Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko102
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
XanderPLXE
XanderPLXE

XanderPLXE

Dołączył 6 lat i 10 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 9434
  • Znaleziska 4814
  • Mikroblog 4620
  • Obserwujący 6
  • Obserwowane 1
szychun
szychun
11.06.2026, 16:34:40
  • 362
#polityka #bekazpisu w sumie beka już z tych wet xd Pan "tak wiele bym chciał a tak mało mogę " jedyne co właśnie może to utrudniać pracę innym. Im więcej ich będzie tym gorzej dla niego.
szychun - #polityka #bekazpisu w sumie beka już z tych wet xd Pan "tak wiele bym chci...

źródło: 1000019318

Pobierz
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

XanderPLXE
XanderPLXE
XanderPLXE 11.06.2026, 21:14:00 via Wykop
  • 0
@szychun: ale czekaj czekaj, ostatnio wymówką na niepodpisanie było, że snussolini nie został zapoznany z tą ustawą. I po drugim wecie, gdy już wszystko wiedział, dalej to była wymówka. To co teraz? Przeczytał, ale nie zrozumiał ani słowa i karakan zadzwonił i kazał zabezpieczyć kasę dla partii?
  • Odpowiedz
BrakWolnegoLoginu
BrakWolnegoLoginu
BrakWolnegoLoginu
09.06.2026, 08:01:44
  • 34
Kto by sie spodziewal, ze LLMy jednak nie beda tansze od juniora ( ͡° ͜ʖ ͡°) #pracait #it #ai
BrakWolnegoLoginu - Kto by sie spodziewal, ze LLMy jednak nie beda tansze od juniora ...

źródło: Screenshot_2026-06-09-10-00-45-125-edit_com.android.chrome

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

XanderPLXE
XanderPLXE
XanderPLXE 09.06.2026, 13:19:26 via Wykop
  • 0
@peoplearestrange: github podniósł ceny nawet do x25. I to jeszcze przed tą podwyżką ludzie już robili się tańsi niż AI, teraz to. I możesz używać innych agentów, ale jak lecisz przez Visual Studio, to on używa githubowego łącza AI, więc możesz sobie wybrać clauda, a cena ta sama co copilot.
  • Odpowiedz
XanderPLXE
XanderPLXE
XanderPLXE 09.06.2026, 13:20:57 via Wykop
  • 0
@chaddeveloper: I ile będzie kosztowało wdrożenie chińskiego AI on-premise, tak by kilkaset osób mogło z niego korzystać i nie czekać 15 minut na odpowiedź? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
XanderPLXE
XanderPLXE
XanderPLXE 09.06.2026, 22:11:56 via Wykop
  • 0
@fiolkins: 80% menadżerów, co można by ich zastąpić takim średnio ogarniętym AI
Przecież największe korpo obecnie nie utrzymują się z klientów, a z inwestorów. A krążek AI napędza sztucznie PKB USA przesyłając sobie nawzajem kasę.
Robię w jednym z większych światowych korpo chwilowo. To jak oni p-------a dostali na punkcie AI oraz że każą to robić hindusom, to jest cyrk na kółkach. Vibe coding, a teraz nowe hasełko, agentic AI.
  • Odpowiedz
krystian-stepaniak
krystian-stepaniak
07.06.2026, 15:55:12
  • 39
( ͡° ͜ʖ ͡°)
#p0lka #logikarozowychpaskow #tinder #blackpil
krystian-stepaniak - ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#p0lka #logikarozowychpaskow #tinder #blackpil

źródło: IMG_0395

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

XanderPLXE
XanderPLXE
XanderPLXE 08.06.2026, 01:14:18 via Wykop
  • 2
@WrzeCiOna: ale ty wiesz, że to wszystko jest wyliczone? Ten tekst, że kobiety 80% facetów oceniają poniżej przeciętnej to nie jest wymysł, tylko badania statystyczne.
Dokładnie to samo wynika też ze statystyk aplikacji randkowych.
  • Odpowiedz
XanderPLXE
XanderPLXE
XanderPLXE 08.06.2026, 09:20:55 via Wykop
  • 0
@WrzeCiOna: jest różnica między tym kto na kogo leci, każdy przecież woli lepiej wyglądającego partnera, do oceniania wyglądu, co statystyki pokazują, że kobity się oderwały od rzeczywistości.
  • Odpowiedz
XanderPLXE
XanderPLXE
XanderPLXE 08.06.2026, 10:34:14 via Wykop
  • 0
no i to typowo męskie podpierać się badaniami i cyframi. co nam po badaniach jak kiedy każda miała jakieś kiepskie doświadczenia z Janusza mi matrymonialnymi.


@WrzeCiOna: XD
Co nam po badaniach i statystykach, skoro są dowody anegdotyczne ( ͡° ͜ʖ ͡°) sama siebie orasz i swoją ignorancję
  • Odpowiedz
kankes
kankes
kankes
07.06.2026, 17:37:52
  • 13
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

XanderPLXE
XanderPLXE
XanderPLXE 08.06.2026, 01:12:05 via Wykop
  • 0
@Aik32fr45yd: znasz kawał o myśliwym co pomylił karabin z parasolką, a i tak zabił niedźwiedzia? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz

374

Dlaczego nagle jest tyle boreliozy?

Dlaczego nagle jest tyle boreliozy?

Nadchodzące wakacje to dla wielu z nas nadchodzące spacery po lesie. A spacery po lesie to z jednej strony przyjemność, z drugiej zaś ryzyko. W zaroślach bowiem czychać na nas mogą kleszcze, a wraz z nimi choroba, której liczba diagnoz każdego roku rośnie w niepokojącym tempie.

makrofag74
z
youtube.com
dodany: 07.06.2026, 05:31:49
  • 193
  • #
    borelioza
  • #
    medycyna
  • #
    naukowybelkot
XanderPLXE
XanderPLXE
XanderPLXE 07.06.2026, 23:59:17 via Wykop
  • 0
@ozzi91: Jak opsikasz ubranie permentryną poza domem, a potem będziesz trzymał ubranie w szafie by kot na tym nie spał, to nic mu nie będzie. To nie tak, że jeden wdech i po kocie.
mlesz
mlesz
05.06.2026, 07:58:45
  • 160
#uk #emigracja
mlesz - #uk #emigracja

źródło: IMG_5899

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

XanderPLXE
XanderPLXE
XanderPLXE 05.06.2026, 08:06:24 via Wykop
  • 362
@mlesz: przecież są protesty w UK i to dość aktywne, policja musiała interweniować....
  • Odpowiedz
JWRJWR
JWRJWR
05.06.2026, 06:41:28
  • 165
prawda jest rasistowska

#xd #rasizm
JWRJWR - prawda jest rasistowska

#XD #rasizm

źródło: HJ-nEPrXoAAtxhv

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

XanderPLXE
XanderPLXE
XanderPLXE 05.06.2026, 08:02:48 via Wykop
  • 4
@JWRJWR: ale to nie zwalnia policjanta z udzielenia pomocy ¯\(ツ)/¯ gość o-----ł i nawet trump go ułaskawić nie chce.
  • Odpowiedz
N331
N331
04.06.2026, 22:54:59
  • 3
Polska to bodajże jedyne państwo na świecie, gdzie generałowie mają ból d--y o to, że wydano miliardy we własnym przemyśle zbrojeniowym. Bo uwaga, przez SAFE nie kupimy sprzętu w USA... Próbowali z Der SAFE, z warunkowością, z bzdurami o braku kompatybilności, apogeum są hełmy (-‸ლ) wojna to system, to silna gospodarka tworzy silną armię. Dlatego armia Czech chcę jak najwięcej z udziałem czeskiego przemysłu zbrojeniowego, bo wiedzą, że
N331 - Polska to bodajże jedyne państwo na świecie, gdzie generałowie mają ból d--y o...

źródło: 1000172877

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

XanderPLXE
XanderPLXE
XanderPLXE 05.06.2026, 00:15:20 via Wykop
  • 2
@N331: Przecież to PiS truł że nie można w USA. Generałowie nawet specjalnie pojechali do snussoliniego by go przekonać, by podpisał, a ten z połykiem karakanowi, bo Tusk nie może mieć ani jednego sukcesu, choćby kraj miał spłonąć.
  • Odpowiedz
ish_waw
ish_waw
04.06.2026, 11:43:04
  • 96
Se wybraliście debila, to macie

#bekazpisu #wojsko #wojskopolskie #polityka
ish_waw - Se wybraliście debila, to macie

#bekazpisu #wojsko #wojskopolskie #polityk...

źródło: IMG_5132

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

XanderPLXE
XanderPLXE
XanderPLXE 04.06.2026, 13:35:58 via Wykop
  • 100
@PanAlbert: BBN też tusk obsadził?
  • Odpowiedz
XanderPLXE
XanderPLXE
XanderPLXE 04.06.2026, 16:41:00 via Wykop
  • 36
@PanAlbert: No patrzymy, i mamy i wojsko i BBN, a ty odrazu od kosiniaku i tusku, a słowem nic o patoli od batyra. Podwójne standardy.
  • Odpowiedz

1850

Szok na Wyspach po śmierci Polaka. Umierał w kajdankach

Szok na Wyspach po śmierci Polaka. Umierał w kajdankach

W Wielkiej Brytanii wybuchła fala protestów po publikacji nagrania z interwencji policji wobec 18-letniego Henry'ego Nowaka, studenta polskiego pochodzenia. Chłopak został śmiertelnie ugodzony nożem, jednak funkcjonariusze uznali go za sprawcę i skuli kajdankami, ignorując jego prośby o pomoc. Nagra

grzysztof
z
youtube.com
dodany: 04.06.2026, 10:23:06
  • 168
  • #
    uk
  • #
    emigracja
  • #
    anglia
  • #
    wielkabrytania
  • #
    swiat
  • #
    europa
XanderPLXE
XanderPLXE
XanderPLXE 04.06.2026, 13:34:33 via Wykop
  • 2
@Snuq: ale po co oglądać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
XanderPLXE
XanderPLXE
XanderPLXE 04.06.2026, 16:39:59 via Wykop
  • 6
@xxxmen: czyli nagle z dożywocia, które może, może nie zostanie skrócone po 20 latach, to za mało, kiedy OP pisał o tym że jeszcze zasiłek dostanie. Nie no brawo, logika.
XeNinja
XeNinja
03.06.2026, 05:25:38
  • 185
Stołeczny Ratusz przekazał kwotę 1.700.000 zł tytułem wynagrodzenia za spacery po lesie i opowiadanie o drzewach.
#warszawa #polityka
XeNinja - Stołeczny Ratusz przekazał kwotę 1.700.000 zł  tytułem wynagrodzenia za spa...

źródło: obraz

Pobierz
  • 49
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

XanderPLXE
XanderPLXE
XanderPLXE 03.06.2026, 06:30:29 via Wykop
  • 12
@To_ja_moze_pozamiatam: 1,7mln na spacery po lesie, mogą to sobie nazywać jak chcą, ale niech robią to za swoje.
  • Odpowiedz

326

O "wybicie zębów bezbożnym". Tak się modlą w Pentagonie

O "wybicie zębów bezbożnym". Tak się modlą w Pentagonie

Od ubiegłego roku co miesiąc w Pentagonie odbywają się nabożeństwa, zainicjowane przez sekretarza obrony Pete'a Hegsetha. Zdaniem wojskowych sposób, w jaki wykorzystuje on wiarę w kontekście wojny z Iranem, jest "przerażający".

_RaveN
z
tvn24.pl
dodany: 31.05.2026, 15:42:37
  • 100
  • #
    usa
  • #
    religia
  • #
    bekazprawakow
  • #
    trump
  • #
    neuropa
  • #
    bekazkatoli
XanderPLXE
XanderPLXE
XanderPLXE 02.06.2026, 12:48:08 via Wykop
  • 0
@wykopwykopwykop1: A o Trumpie zesłanym przez Boga przy przeprowadził armagedon na Iranie słyszałeś? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Hesgeth też zaprasza kaznodziejów skazańców do DoD (walić ich zmianę na DoW).
stanley___
stanley___
stanley___
01.06.2026, 16:10:16
  • 13
#polityka #polska #patriotyzm

Jakże przyjemnie ogląda się to ponownie wiedząc że wszystko dobrze się skończyło :) Dziś mija rok moi kochani.
Niech żyje Polska! Niech żyją Polacy!
stanley___ - #polityka #polska #patriotyzm

Jakże przyjemnie ogląda się to ponownie w...

źródło: 1000079611

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

XanderPLXE
XanderPLXE
XanderPLXE 01.06.2026, 19:26:46 via Wykop
  • 2
No i zginął w katastrofie


@haabero: Katastrofie którą sam spowodował decyzjami na długo przed lotem.
  • Odpowiedz
BlackpillMonster
BlackpillMonster
01.06.2026, 07:11:01
  • 25
#programista15k #programowanie #pracait #korposwiat
BlackpillMonster - #programista15k #programowanie #pracait #korposwiat

źródło: at7ysu

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

XanderPLXE
XanderPLXE
XanderPLXE 01.06.2026, 08:34:35 via Wykop
  • 6
@voov100: Te story pointy się wprost na czas pracy przekładają, ale ładniej brzmi dla julek. Na ogół chyba 1 story point to 8 godzin. Czyli ktoś to ogarnia wyznacza na ponad tydzień roboty, ale julka wcisnęła klientowi, że będzie za 3 dni, więc ma być za 3 dni. To jest właśnie jeden z większych raków w korpo, wszystko trzeba oszacować z wyprzedzeniem, jakby to było kładzenie szpachli na metry.
  • Odpowiedz
XanderPLXE
XanderPLXE
XanderPLXE 01.06.2026, 09:37:21 via Wykop
  • 1
@Zimm3man: A potem zdziwienie, że w czasie zmyślonym przez menadżerstwo, nie dało rady zrobić, tak jak każdy myślący mówił od początku. I pikachu fejs, jakto.
  • Odpowiedz
banzi
banzi
30.05.2026, 20:17:31
  • 219
Ludzie Trumpa też sobie zrobili odpowiednik PISowskiego Funduszu Sprawiedliwości.

https://x.com/Maciej__Czajka/status/2060685827248624107

#polityka #usa #trump
banzi - Ludzie Trumpa też sobie zrobili odpowiednik PISowskiego Funduszu Sprawiedliwo...

źródło: image

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

XanderPLXE
XanderPLXE
XanderPLXE 30.05.2026, 22:38:29 via Wykop
  • 2
@banzi: Ten fundusz te w-----a ludzi, bo oni kasę z tego wypłacają gościom od szturmu na kapitol. Też tym, których Trump ułaskawił, a potem znowu w pierdlu lądowali.
A i ostatnio Trump ułaskawił swojego znajomego, co z-----ł amerykanom ponad 600mln $, ale w zamian wpłacił on Trumpowi parę baniek na jakąś kolejną gównę firmę trumpowej rodzinki. A jako, że gość został ułaskawiony, więc nie musi oddawać tej kasy amerykanom (
  • Odpowiedz
Mexiii
Mexiii
Mexiii
30.05.2026, 16:12:27
  • 163
Jakikolwiek będzie wynik końcowy, to w Paryżu i tak wybuchną zamieszki - róbcie skriny.

#faktnieopinia #takaprawda #paryz #mecz #pilkanozna
Mexiii - Jakikolwiek będzie wynik końcowy, to w Paryżu i tak wybuchną zamieszki - rób...

źródło: image_picker_7AC5D7CF-6CC0-4032-B0EB-F215D96EBBD2-23443-000001DC7D6E1EC9

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

XanderPLXE
XanderPLXE
XanderPLXE 30.05.2026, 17:32:28 via Wykop
  • 2
@Mexiii: We Francji? Oni tam o wszystko zamieszki i protesty robią. Fotoradary na drogach? Ogień. Odcinkowy pomiar prędkości? Ogień. Paliwo ciut podrożało? Ogień.
  • Odpowiedz
PorzeczkowySok
PorzeczkowySok
30.05.2026, 11:30:47
  • 19
ulewa za oknem, a ja sobie gram i piję pepsi z lodem ( ͡° ᴥ ͡°)
PorzeczkowySok - ulewa za oknem, a ja sobie gram i piję pepsi z lodem ( ͡° ᴥ ͡°)

źródło: voide of the void

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

XanderPLXE
XanderPLXE
XanderPLXE 30.05.2026, 16:36:32 via Wykop
  • 1
@PorzeczkowySok: Dobrze widzę Voices of The Void?
  • Odpowiedz
Kakarot_Z
Kakarot_Z
29.05.2026, 22:32:37
  • 3
Humbak puchnie...yebnie czy nie yebnie?

Martwy humbak Timmy od kilku dni budzi duże zainteresowanie u wybrzeży Danii. Jak informuje austriacki dziennik "Kronen Zeitung", ciało zwierzęcia pozostaje na mieliźnie w pobliżu wyspy Anholt i stopniowo pęcznieje, co może prowadzić do niebezpiecznej sytuacji.
Kakarot_Z - Humbak puchnie...yebnie czy nie yebnie?
Martwy humbak Timmy od kilku dni ...

źródło: 7460

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

XanderPLXE
XanderPLXE
XanderPLXE 30.05.2026, 00:32:41 via Wykop
  • 0
@Kakarot_Z: Amerykanie kiedyś uznali, że wysadzą takiego z wyprzedzeniem, ale że robili na oko, bo kto by tam liczył trotyl na walenia, to potem i tak musieli sprzątać ręcznie, a jednemu typowi kawałek zmiażdżył samochód.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 20
  • Strona 1 z 20
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 15.06.2022

    Komentator
  • Złotousty
    od 30.04.2022

    Złotousty
  • Rocznica
    od 01.08.2025

    Rocznica
  • Mikroblogger
    od 20.11.2022

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking