzebował dźwięk od wyjścia do wrócenia do czujnika. Więc
@mapache: Udostępnisz schemat podłączenia czujników? Ciekawi mnie pod kątem zakłóceń, o których wspominasz. Jakich konwerterów poziomów używasz?
Przy rozpoznawaniu za blisko/za daleko stawiałbym na dwa czujniki umieszczone z określonym przesunięciem względem siebie, np. 2cm. Dla jednego jest już za blisko, drugi jeszcze rozpoznaje. Od razu masz cross-check, czy czujniki są sprawne i pomiary wiarygodne. Problemem jest miejsce.
Pomysł z częstszym samplowaniem czujników skierowanych na aktualny kierunek jazdy ma sens jeżeli
z tym mi chodzi że te czujniki są dosyć wolne bo dźwięk jest wolny. im dalej przeszkoda tym dłużej to wszystko trwa
Zmiana częstotliwości wyzwalania czujnika nie zmienia czasu trwania pomiaru czujnika, bo jak sam napisałeś, jest to cecha czujnika.
Nie ma w dokumentacji czujnika opóźnień między wyzwoleniem pomiaru, a wypuszczeniem fali przez czujnik i czasu od wypuszczenia fali do wystawienia stanu wysokiego. Można oszacować, że cały cykl trwa 10us
@Old_gamer1988: o damn. Najlepsze mmo w jakie grałem. Chociaż nie podobało mi się już jak weszło 2nd reborn. I na standardowe rate'y x1x1x1 nie miałem cierpliwości. Ale komurka nie dał rady :(
Mirki ciąg dalszy ciekawostek dotyczących oznaczeń na oponach. Zmotywowany ostatnimi waszymi komentarzami, napisałem artykuł o indeksie nośności opon. To on razem z rozmiarem opony oraz indeksem prędkości stanowią kluczowe parametry pozwalające na właściwy dobór opony do auta.
@pigmejbis: Dokładnie tak, rozkład masy w nigdy nie jest równy 50/50 na każdą oś, i to mowa o aucie w spoczynku. Do tego dodać transfer masy podczas hamowania/skręcania/przyśpieszania i okazuje się, że każda opona jest inaczej obciążona. O ile w mieszaniu opon o różnych parametrach osiami nie widzę nic złego (o ile jest to robione z głową), o tyle mieszanie opon stronami rzeczywiście może prowadzić do nieprzewidywalnych zachowań auta.
@ChichyKun: Zgodnie z prawem sklep ma obowiązek sprzedać towar po cenie na półce i klient ma pełne prawo tego wymagać. A to co piszesz świadczy o niskiej świadomości o prawach konsumenta.
Mój ziomek cztery miesiace temu zmienił pracę. Jako samozatrudniony rozlicza się co roku w kwietniu, cały rok'16-'17 dostawał wypłaty na konto ale bez żadnych payslipów bo szef mu mówił, że te otrzyma w okolicach maja... W maju się dowiedział że w okolicach czerwca i ma się nie martwić bo odprowadza od niego cały czas podatki do revenue. Więc ziomek się wziął i poszedł do księgowej która po otrzymaniu autoryzacji przedstawiciela zadzwoniła do
Całkiem przyjemny ten nowy trend na robienie znalezisk z pojedynczych piosenek, dorzucę coś od siebie. Moim zdaniem Siekiera była najlepszym polskim zespołem nowofalowym, teraz już trochę zapomniani. Utwór z płyty pod tym samym tytułem, rok 1986
@WaranKojtyla: Widać inspirację... no nie, zerżnięta. Ale z tego co pamiętam to w jakimś wywiadzie przyznawali się do "inspirowania" się zespołem Killing Joke. Swoją drogą Killing Joke też jest niczego sobie :)
Jak auto się zepsuje to niefajnie... Jak auto się zepsuje na Alasce, 750 km od najbliższej cywilizacji to już prze..rąbane. Tu się zepsuło właśnie w takim miejscu i to nie, że jedna część, a trzy + dziurawa opona!
@azetka: Bez obciążenia nic. Teoretycznie z obciążeniem mniejszym niż bezpiecznik na to gniazdko mógłby wypalić się przewód z gniazdka do pierwszego przedłużacza. Praktycznie niemożliwe, chyba, że źle dobrany bezpiecznik, albo solidnie zadrutowany. Z obciążeniem większym niż bezpiecznik wywaliłoby bezpiecznik.
#remontujzwykopem #remont #budujzwykopem
źródło: temp_file6369875110352056412
Pobierz