Tylko pamiętajcie, żeby nikt nie zapomniał. Jak Nasdaq zrobił od 30 Marca +35% to wy byliście geniuszami a teraz jak spada to wina grubego i w ogóle o c--j mu chodzi złodziejowi p----------u. #gielda
Pamiętam dobrze jedno zjawisko okolic 2008 roku. Przed kryzysem czasem chodziłem do biedronki i tam nigdy nikogo nie było, na półkach bida, salami chyba z psa, jedna kasa czasem otwarta, ale wszystko tanio. Jak nadeszło załamanie gospodarcze to w sklepie się zaroiło od ludzi a z kryzysu biedronka wyszła jako nr 1. Teraz bywam w Dino i mam deja vu
@Vateusz23: tak to wygląda u mnie w mieście gdzie obok Dino jest Lidl i Biedronka. Przepaść między nimi, ale nie mam wątpliwości że strategia Dino na czas kryzysu się sprawdzi
@mimik739: ja pamiętam dobrze jedno zjawisko okolic 2008 roku. Przed kryzysem czasem chodziłem do biedronki i tam nigdy nikogo nie było, na półkach bida, salami chyba z psa, jedna kasa czasem otwarta, ale wszystko tanio. Jak nadeszło załamanie gospodarcze to w sklepie się zaroiło od ludzi a z kryzysu biedronka wyszła jako nr 1. Teraz bywam w Dino i mam deja vu
PPE- pracowniczy program emerytalny to u mnie aż dodatkowe 7% brutto zarobków ale niestety ubolewam prowadzony w strasznie kijowym i drogim operatorze. Pracodawca miał w funduszach gunwianej Avivy, której aktywa przejął Allianz, który tylko zrobił rebranding bez zmiany tych funduszów upośledzonych. Nawet nie wiadomo w co tak naprawdę inwestują. Ja wybrałem mając do wyboru tylko 4, "stabilnego wzrostu" ten w którym jest najwięcej pieniędzy i który ma względnie niską opłatę za zarządzanie.
@Milanek93: A wiesz że dzisiaj siedziałem rano i próbowałem ogarnąć PPE, ile ja tak właściwie płacę tym hienom za zarządzanie. Ja mam poł na pół obligacje/akcje też w allianzie, akcyjny: "Allianz Selektywny kat.F" w rok zrobił 23% i obligacje: "Allianz Obligacji Globalnych kat.F" ten zrobił 6,84%. Koszt zarządzania wynosi w zależności od kategorii, w F 0,6%
Kupuję za 100k pln akcje firmy w której pracuję. Cena akcji od jakiegoś czasu jest w dołku, firma trochę 'po przejściach', ale nowy prezes jakoś to ogarnął, wyprowadził firmę z długów, skombinował hajs na dokończenie kluczowego projektu.... A tym kluczowym projektem jest gra, przy której pracuję. Release na świat w przyszłym miesiącu.
@UsmiechnietyAnon: jakie to Huuge ma ładne raporty - zadłużenie eleganckie, zyski regularnie, c/z 4, tylko te spadające przychody. Ale jak by zaczęły rosnąć to można ładnie zarobić
Są tu jacyś akcjonariusze Cognora? Jak zapatrujecie się na tą spółkę? Ja mam średnią zakupu 4.98, perspektywa długoterminowa. Zachęciła inwestycja w walcownie za 800mln przy kapitalizacji 1mld. Lubię takie ruchy #gielda
@beniusxp: Mam ze średnią 4.91 zł. Od stycznia się tak tu bujam, prędko nie wyjdę, zakładam wzrost cen stali, powrót koniunktury, ochronę rynku europejskiego i obniżki cen energii dla przemysłu. W zasadzie w branży już było tak słabo że może być tylko lepiej. Do tego zakończenie potężnych inwestycji także poniżej 12 nie puszcze
A teraz pytanie całkiem poważne dla praktyków XTB. Jaki procent RZECZYWISTYCH kosztów stanowią opłaty na poczet jednej akcji? Realnie, wszystkie. Ile musi przytyć procentowo akcja, żeby było na zero? #gielda
DINO - przychody rosną +14% r/r, zysk +1% r/r, marże coraz gorsze, spółka po spadku notowana po nadal wysokim C/Z=20, a ludzie piszą, że wyniki dobre :D Zamiast kupować dobre spółki po dobrych cenach, to naród kisi się w takich Dino/Pepco, poklepując się po plecach, że no jest wzrost zysków o 1% to wyniki dobre, bo zysk rośnie xD
@ptt_: jadłem w tamtym roku naprawdę dobrego pomidora, zerwałem chłopu prosto z pola, ale nie uprawianego w górę jak w szklarniach tylko przy ziemi , przeznaczone na przerób - ketchup itp.
#gielda Wczoraj wszedłem w Dino, a dzisiaj zagłębiam się w raporty, i widzę że w 2025 mieli 1,5 mld zysku i 2 mld w inwestycje czyli na dobrą sprawę P/E poniżej 10 (-0,5 mld przeplywow finansowych)
@tiger-isback: Dziekuję, wszystko zgodnie ze sztuką ( ͡°͜ʖ͡°)
@kwiat_pustyni626: Wszedłem na długi termin, przed raportem bo po takich spadkach nawet poniżej konsensusu reakcja może być pozytywna. Zresztą uważam że to nieprzypadkowa nagonka na firmę o świetnych fundamentach, własnościowych lokalach które będą rentowne nawet w czasach kryzysu, a poza tym oszczędzają na pracownikach ( ͡°͜ʖ͡°)
@kwiat_pustyni626: Człowieku ja tu akcje kupuje a nie analizuje w czym kto siedzi, tym bardziej że też w robocie zakładam kurtkę jak mi zimno więc spływa po mnie ten argument.
źródło: 1998
Pobierz