Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko127
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking

    Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
KilY

KilY

Dołączył 15 lat i 5 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 3607
  • Znaleziska 1419
  • Mikroblog 2188
  • Obserwujący 12
  • Obserwowane 91

185

Ta schludna i bezpieczna Szwecja, czyli obrazki z dzielnicy Rosengård w Malmö

Ta schludna i bezpieczna Szwecja, czyli obrazki z dzielnicy Rosengård w Malmö

Wybrałem III część galerii z tego serwisu, bo wydawała mi się najbardziej "klimatyczna". Pod spodem są linki do I i II części, które również polecam.

Helikon
z
somjagserdet68.wordpress.com
dodany: 02.11.2019, 16:07:31
  • 78
  • #
    swiat
  • #
    szwecja
  • #
    malmo
  • #
    imigranci
KilY
KilY 02.11.2019, 17:07:37 via Android
  • 37
Szczerze? Nic szczególnie złego tam nie ma. Jest brudno od śmieci to fakt, ale poza tym dosyć schludnie. Żywopłoty przycięte, trawa skoszona, poza tym graffiti na balkonie to nie widzę innych na blokach. Spalony kontener na śmieci? U mnie w mieście także zdarzają się spalone kontenery na odzież i porzucone złomy na parkingach. Jeżeli te zdjęcia mają świadczyć o jakimś upadku to chyba nie wyszło. Podobne zdjęcia, a nawet gorsze zrobisz w
  • 13
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

384

Zdjęcia z przemyconej kliszy, wykonane w warszawskim getcie [1941 rok]

Zdjęcia z przemyconej kliszy, wykonane w warszawskim getcie [1941 rok]

Fotograf Willy Georg wraz z paroma kolegami zakradł się do warszawskiego getta. Miało to miejsce latem 1941 roku. Wykonał wtedy też serię zdjęć swoim aparatem Leica. Cała paczka została schwytana przez patrol, a prawie wszystkie zdjęcia zostały im skonfiskowane. Przetrwała tylko jedna...

lewyprawy
z
e-buzzing.pl
dodany: 02.11.2019, 10:50:53
  • 80
  • #
    swiat
  • #
    ciekawostki
  • #
    historia
  • #
    ciekawostkihistoryczne
  • #
    iiwojnaswiatowa
  • #
    starszezwoje
KilY
KilY 02.11.2019, 16:32:41 via Android
  • 27
@Hahaharry "Radiooperator Willy Georg z Münster urodził się w 1911 r.- zaciągnął się do wojska jako „stary żołnierz”. Był znakomitym fotografem, a podczas służby uzupełniał swoje dochody, robiąc zdjęcia swoim kolegom z aparatu Leica. Latem 1941 r., kiedy ich oddział stacjonował w Warszawie, została wydana mu przepustka przez jednego z jego oficerów, po czym Willy został poinstruowany aby wszedł do zamkniętego getta i robił zdjęcia tego, co tam zobaczy. Georg zużył

793

Para posadziła 2 miliony drzew, żeby odbudować stary las

Para posadziła 2 miliony drzew, żeby odbudować stary las

Dobrze jest czasem widzieć, jak sprawy idą w odwrotnym, niż zwyczajny kierunek. Podobno wracają już nawet zwierzęta.

konto usunięte
z
boredpanda.com
dodany: 30.10.2019, 16:45:45
  • 69
  • #
    swiat
  • #
    ciekawostki
  • #
    natura
  • #
    przyroda
  • #
    fotografia
  • #
    zwierzaczki
KilY
KilY 30.10.2019, 20:09:49 via Android
  • 174
@www_aliexpressio_com Nie sądzę aby robili to sami. Sadzenie sadzonek drzew jest dosyć szybkie. Małe sadzonki to w zasadzie tylko wbicie szpadla, wsadzenie do dziury sadzonki i przykrycie ziemią. We dwie osoby, kiedy jedna kopie, a druga wozi sadzonki obok np taczką i zasadza, dadzą radę wyciągnąć spokojnie 100-250 drzewek na godzinę co dziennie da ponad 1000 do 2000 w zależności od terenu. A 2 mln drzewek przy tysiącu dziennie to tylko
KilY
KilY 23.10.2019, 18:30:33 via Android
  • 13
#gdansk #kiedystobylo #wykophalloffame #czlowieklegenda

Panie Mikołaju kiedy zakończył Pan współpracę z portalem Wykop.pl i dlaczego? @MikolajSobczak1985
KilY - #gdansk #kiedystobylo #wykophalloffame #czlowieklegenda 

Panie Mikołaju kiedy...

źródło: comment_ebMddIIESYi1WhGHC2dDVpgrzg9TwuzU.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

BarszczZUkraincow
BarszczZUkraincow
23.10.2019, 20:30:31
  • 5
@KilY: xDDDD
  • Odpowiedz
Chochla
Chochla
23.10.2019, 21:21:28 via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
KilY
KilY 18.10.2019, 05:41:15 via Android
  • 1
Czy można gdzieś sprawdzić kiedy jest zamykany tunel pod Martwą Wisłą? Bo słyszałem w radiu, że niby ma być zamknięty w sobotę, ale nie dosłyszałem w jakich godzinach. Google wyrzuca ni tylko jakieś stare artykuły o remontach.
#gdansk
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

sailor_73
sailor_73
18.10.2019, 06:30:02
  • 2
@KilY: to są regularne przerwy serwisowe i na taką przerwę wybierają zawsze noc z soboty na niedzielę
  • Odpowiedz
Polinik
Polinik
18.10.2019, 07:30:43
  • 2
@KilY:
Strona Zarządu Dróg i Zieleni publikuje takie komunikaty, np:
https://gzdiz.gda.pl/aktualnosci/prace-serwisowe-w-tunelu-pod-martwa-wisla,a,3712
  • Odpowiedz

25

Ostateczny upadek Liroya-Marca. Popiera kandydata Koalicji Obywatelskiej...

Pokaż treści 18+

Ostateczny upadek Liroya-Marca. Popiera kandydata Koalicji Obywatelskiej...

Piotr Liroy-Marzec udzielił poparcia kandydatowi KO do Sejmu Tadeuszowi Rossowi. - Wspaniały samorządowiec, poseł, eurodeputowany, człowiek, za którego nigdy nie musieliśmy się wstydzić - mówił w piątek lider Skutecznych.

wojtas_mks
z
polsatnews.pl
dodany: 04.10.2019, 13:35:32
  • 18
  • #
    polska
  • #
    4konserwy
  • #
    neuropa
  • #
    wybory
  • #
    polityka
  • #
    liroy
KilY
KilY 04.10.2019, 15:41:08 via Android
  • 0
@JakovKarnic Możliwe, że tak, jednak pan Ross ma już 81 lat, to w takim wieku to już na emeryturę a nie do sejmu. Nie wiadomo w ogóle czy on dożyje do końca kadencji, nie wspominam już o tym, że to człowiek z innych czasów i innej rzeczywistości. Rozumiem demokracja, może kandydować każdy, ale wolałbym aby wyborcy zastanowili się czasem na kogo i dlaczego głosują (bez względu na poglądy czy partię). Jak
KilY
KilY 04.10.2019, 09:05:15 via Android
  • 7
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

krzysssi33k
krzysssi33k
04.10.2019, 09:08:58
  • 5
@KilY: pewnie jakiś troll ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
StaryWilk
StaryWilk
04.10.2019, 09:18:01
  • 2
pewnie jakiś troll ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@KilY: @krzysssi33k: Niekoniecznie, to ich normalne teksty. ( ͡º ͜ʖ͡º)
StaryWilk - >pewnie jakiś troll ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@KilY: @krzysssi33k: Niekoniecznie, to i...

źródło: comment_dmGEBcECCNtkuJCNBEFmIYQENWCaMb7F.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
KilY
KilY 01.10.2019, 18:37:38 via Android
  • 2
https://m.trojmiasto.pl/dom/Spoldzielnia-Ujescisko-znowu-nie-placi-za-cieplo-700-tys-dlugu-n138386.html

Orientuje się ktoś czy budynek przy Przemyskiej 39 jest podłączony do węzła spółdzielni i ma ciepło czy do węzła GPEC i ciepła w kaloryferach brak?

Swoją drogą niezły dramatyzm w artykule, 20 stopni w mieszkaniu i już pełno wilgoci? Gnijące ubrania po praniu, które trzeba wyrzucać? Albo z budynkami tam coś nie tak, albo nie wiem, a ta pani to chyba nie wie do czego służy opcja wirowania w pralce. Rozumiem
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

KilY
KilY
Autor
01.10.2019, 21:57:20 via Android
  • 0
@fwraven Wydaje mi się, że w spółdzielni myślą podobnie i dlatego niedługo ciepło popłynie do kaloryferów. Nie będzie remontów i koszenia trawy, ale na ogrzewanie kasa się znajdzie, bo musi. Inaczej jak mówisz i na to sobie (raczej) nie pozwolą.
  • Odpowiedz
fwraven
fwraven
06.10.2019, 09:53:21 via Android
  • 0
@KilY wczoraj włączyli grzanie, obyło się bez zamieszek :D
  • Odpowiedz

297

Wtopa goni wtopę, czyli kolejna kompromitacja Gdańska w Budżecie Obywatelskim

Pokaż treści 18+

Wtopa goni wtopę, czyli kolejna kompromitacja Gdańska w Budżecie Obywatelskim

Nieszczelność w głosowaniu na projekty Budżetu Obywatelskiego w Gdańsku. Zagłosować można było nawet na zmyślone dane. Dodatkowy smaczek? Prezydent, która namawia do głosowania i mówi, że oddała głos, ale... system mówi inaczej.

theodor
z
trojmiasto.pl
dodany: 23.09.2019, 10:53:28
  • 27
  • #
    polska
  • #
    gdansk
  • #
    technologia
  • #
    trojmiasto
  • #
    patologiazmiasta
  • #
    polityka
KilY
KilY 23.09.2019, 12:57:23 via Android
  • 24
@Line-Storm Mogliby do czegoś wykorzystać te karty mieszkańca i głosowanie po numerze karty. Oczywiście nie każdy taką ma, ale wyrobienie to koszt 1 zł i byłby z niej przynajmniej jakiś pożytek poza darmowym wejściem do muzeum. Oczywiście jest kolejny minus tego rozwiązania, trudniej byłoby robić przekręty w naszym Palermo.

PS. Dulska się chwaliła tym, że głosowała, a wyszło na to że tego nie robiła.
KilY
KilY 16.09.2019, 18:02:23 via Android
  • 0
Co w Google Maps przy wyborze trasy rowerowej oznaczają te strzałki w górę i w dół i ilość metrów podana obok nich? Czy to jest największa wysokość na trasie na którą będę musiał podjechać, a strzałka w dół to różnica między tym najwyższym punktem a miejcem docelowym? Bo na obu trasach z jednego miejsca do drugiego takie równanie wynosi 34 więc by się zgadzało. No ale może te wartości oznaczają zupełnie co
KilY - Co w Google Maps przy wyborze trasy rowerowej oznaczają te strzałki w górę i w...

źródło: comment_bJFDKwF1jAcc7M3jTRJz8Tsx5mAVtK8w.jpg

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

wykopowy_brukselek
wykopowy_brukselek
wykopowy_brukselek
16.09.2019, 18:02:57
  • 3
@KilY: suma przewyzszen gora/dol
  • Odpowiedz
wykopowy_brukselek
wykopowy_brukselek
wykopowy_brukselek
16.09.2019, 18:30:07
  • 2
@sargento: ej no tu widac, ale kolega op wyslal tylko takie info ze ni ebylo widac:)
  • Odpowiedz
KilY
KilY 15.09.2019, 13:38:47 via Android
  • 39
Chciałem napisać jakie ładne miasto macie. Wpadłem na weekend trochę pozwiedzać i się miło zaskoczyłem. Dużo pięknych kamienic, jedne odnowione inne nie, wiadomo, ale ta część miasta daje satysfakcję miłośnikowi starej architektury. Nie wiem jak to wyglądało po wojnie, ale chyba zbyt dużych zniszczeń nie było, bo zabudowa jest zwarta i wygląda na oryginalną. Zatrzymałem się w okolicach Pomorska/Dworcowa/Zduny i choć widać, że to pewnie nie najlepsza dzielnica w mieście to miło
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

P.....0
P.....0
konto usunięte 15.09.2019, 13:48:13
  • 3
@KilY: miło to czytać ;) I na pewnym etapie podróży mnie mineles ale nie będę pisał gdzie żeby nie zostać wystalkowanym ;)
  • Odpowiedz
Twinkle
Twinkle
26.09.2019, 21:18:26 via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@KilY: Mnie narzeczony całe życie ostrzegał, że Bydgoszcz jest fe. Sam pochodzi z okolic. Mieszkam w okolicach od listopada, a teraz się przeprowadzam do Bydgoszczy. Nadal mi się tak samo podoba i jest urokliwa.
  • Odpowiedz
KilY
KilY 10.09.2019, 19:25:44 via Android
  • 34
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wojciik
Wojciik
10.09.2019, 20:49:23
  • 5
@KilY: dobrze mówi, polać mu!
  • Odpowiedz
4x80
4x80
10.09.2019, 21:40:39
  • 1
Czego nie rozumiem i co określasz tym procesem?


@KilY: Jak się wrzuci żabę do gorącej wody to natychmiast wyskoczy, a jak się powoli podgrzewa wodę to się do tego przyzwyczaj. Tak załatwiono temat w USA najpierw z usunięciem homoseksualizmu z wykazu chorób, a potem dali im wszystko co chcieli i teraz homologby rządzi w Ameryce. Podobnie jest w Europie jak lewica czy raczej komuniści marszem przez urzędy przejęli całą władzę
  • Odpowiedz

751

Do Gdańska wpłynął prom Schleswig-Holstein

Do Gdańska wpłynął prom Schleswig-Holstein

Dziś rano, do Gdańskiej Stoczniej Remontowej wpłynął prom Schleswig-Holstein. Co prawda jego wizyta ma charakter komercyjny, ale nazwa jednostki budzi spore kontrowersje.

gospodarkamorska
z
gospodarkamorska.pl
dodany: 09.09.2019, 12:58:54
  • 140
  • #
    polska
  • #
    gdansk
  • #
    trojmiasto
  • #
    ciekawostki
  • #
    morze
  • #
    baltyk
KilY
KilY 09.09.2019, 15:37:15 via Android
  • 144
@Basiura89 Nie kłam, wcale nie jest zakazane. Adolf jak najbardziej można dziecko nazwać zarówno w Austrii jak i Niemczech. Powielasz chyba jakieś ludowe brednie.
Jeżeli kogoś interesuje jakie m.in. imiona są tam zakazane to proszę: https://www.missmum.at/achtung-diese-vornamen-sind-in-oesterreich-und-deutschland-verboten/
KilY
KilY 27.08.2019, 18:50:14
  • 62
Ten szkielet może zostać pięknym symbolem głupoty rządzących tym miastem i jego mieszkańców. Dziś czytam artykuł że w półtorej roku na modernizacje i remonty gdańskich torowisk tramwajowych miasto wydało zawrotne 7,5 mln zł. Nie wiem czy miasto się tym chwali czy żali.

Za punkt odniesienia weźmy ten budowlany bubel z Oliwy za który odpowiada tylko i wyłącznie urząd miasta. Budowę tego architektonicznego cudu rozpoczęto dwa lata temu i wydano na to 8,7 mln
KilY - Ten szkielet może zostać pięknym symbolem głupoty rządzących tym miastem i jeg...

źródło: comment_4TKFBwldqR8UKwIgc8Z3Ii4oZ9O5Ggwd.jpg

Pobierz
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

KilY
KilY
Autor
27.08.2019, 18:51:22
  • 25
@KilY: A tu odpowiedzialni za ten stan ludzie: Obecna prezydentożka Aleksandra Dulkiewicz, były prezydent Paweł Adamowicz i dyrektor DRMG Włodzimierz Bartosiewicz.
KilY - @KilY: A tu odpowiedzialni za ten stan ludzie: Obecna prezydentożka Aleksandra...

źródło: comment_nkcTkAfqrgj8lku9azPa8D50ntqrrwqG.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
tabula_okrasa
tabula_okrasa
27.08.2019, 18:59:47
  • 8
@KilY: Zanim uda im się wybudować nową szklarnię (o ile uda), to palma zdąży urosnąć na tyle, że potrzebna będzie nowa...błędne koło.
  • Odpowiedz

623

Znaleziono narkotyki na motorówce. Piotr Woźniak-Starak nadal zaginiony

Pokaż treści 18+

Znaleziono narkotyki na motorówce. Piotr Woźniak-Starak nadal zaginiony

Na mazurskim jeziorze Kisajno wciąż trwają poszukiwania producenta filmowego Piotra Woźniaka-Staraka, który w niedzielę nad ranem wypadł z motorówki. Lokalna gazeta dotarła do nowych informacji. Na motorówce były narkotyki.

infoodboga
z
tko.pl
dodany: 20.08.2019, 17:12:34
  • 188
  • #
    polska
  • #
    jezioro
  • #
    gizycko
  • #
    piotrwozniakstarak
  • #
    policja
  • #
    narkotykizawszespoko
KilY
KilY 20.08.2019, 20:22:28
  • 89
@niezwornowazony: Pływał jak pływał. Bond, James Bond to takim nawet latał.
KilY - @niezwornowazony: Pływał jak pływał. Bond, James Bond to takim nawet latał.

źródło: comment_GbJsGx9wyA22OFZsxFsMEHmWpTffjn0H.jpg

Pobierz

515

Złodziej po wpadce modli się o przebaczenie

Złodziej po wpadce modli się o przebaczenie

Nieudana kradzież przez czarnoskórego mieszkańca Teksasu, obsługa sprytnie go załatwiła, wygląda to tak jakby nie była to już pierwsza kradzież w tym miejscu.

donlecho
z
youtube.com
dodany: 19.08.2019, 14:22:43
  • 81
  • #
    swiat
  • #
    usa
  • #
    kradziez
  • #
    houston
  • #
    dindunuffin
  • #
    zlodzieje
KilY
KilY 20.08.2019, 13:57:05
  • 6
Ciekawsze, że w niecałe 7 minut było tam co najmniej trzech policjantów, a u nas radiowóz dojedzie czasem po pół godzinie jak nie dłużej :-/
  • 8
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

KilY
KilY 20.08.2019, 14:30:53
  • 10
@wojuturek: Co ty mi tu bredzisz? Niecałe 7 minut, bo siedem minut trwa film. Odnoszę się jedynie do tego wideo i zaprezentowanej tam sytuacji, gdzie policja zjawiła się błyskawicznie. Zanim kobieta wyszła ze sklepu, zanim zadzwoniła, zanim podjęli interwencję we trzech, czyli najprawdopodobniej trzy radiowozy, bo tam policjanci jeżdżą pojedynczo. Za punkt odniesienia biorę nasz kraj, a nie np. Niemcy, bo tu mi przyszło żyć, do sytuacji u nas, gdzie
KilY
KilY 20.08.2019, 15:12:02
  • 1
@wojuturek: Szkoda z tobą poważnie dyskutować skoro starasz mi się dowalić jakimiś gumkami w gaciach. Nie znam twojego sąsiada, wiem za to jak sytuacja wygląda w znanym mi otoczeniu.

156

Byłem w niemieckim supermarkecie. Półki uginały się pod produktami z Polski

Byłem w niemieckim supermarkecie. Półki uginały się pod produktami z Polski

Jestem w Niemczech, przy kasie obsługuje mnie Niemka, większość klientów to Niemcy, ale na półkach produkty prosto z Polski - soki Tymbark, batoniki Princessa, syropy Herbapol, "Raczki".

MoneyPL
z
finanse.wp.pl
dodany: 10.08.2019, 10:24:49
  • 136
  • #
    polska
  • #
    europa
  • #
    ekonomia
  • #
    niemcy
  • #
    pieniadze
  • #
    zakupy
KilY
KilY 10.08.2019, 20:59:56
  • 0
@blabusna666: Już niedługo "Polomarket in jeder Gemeinde" :-)
KilY
KilY 10.08.2019, 18:12:25
  • 12
Oto jak wygląda pełna szacunku, pozbawiona nienawiści, nie dzieląca Polaków mowa miłości w ostoi tolerancji mieście Gdańsku, gdzie poszanowanie drugiego człowieka jest najważniejsze, prezentowana przez wysoko postawionego członka najtolerancyjniejszej partii w Polsce - PO, prezesa spółki miejskiej Gdańskie Usługi Komunalne - Bartosza Piotrusiewicza.

I jak tam Panie Radny dzielnicy Oliwa @MikolajSobczak1985 nietolerujący chamstwa, ty który nosisz sztandary w procesjach kościelnych? Nie oczekuje Pan przeprosin za słowa swojego partyjnego kolegi? Czy tak
KilY - Oto jak wygląda pełna szacunku, pozbawiona nienawiści, nie dzieląca Polaków mo...

źródło: comment_oOrZVTFfG2ly7SsC2pwIQ7ZiS3TC6ArU.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

BrakPomysluNaNick
BrakPomysluNaNick
BrakPomysluNaNick
10.08.2019, 18:16:44
  • 8
@KilY: jak on śmie nie tolerować księży używających identycznej mowy nienawiści jak hitlerowcy czy ludzi grożących Dulkiewicz śmiercią.
  • Odpowiedz
BrakPomysluNaNick
BrakPomysluNaNick
BrakPomysluNaNick
10.08.2019, 18:29:45
  • 4
@KilY: no widzisz, może jakbyś wytłumaczył to bym zrozumiał a tak nie zrozumiem. Nie wiem co jest złego w nazywaniu zdegenerowaną kanalią kogoś, kto broni ludzi grożących jakiemuś politykowi śmiercią. Przecież ktoś taki jest zdegenerowaną kanalią.
Średnio rozumiem dlaczego ten ktoś się tam PiS-u czepił odnośnie Bialegostoku, tam na szczęście tzw. patrioci byli lani policyjnymi pałami po łbach.
  • Odpowiedz
KilY
KilY 08.08.2019, 18:55:58
  • 8
Wczoraj Line-Storm prosto z wydziału propagandy UM wrzucał fotkę uśmiechniętej Dulskiej jadącej miejskim rowerem na spotkanie z mieszkańcami. Dziś na FB rady dzielnicy Dolnego Wrzeszcza taki uroczy wpis nt. tego spotkania.

"W dniu wczorajszym w naszej dzielnicy odbyło się spotkanie z Panią Prezydent Aleksandrą Dulkiewicz w ramach “Spotkań z mieszkańcami dzielnic Gdańska”. Wśród kilkudziesięciu osób, żywo zainteresowanych osobistym spotkaniem z Panią Prezydent, na zaproszenie Biura Prezydenta Miasta, obecna była reprezentacja Radnych Rady
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Polinik
Polinik
08.08.2019, 19:30:17
  • 3
zwyczajnie inwestorzy jeszcze chyba nie wiedzą czy z Dulą można tak samo robić interesy jak z panem A


@bartoszp: @KilY:

Bzdura. Po to wypchnęli taką niekumatą i niesamodzielną amebę na to stanowisko, żeby móc robić biznesy bez niej i bez "prowizji". ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
KilY
KilY
Autor
08.08.2019, 19:46:17
  • 4
@Polinik: Jakby nie było to deweloperzy w Gdańsku za Dulskiej na pewno nie mają gorzej niż za Adamowicza. Już pal licho ten basen i mieszkania, bardziej chodziło mi o podejście naszej prezydentożki do rozmowy z mieszkańcami, tego jak wyglądają te jej całe "debaty bez debat" i ogólna postawa pocałujcie mnie w zadek, ja tu przyjechałam robić PR a co myślicie i co chcecie to mnie mało interesuje.
  • Odpowiedz

603

Polakom i psom wstęp wzbroniony - jak się żyło Polakom w Wolnym Mieście Gdańsk

Pokaż treści 18+

Polakom i psom wstęp wzbroniony - jak się żyło Polakom w Wolnym Mieście Gdańsk

„Zurück zum Reich! Gegen jede verträgliche Willkür” (Z powrotem do Rzeszy! Przeciw traktatowej przemocy) – tak brzmiał podtytuł czołowego organu NSDAP w Gdańsku

Hermon
z
gdanskstrefa.com
dodany: 30.07.2019, 07:02:28
  • 169
  • #
    polska
  • #
    historia
  • #
    niemcy
  • #
    gdansk
  • #
    wolnemiastogdansk
KilY
KilY 30.07.2019, 13:05:09
  • 16
@Alek123: Powiedz mi co z tożsamością tego miasta w 1939 r. miał przeciętny Niemiec, który najprawdopodobniej był potomkiem w pierwszym pokoleniu jakiegoś przesiedleńca z Meklemburgii, Brandenburgii lub Saksonii? To już obecnie w Gdańsku rodzą się dzieci z czwartego pokolenia polskich przesiedleńców np. z Wilna. Czy chcesz mi powiedzieć, ze mają oni więcej wspólnego z Wilnem niż z Gdańskiem? W 1939 r. ludzi, których bezpośredni przodkowie mieszkali Gdańsku przed II rozbiorem
  • <
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 23
  • Strona 12 z 23
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 14.12.2011

    Komentator
  • Trybun
    od 31.07.2011

    Trybun
  • Rocznica
    od 20.12.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 30.10.2014

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 19.04.2014

    Mikroblogger
  • Kolarz
    od 25.11.2013

    Kolarz
  • Honorowy Wampir
    od 23.09.2022

    Honorowy Wampir

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia