Szkoda, że konfedomatołki nie wspominają ile Ukraińcy wnoszą do naszego budżetu, bo jeszcze by wyszło, że zyskujemy na tym kilkukrotnie więcej, niż dajemy im w zasiłkach. Niestety o tym już nie chcą wspomnieć, bo wtedy zacznie walić im się ta ich kacapska propaganda
Łotwa powróciła do zasadniczej służby wojskowej. Minister spraw zagranicznych Kristianis Karinsh w najnowszym wywiadzie przekazał, dlaczego podjęto taką decyzję. Zaznaczył, że ma to na celu powstrzymanie Rosji przed zaatakowaniem Europy. Służbą objęci są wszyscy mężczyźni w wieku od 18 do 27 lat.
To przestroga dla wszystkich debili mówiących, że powinniśmy przestać wspierać Ukrainę. Jak Ukraina upadnie to macie zapewnioną obowiązkową służbę w Polsce
głodni to oni są na dotacje, darmozjady. Dostają tyle miliardów dopłat, a i tak szczują na Ukraiński import. Szkoda, że nigdy nie wspominają ile na tym handlu z Ukrainą zarabiamy
36-letni Polak, Szczepan B., skatował 12-letniego chłopca z Ukrainy. Mężczyzna, będąc pod wpływem alkoholu, pobił 12-letniego chłopca, a w trakcie policyjnej interwencji znieważył funkcjonariuszy. Kielecka prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia w tej sprawie.
przecież nasi bracia nigdy by czegoś takiego nie zrobili... aa nie czekaj to polak XXDDD Czy koniasze i aquameny wydały już oświadczenie w tej sprawie?
@dzidek_nowak: w trollowni to ty siedzisz kacapie śmierdzący. Pozdrów tam koniasza i aquamena, pewnie przy jednym stoliku siedzicie onucki. Każdy rozsądny Polak wspiera Ukrainę, tylko wy na nią szczujecie. Hmmm ciekawe dlaczego...
Kanclerz Niemiec Olaf Scholz skrytykował w poniedziałek kraje UE za "niewystarczające: dostawy broni dla Ukrainy walczącej z rosyjską inwazją. Wezwał sojuszników do zwiększenia wsparcia militarnego dla tego kraju. xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
No i co? Prawdę powiedział. Jakby zachód na samym początku wojny zaangażował się w pełni w pomoc militarną dla Ukrainy to dziś już dawno Ukraińcy mieliby odbite większość okupowanych terenów
@niezdiagnozowany: no otworzyłem i nie ma tam takiego cytatu. Nie ma też tam wskazane jakoby Ukraińcy czcili UPA za Wolyn tak jak to fajnoonucki twojego pokroju próbują udowodnić, tylko sznują tę organizację za walkę z kacapami, za walkę o niepodległość Ukrainy
Celem UPA było powstanie niepodległego, monoetnicznego (jednonarodowego) państwa ukraińskiego
Walczyła w tym celu przeciwko okupacyjnym władzom niemieckim[4], partyzantom polskim i radzieckim (1943–1945), Siczy Poleskiej, Armii Czerwonej i NKWD.
Kanał finansowany przez rząd Ukrainy. Szuchewycz to prawdziwy zuch, opowieści o kolaboracji z hitlerowcami to sowieckie bujdy, ani słowa o dzikich banderowskich rzeziach całych polskich wsi na Wołyniu
@wiktorks: @C8H18 rozumiem, że do UPA za to się potraficie się przyczepić ale jak AK dokonywało ludobójstwa w Sahryniu, Bukowinie i innych miejscach to nie wypada o tym mówić? AK szanujecie za popełnione zbrodnie, czy za całokształt walki z okupantem?
@Szinako: ty tam się już szykuj na przelogowanie na swoje pierwotne konto @Koniasz bo to już kwestia czasu i lądujesz tam gdzie wszystkie onuce lądować powinny #stobanowdlaruskichonuc to ci zagwarantuje