Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko161
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Deray
Deray

Deray

Dołączył 3 lata i 9 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 1406
  • Znaleziska 1129
  • Mikroblog 277
  • Obserwujący 1
  • Obserwowane 4
Jakub_Kusy
Jakub_Kusy
21.02.2026, 17:10:48
  • 640
Poleć mi książkę. Nieważny gatunek, ani długość. Taką, która zrobiła na Tobie wrażenie i możesz ją komuś z czystym sercem polecić.

Dajcie jakieś propozycje bo nie wiem co czytać ( ͡° ͜ʖ ͡°) I myślę, że nie tylko ja mogę na takich polecajkach skorzystać.

#ksiazki
  • 555
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Deray
Deray
Deray 21.02.2026, 21:15:15 via Wykop
  • 2
Imię wiatru
Strach mędrca

Polecam w oryginale. Czytając je dopiero teraz może nawet uda Ci się czekać na ostatnią cześć krócej niż dekadę. To, że będziesz czekał jest tylko kwestią tego czy sięgniesz po 2 pierwsze tomy.
  • Odpowiedz
tomek_27
tomek_27
21.02.2026, 13:00:09
  • 7
Zaraz będą inwestycje w piwnicę, w komórki lokatorskie, w balkony, a może w części wspólne? XDDDDDDD

#nieruchomosci #deweloperuch #patodeweloperka
tomek_27 - Zaraz będą inwestycje w piwnicę, w komórki lokatorskie, w balkony, a może ...

źródło: image_picker_BCC03B5B-1442-4B5F-89E2-BFFB7D03F71B-7111-00000471AF217C9C

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Deray
Deray
Deray 21.02.2026, 15:00:36 via Wykop
  • 3
@tomek_27: Ciekawe co w przypadku gdy ktoś postawi jakiegoś grata na tym miejscu na godzinę albo rok. Właściciel dostaje telefon od najemcy o 2 w nocy, że nie może zaparkować i co na zrobić?
  • Odpowiedz
vorky
vorky
16.02.2026, 10:35:46
  • 1082
Wszystko wina tych dyskutantów i debat ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

#heheszki #nieruchomosci
vorky - Wszystko wina tych dyskutantów i debat ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

#hehe...

źródło: 1000029715

Pobierz
  • 112
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Deray
Deray
Deray 17.02.2026, 07:07:13 via Wykop
  • 1
@vorky: Przykładów nie trzeba daleka szukać. Wiele razy pisałem na wykopie, że zbudowałem rękami budowlańców dom za mniej niż 4k za m2 do stanu deweloperskiego. Dodając, że mieszkania są bardziej zoptymalizowane pod kątem technologii budowy jak i wykorzystania działki, są też gorzej wyposażone.
To inni stwierdzili, że mieszkania powinny kosztować 4x więcej niż mój dom bo w bloku są mocniejsze fundamenty, albo działka droższa, pomijają kompletnie fakt ile mieszkań przypada
  • Odpowiedz
MakiawelicznyAltruista
MakiawelicznyAltruista
MakiawelicznyAltruista
14.02.2026, 09:23:11
  • 4
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Deray
Deray
Deray 14.02.2026, 10:06:21 via Wykop
  • 2
@MakiawelicznyAltruista: I właśnie przez takie osobnik jak ty nie mówię nikomu, że dom postawiłem na działce którą dostałem. Działka budowlana u nas jest warta 70k, na dom wydałem 1000k, wydałbym więcej ale sam odwaliłem robotę za 100-200k. A później przyjdzie jakiś nieudacznik który niczego się nie dorobił i powie, że mi się udało tylko dla tego, że dostałem działkę.
  • Odpowiedz
uncle_freddie
uncle_freddie
01.02.2026, 19:02:33
  • 462
#wladcapierscieni #lotr
uncle_freddie - #wladcapierscieni #lotr

źródło: bc253d403ecf4e048a6ee60511cdbc0c

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Deray
Deray
Deray 02.02.2026, 16:59:35 via Wykop
  • 0
@Coopshtyl: Oczywiście. Filmy gdzieś po 2000 roku zaczęły być na tyle technicznie dopracowane, że w przyszłości baza filmów dla przeciętnego śmiertelnika będzie tylko rosła.
  • Odpowiedz
niedorzecznybubr
niedorzecznybubr
25.01.2026, 14:07:09
  • 1
Chcę przenieść akcje do XTB. Jeżeli mam 2 sztuki (kupione w jednej transakcji), to w "Cena zakupu" mam podać cenę za sztukę, czy za całą transakcję?

#gielda #xtb #kiciochpyta #pytaniedoeksperta
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Deray
Deray
Deray 25.01.2026, 14:30:49 via Wykop
  • 1
@niedorzecznybubr: Przecież jeżeli nie chcesz ich sprzedawać to powinieneś je trzymać w tym ING. Tam nie ma opłat za utrzymanie konta. Dodatkowo ich sprzedaż może wygenerować obowiązek podatkowy.
Sprzedasz je gdy faktycznie będziesz chciał to zrobić.

Dosłownie mam tą samą sytuacje, stare konto w ING i nowe w XTB, niech te akcje tam sobie siedzą gdzie są. Gdyby nie prowizje w ING to nawet wolałbym tam kupować bo ma swoje
  • Odpowiedz
BlackpillMonster
BlackpillMonster
22.01.2026, 17:47:00
  • 444
Czy też zauważyliście, że na daily standupie programiści są traktowani jak podejrzani na przesłuchaniu, a reszta zespołu jak goście honorowi?
Designerka: "Pracuję nad mockupami"

Ok, super!

Analityk Biznesowy: "Rozmawiam z biznesem"

Świetnie,
  • 119
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Deray
Deray
Deray 23.01.2026, 07:53:20 via Wykop
  • 2
@BlackpillMonster: Będą programistą w IT masz następujące ścieżki kariery i pisze to jako programista pracujący od 12 lat.
- manager
- zarabianie 3+ średnich krajowych żyjąc za jedną i doczołganie się do FIRE ale jeżeli nie zacząłeś tego robić wiele lat temu to i tak już nie zdążysz
- posiadanie innego fachu na czasy po IT, Mam na myśli prawdziwy fach a nie gadanie typu "pójdę w medycynę"
- obudzenie
  • Odpowiedz
89adr89
89adr89
89adr89
20.01.2026, 14:43:51
  • 5
XTB chyba dzieli serwery z wykopem bo tragedia jak to działa przy większym ruchu
#gielda
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Deray
Deray
Deray 20.01.2026, 15:08:50 via Wykop
  • 0
@89adr89: Gdzieś trzeba było upchnąć te wszystkie konta widmo z wykopu.
  • Odpowiedz
Antorus
Antorus
20.01.2026, 02:15:04
  • 1580
to co, chcecie mi powiedzieć, że tag "gry" ma prawie DWIEŚCIE TYSIĘCY obserwujących i z takiej masy wychodzi kilka wpisów przez 10 godzin, z czego żaden nawet do gorących nie wpada?

Te konta-widma widzę że są przypisane do takich najbardziej "sztampowych" ogólnikowych tagów. Gry, film, muzyka, motoryzacja i podobne.

"Gry" mają 189 tysięcy, ale już "staregry" tylko 600 - zaledwie 0,3% ogółu tagu gry. Nawet gothic ma 1500.

To
  • 51
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Deray
Deray
Deray 20.01.2026, 14:12:21 via Wykop
  • 0
@Antorus: Jedynym rozwiązaniem jest to, że powstaną strony gdzie loguje się prawdziwymi danymi, które niekoniecznie będą udostępniane. Oparte na kodzie open source by było wiadomo, że nikt tam nie oszukuje. Kwestie techniczne na pewno są już przez kogoś wymyślone tak by to było bezpieczne. Jeżeli nie to koniec wymiany myśli i poglądów w internecie.

Jak komuś się to nie podoba to niech nie wdaje się w dyskusje ze mną. Niech
  • Odpowiedz
Ryzcel
Ryzcel
19.01.2026, 11:22:53
  • 6
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Deray
Deray
Deray 19.01.2026, 11:30:16 via Wykop
  • 0
zmień na 650


@Ryzcel: Pierwszy błąd. Trzeba tylko odpisać, że może być za 650zł. Jak przyjedzie i będzie chciał zbić choćby złotówkę więcej to popatrz na niego jak na idiotę i powiedz, że cenę już ustaliliśmy. Przy czym na przyjeżdżanie umawiasz się tylko w czasie gdy nie będzie to dla Ciebie absolutnie żadnym problemem bo i tak byłbyś wtedy w domu,
  • Odpowiedz
Deray
Deray
Deray 19.01.2026, 11:39:51 via Wykop
  • 0
@Ryzcel: Przedmiot za 700zł to ja bym wolał sprzedać za połowę tej ceny, byleby ktoś przyjechał osobiście i wziął bez gadania. Przecież ten system wysyłkowy OLX, przetrzymywanie kasy, potwierdzenie od kupującego to raj dla januszy którzy tam dominują.
Dodatkowo, gdy ktoś przyjedzie, zapłaci gotówką. Jak na OLX sprzedajesz od czasu do czasu to nie zapłacisz prowizji. W ogłoszeniu zaznaczasz, że przedmiot się nie sprzedał. I wcale dużo gorzej na tym
  • Odpowiedz
msr99
msr99
msr99
19.01.2026, 08:15:10
  • 1
#gielda

good luck !
msr99 - #gielda 

good luck !

źródło: NTU5MTQwYTU0VztnfgxsIHcPbz04VWJ2IBd3dn4UYWVlAXksfhEnODBHKCQ-WSkmIEUsIyFZPjh6VD09fgF_ezFcPiQ9Fjd7MFgvMTVYKmY3V39haBVjN2FQfnllQipieFQpNjRafDU3UXhhaEZ6ZDMNbyk

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Deray
Deray
Deray 19.01.2026, 09:26:50 via Wykop
  • 0
@PedzacaGuma: Zostaną same dziany które nie narobiły zbyt dużo bachorów. Wyrobią sobie taką władzę która będzie ich utrzymywać za wszelką cenę.
  • Odpowiedz
sosiwoczostkowe
sosiwoczostkowe
17.01.2026, 18:23:18
  • 988
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Deray
Deray
Deray 18.01.2026, 16:03:06 via Wykop
  • 0
@ZlyCzarodziejRumburak: Jakieś gwarancje ma ale nie jest to artykuł 5 NATO. I Europa (pomijać Węgry, Słowację) te gwarancje wypełnia z nawiązką, czego nie można powiedzieć o USA za Trumpa.
  • Odpowiedz
Deray
Deray
Deray 18.01.2026, 16:23:28 via Wykop
  • 0
@ZlyCzarodziejRumburak: Mówisz o jednym, ja odpowiadam na temat a Ty w odpowiedzi piszesz o czymś innym i to jeszcze kłamiąc, bo wystarczy sprawdzić czy kraje europejskie odpowiedziały na jedyne uruchomienie artykułu 5, a odpowiedziały gdy USA go uruchomiło. Szkoda kontynuować tą "dyskusję" bo zaraz dostanę kolejną wypowiedzią nie na temat.
  • Odpowiedz
Jasper666
Jasper666
14.01.2026, 12:22:27
  • 3
zarobiłem na #dino całe 14 zł na #gielda żegnaj biedo
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Deray
Deray
Deray 14.01.2026, 13:00:20 via Wykop
  • 1
14 zł


@Jasper666: Rozumiem, że pracowałeś tam godzinę?
  • Odpowiedz
anonanonimowy321
anonanonimowy321
13.01.2026, 10:15:47
  • 6
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Deray
Deray
Deray 13.01.2026, 11:38:26 via Wykop
  • 1
@anonanonimowy321: Przepisy nie pozwolą postawić domu przy samej drodze. To auto ma 3m długości. Mógłbym tak długo wymieniać, ten rysunek kompletnie nie ma sensu.
  • Odpowiedz
NadwornyPanicz
NadwornyPanicz
NadwornyPanicz
10.01.2026, 13:32:49
  • 69
Powiedzcie mi, jak to jest możliwe, że pary - będąc w długoletnich związkach/małżeństwach - i teoretycznie będąc najbliższymi dla siebie osobami, rozliczają się 50/50, jeśli chodzi o kwestie finansowe? Jeszcze rozumiem, gdy są to nastolatkowie, ewentualnie studenci - bo nie mają wiele, są młodzi i jest wysoka szansa, że wkrótce się rozejdą.

Ale kurrr, 30+ dorośli ludzie, którzy rozliczają się o każdy grosz, to jest po prostu żałosne i niedorzeczne. "Kochanie, byłem
NadwornyPanicz - Powiedzcie mi, jak to jest możliwe, że pary - będąc w długoletnich z...

źródło: image

Pobierz
  • 75
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Deray
Deray
Deray 10.01.2026, 15:24:51 via Wykop
  • 7
osobnik zarabia naprawdę dobre pieniądze: 20 czy 30k i mówi do partnerki, która zarabia 4 czy 5k


@NadwornyPanicz: Wtedy baba ma 4-5k tylko dla siebie na głupoty. "Osobnik" utrzymuje miejsce zamieszkania, płaci za wyjścia, za zakupy, wakacje, ale też sobie niczego nie żałuje i nie musi pytać gdy chce kupić kompa za 10k. Jeżeli coś kupują, samochód, dom, mieszkanie, meble to skoro osobnik płaci to on jest tego właścicielem, także
  • Odpowiedz
Deray
Deray
Deray 10.01.2026, 15:51:35 via Wykop
  • 1
@NadwornyPanicz: Oczywiście skupiłeś się na bieżących wydatkach a pominąłeś kwestie majątku. Teraz wszystko fajnie, można traktować pieniądz jako wspólny. Ale rozwód czy rozstanie jest czymś co można ignorować? Najwyżej zostanie się tym facetem co spłacił mieszkanie bo przecież zarabiał więcej, a baba dostała jego połowę bo przecież raty płacili ze wspólnego konta.

Co gdy "osobnik zarabia naprawdę dobre pieniądze: 20 czy 30k i mówi do partnerki, która zarabia 4 czy
  • Odpowiedz
Deray
Deray
Deray 10.01.2026, 16:46:06 via Wykop
  • 4
@kicia-kocia12344543: Gdy osobniczka rodzi dzieci to mamy inną sytuację. OP tego tego nie poruszył więc zakładałem, że ta para ma co najwyżej psiecko.

Więc co gdy są dzieci? Jeżeli osobniczka poświęca kariera na rzecz ich wychowania przy okazji głównie ona zajmuje się domem to wspólne konto z którego płacą na wspólne mieszkanie jest nie tylko w porządku ale wręcz wskazane.
Ale w nowoczesnym związku, gdy obie osoby pracują, wychowanie pół
  • Odpowiedz
Deray
Deray
Deray 10.01.2026, 16:56:22 via Wykop
  • 1
@Leszcz_pancerny_w_rzucik_malowany: Po prostu jestem już za stary a przez to za dużo nasłuchałem się o znajomych (nie z internetu) o tym jak to wygląda gdy pojawiają się kryzysy w związku. A wspólne konto bezpośrednio prowadzi do rozmycia tego czyj jest majątek. Nawet jeśli co roku latali na wakacje za 100k a baba zarabiała 4k to niby matematyka jest prosta, ale nie da sądu.
  • Odpowiedz
Deray
Deray
Deray 10.01.2026, 17:04:14 via Wykop
  • 11
@Leszcz_pancerny_w_rzucik_malowany: Problemy psychiczne to mają moi znajomi zniszczeni finansowo przez takie decyzje oparte na zaufaniu i swoje byłe partnerki. Ja po prostu chce mieć kontrole na swoim życiem. Co w przypadku zdrady? Chciałbyś mieć tylko dwie opcje:
- wybaczasz jak ostatni frajer i wstyd do końca życia
- oddajesz pół domu na który pracowałeś latami, w moim przypadku jeszcze przed poznaniem
Idąc tym tropem Dlaczego baba nie miałaby zaufać swojemu
  • Odpowiedz
Deray
Deray
Deray 10.01.2026, 19:14:25 via Wykop
  • 1
@Nieszkodnik: Bez intercyzy to nie zadziała tak jak napisałem. Ale co do małżeństwa to też mam specyficzną opinie. Uważam, że ślub kościelny zawierany przez większość moich znajomych to szopka na pokaz. Generalnie do kościoła nie chodzą, księdza i ich nauki wyśmiewają, dzieci ochrzczą tylko by im teściowa dała spokój, ale kościelny musiał być bo ładnie wygląda. A co było w przysiedzę? Gdy ją wypowiadali to z góry kłamali w połowie
  • Odpowiedz
darkprincewwa
darkprincewwa
darkprincewwa
09.01.2026, 19:12:57
  • 2246
#pracbaza #praca #hajs
Dostałem dzisiaj najwyższą pensje w życiu, 8k PLN. Nikt w rodzinie nigdy tyle nie dostał. Pewnie dla wielu ludzi nie są to zwrotne pieniądze ale czuję wreszcie zadowolenie z siebie, że człowiek że z------j rodziny mógł wyjść na ludzi.
PS. 8k to dopiero początek w tej drabince kariery:)
  • 166
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Deray
Deray
Deray 10.01.2026, 12:42:36 via Wykop
  • 0
@darkprincewwa: W 2017 mnie też cieszyło pierwsze 8k netto. Pamiętam, że kojarzyło mi się to z piosenką Hasiok & Maciej Maleńczuk - Synu "Od tego co masz chciej jeszcze więcej. Na rękę co najmniej osiem tysięcy"
Dzisiaj ta piosenka wywołuje jedynie wspomnienia ile kiedyś ta kasa była warta.
  • Odpowiedz
M4rcinS
M4rcinS
08.01.2026, 15:57:43
  • 702
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Deray
Deray
Deray 09.01.2026, 13:47:01 via Wykop
  • 0
@Chris_Karczynski: Chyba się przesłyszałeś. Ja miałem wrażenie, że gdy mówił o obniżce cen prądu o 1/3 to nie mówił nic o tym, że pod warunkiem, że Tusk zrealizuje swoje obietnice. Moim zdaniem mówił, że jedynym warunkiem miało być to, że zostanie prezydentem i minie 100 dni od zaprzysiężenia, oba te warunki są już dawno spełnione. Trzeba by sprawdzić, co wtedy powiedział by się upewnić by Nawrocki to kłamca czy nie.
  • Odpowiedz
Deray
Deray
Deray 09.01.2026, 13:59:23 via Wykop
  • 0
@Chris_Karczynski: Idąc tym tropem to ty też uwierzyłeś w ich obietnice, np. w podniesienie kwoty wolnej przez Tuska, przecież powyżej przyczepiłeś się do tego, że jej nie spełnił.
Czy możne jest jakieś inne wytłumaczenie, które dotyczmy zarówno mojego jak i twojego wpisu? Pomyślmy...
  • Odpowiedz
HAMSKLOSS89
HAMSKLOSS89
08.01.2026, 08:55:51
  • 14
#gielda zawód inwestor to ma kurde nosa, co nie kupi to mu rośnie (albo robi research nie jak my na tagu)
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Deray
Deray
Deray 08.01.2026, 09:06:13 via Wykop
  • 18
@HAMSKLOSS89: Albo co nie kupi to pokaże na YT, że kupił, ludzie go oglądają więc też to kupują i dlatego rośnie.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • Strona 7 z 9
  • >

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 31.07.2025

    Rocznica
  • Komentator
    od 23.09.2025

    Komentator

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking