
80 lat temu odbyła się londyńska Parada Zwycięstwa. Bez Polaków.

8 czerwca 1946 roku Londyn świętował zwycięstwo nad III Rzeszą. Przez ulice miasta maszerowali Amerykanie, Kanadyjczycy, Australijczycy, Francuzi, Hindusi, Brazylijczycy, żołnierze z Afryki i Bliskiego Wschodu. Dlaczego nie było Polaków.
z- 74
- #
- #
- #
- #
- #
- #






![[AMA] Tomasz Czukiewski - autor kanału CiekaweHistorie](https://wykop.pl/cdn/c3397993/64d0df2e4b21c538cb4a0d442c55d8a5d24c49137a4f5979580a3f4517fbf1f0,w220h142.jpg)






