Wpis z mikrobloga

Mirki pomocy!

Jutro potrzebuje rower a tu awaria. Linka w klamkomanetce 105 r7000 prawej sie zaklinowała.

Jest w miejscu oznaczonym na czerwono zamiast w uchwycie na zielono. Jak sie to stało? nie wiem¯\_(ツ)_/¯

Linke poluzowalem, zrobilem zapas, próbowałem wypchać, zlapac i wyciągnąć i nic.

Lekko klamke rozkręcilem od spodu, ale dalej tam dostępu nie mam. Cięcie linki nic raczej nie zmieni.

#rower #szosa
Hipodups - Mirki pomocy!

Jutro potrzebuje rower a tu awaria. Linka w klamkomanetce...

źródło: comment_1649786772VWJUhuVDFxeF2xDklQeCQm.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Hipodups: Jeżeli dobrze rozumiem Twój problem (miałem tak, gdy zaklinowała się tak końcówka i zerwałem linkę), to wystarczy przesunąć to kółko wokół którego nawinięta jest linka na swoją pozycję. Potrzebujesz tylko wąskie, ale w miarę ostre narzędzie, żeby złapać to kółko przez szparę. Wąskie ostro zakończone szczypce albo jakaś gruba igła powinny się nadać.
  • Odpowiedz
@Treki: no wlasnie nie moge, probowalem je przesunac. Ono - te oznaczone czerwonym kolorem nie blikuje linki. Linka zaklinowala się pomiedzy mechanizmem a obudową. :/ Jakims dziwnym trafem wypadla z tego "uchwytu" uchwyt jest w pelni ruchomy, ale sama końcówka linki jest zblokowana.
  • Odpowiedz
@Hipodups: OK, teraz rozumiem, ale nie kojarzę, czy można to w prosty sposób rozebrać. Zawsze pozostaje nasmarować co się tam styka i wyciągnąć ją z powrotem metodą siłową ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@dymel: to nie to, jak by "grzybek" był a tym uchwycie co go ciągnie w klamce to nie było by żadnego problemu. Grzybek wypadł z "mocowania" tego co go ciągnie i utknął między górną częścią obudowy a mechanizmem.
  • Odpowiedz
@Hipodups: Miałem to samo, godzina w plecy. Polecam sie pobawić biegami, nie wiem dlaczego ale to już chyba powszechne ze co okolo 5-6k linka w manetce sie przeciera.
  • Odpowiedz
@pop_up: linka jest cała i ma 1k km. świeżo wymieniona. Po prostu wypadla z mocowania, a sprężyna przerzutki i proba zmiany biegow klamka zrobiła resztę.
  • Odpowiedz