Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko175
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
AlphaOmega666

AlphaOmega666

Dołączył 18 lat temu
  • Obserwuj
  • Akcje 6278
  • Znaleziska 2135
  • Mikroblog 4143
  • Obserwujący 23
  • Obserwowane 11
  • Dodane (1698)
  • Komentowane (1799)
  • Plusowane (646)
Ukiss
Ukiss
19.04.2026, 16:53:55
  • 301
Charakterystyczny zapach po deszczu to "petrichor".

Zjawisko opisano naukowo dopiero w latach 60. Podczas suszy rośliny wydzielają oleje, które wchłania gleba. Gdy zaczyna padać, oleje te uwalniają się do powietrza razem z geosminą - substancją produkowaną przez bakterie w ziemi. I właśnie to tworzy ten zapach.

Dodatkowo, gdy krople deszczu uderzają o ziemię, powstają mikroskopijne pęcherzyki, które wyrzucają do powietrza cząsteczki zapachu. Najbardziej czuć go przy lekkim deszczu.

Więcej
Ukiss - Charakterystyczny zapach po deszczu to "petrichor".

Zjawisko opisano naukowo...

źródło: Charakterystyczny zapach po deszczu to “petrichor”

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ZAPRASZAM_DO_POLONEZA
ZAPRASZAM_DO_POLONEZA
19.04.2026, 18:11:43 via Wykop
  • 65
@Ukiss: kurde, dosłownie 2 dni temu się zastanawiałem skąd ten zapach i że trzeba to zbadać, żeby wiedzieć, ale o tym zapomniałem. Dziękuję Panie Ukiss.
  • Odpowiedz
sosiwoczostkowe
sosiwoczostkowe
19.04.2026, 18:31:03 via Android
  • 19
@Ukiss: Polecam melodie od Einaudiego nazwana Petricor.
  • Odpowiedz
Janek_dzbanek
Janek_dzbanek
06.09.2025, 20:06:34
  • 9
#harrypotter

Kalkstein był znanym alchemikiem, a nie Flamel.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

new-object
new-object
27.08.2025, 10:32:02
  • 3163
Jakby ktoś się zastanawiał, jak działa ABS, i wszystkie te systemy DTC, poślizgu, "ciśnienia kół" itp.

To w sumie bardzo proste jest w konstrukcji. Na każdej osi koła w samochodzie jest zainstalowany taki pierścień/ring (4 takie ringi i czujniki).
Gdy oś się kręci, to komputer poprzez ten czujnik po prostu liczy przerwy na tym ringu poprzez czujnik hala (wykrywa pole magnetyczne).

No i komputer poprzez te przerwy w tym pierścieniu, liczy sobie prędkość każdego z
new-object - Jakby ktoś się zastanawiał, jak działa ABS, i wszystkie te systemy DTC, ...

źródło: image

Pobierz
  • 158
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Przypadkowy
Przypadkowy
27.08.2025, 10:38:30 via Wykop
  • 958
@new-object: dzięki. Lubię takie dawki wiedzy. Rzeczywiście, banalnie prosty układ, a taki przydatny.
  • Odpowiedz
OrzechowyDzem
OrzechowyDzem
27.08.2025, 10:39:23 via Wykop
  • 861
@new-object: ale taguj #gruparatowaniapoziomu
  • Odpowiedz
mvser
mvser
17.05.2025, 18:02:50
  • 44
Mój kot ewidentnie dorastał w Australii.

#koty #pokazkota
mvser - Mój kot ewidentnie dorastał w Australii.

#koty #pokazkota
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

RitmoXL
RitmoXL
17.05.2025, 18:38:53 via Wykop
  • 4
@mvser: Mission impossible trening podstawowy agenta
( ͡° ᴥ ͡°)
  • Odpowiedz
Symbia
Symbia
Symbia
17.05.2025, 22:50:06 via Wykop
  • 0
@mvser: Mam w Pl takie samo łóżko tylko ja sobie filce podkleiłem pod wszystkie punkty styku z podłogą
  • Odpowiedz
cinu4
cinu4
24.04.2025, 17:18:01
  • 122
Lista obecności 802 punkty #1z10
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dymass
Dymass
24.04.2025, 17:19:01 via Android
  • 21
@cinu4 chlop przeszedl 1 z 10 XD
  • Odpowiedz
Unbreakable91
Unbreakable91
24.04.2025, 18:02:13 via Android
  • 13
@cinu4 Zrobił to skubany. Ale jeden punkt mi zabrakł do rekordu 😃
  • Odpowiedz
gram_w_mahjonga
gram_w_mahjonga
24.04.2025, 17:19:16
  • 18
#1z10 oby temu Arturowi samochód się nie popsuł jak będzie jechal na wielki finał
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

uncle_freddie
uncle_freddie
24.04.2025, 17:20:31 via Wypiek
  • 3
@gram_w_mahjonga W WF jest już GOAT Rauer, będzie ciekawa rozgrywka
  • Odpowiedz
idol89
idol89
24.04.2025, 20:02:13 via Android
  • 3
@gram_w_mahjonga @uncle_freddie Do tego Łoboda - arcymistrz VaBanque, Jagiełło - wymiatacz Jaka to Melodia.
Ktoś stwierdził, że to edycja dla legend
  • Odpowiedz
MisterMinister
MisterMinister
14.06.2024, 13:44:47
  • 4132
Właśnie zadałem pytanie do UOKIK odnośnie terminologii używanej przez serwisy wypożyczające gry na licencji na czas nieokreślony (steam). Mianowicie czy w przypadku gdy nie jesteśmy faktycznym właścicielem licencji na daną kopię to czy sklep ma prawo wykorzystywać taką terminologię (zakup, sprzedaż, kupno). Ostatnio czytałem artykuł gdzie steam jawnie potwierdził że konto i licencje nie podlegają dziedziczeniu, co według mnie jest sprzeczne z terminem zakup, ponieważ zakup wiąże się z prawem do posiadania,
  • 150
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MickM
MickM
MickM
14.06.2024, 13:45:52 via Wykop
  • 3142
@MisterMinister: zawołaj jak się coś dowiesz.
  • Odpowiedz
L.....t
konto usunięte 14.06.2024, 13:48:15 via Wykop
  • 1719
@MisterMinister: Zawołaj gdy odpiszą
  • Odpowiedz
fundacjawosp
fundacjawosp
20.01.2024, 09:10:01
  • 376
♥️ 32. Finału WOŚP jest dedykowany zakupowi sprzętu dla oddziałów pulmonologicznych dzieci i osób dorosłych.
♥️ Chcesz wesprzeć ten cel? Wejdź na https://wplacam.wosp.org.pl/ i znajdź swój ulubiony sposób wpłat!

#wosp2024
fundacjawosp - ♥️ 32. Finału WOŚP jest dedykowany zakupowi sprzętu dla oddziałów pulm...

źródło: 06_2_wspieraj_wosp_1080x1080_32_final_wplacam

Pobierz
  • 105
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

IdzPrzodem
IdzPrzodem
21.01.2024, 15:30:40 via Android
  • 139
@fundacjawosp dlaczego na koncie fundacji znajduje się ciągle ponad 300 mln złotych? Czy te pieniądze nie przydały by się chorym dzieciom? Na jakiej podstawie są ustalane wysokości zarobków Pana Owsiaka i jego żony?
  • Odpowiedz
Copperhead
Copperhead
21.01.2024, 16:17:47 via iOS
  • 102
@IdzPrzodem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Copperhead - @IdzPrzodem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • Odpowiedz
fundacjawosp
fundacjawosp
16.01.2024, 14:46:17
  • 1851
❤️ 32. Finał WOŚP zagra w niedzielę, 28 stycznia 2024 roku! Gramy pod hasłem „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”, a tegorocznym motto zbiórki jest „Tu wszystko gra OK!”. W tym roku centrum Letniej Zadymy w Środku zimy znajdzie się w nowym miejscu — na Błoniach PGE Narodowego w Warszawie!

❤️ Tegoroczny Finał dedykowany będzie zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i
fundacjawosp - ❤️ 32. Finał WOŚP zagra w niedzielę, 28 stycznia 2024 roku! Gramy pod ...

źródło: 02_ZM_FB_PL_32_FINAL_WOSP_TEMAT_DATA

Pobierz
  • 227
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

m.....e
m.....e
konto usunięte 16.01.2024, 15:28:08 via Wykop
  • 526
@fundacjawosp: wrzucę, żebyście mogli wydać na billboardy przed wyborami samorządowymi
  • Odpowiedz
u.....g
konto usunięte 16.01.2024, 15:34:43 via Wykop
  • 453
Tfu na tą tubę propagandową Tuska która udaje organizację charytatywną. Wpłacajcie lemingi a potem Owsiak wyda waszą kasę na billboardy dla Rudego
  • Odpowiedz
Poldek0000
Poldek0000
11.01.2024, 10:07:13
  • 1346
Na eBay sprzedają talie kulki kąpielowe. Ponoć dobrze rozpuszczają zrogowaciały naskórek... Ktoś próbował?
#humorobrazkowy
Poldek0000 - Na eBay sprzedają talie kulki kąpielowe. Ponoć dobrze rozpuszczają zrogo...

źródło: temp_file491410302175735539

Pobierz
  • 70
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Radkovich
Radkovich
11.01.2024, 10:07:53 via Wykop
  • 1310
@Poldek0000: dam plusa, bo i tak większość nie będzie wiedziała o co chodzi :)
  • Odpowiedz
Buko_von_Krossig
Buko_von_Krossig
Buko_von_Krossig
11.01.2024, 10:09:19 via Wykop
  • 646
@Poldek0000: Mikołaj Klatka lubi to
  • Odpowiedz
Wojciech_Wiese
Wojciech_Wiese
22.06.2023, 07:48:09
  • 6854
Cześć! Chciałbym Wam podziękować za wsparcie z 2015 na leczenie ratujące moje życie. Teraz zdałem ostatni egzamin i spełniłem swoje marzenie - zostałem lekarzem! Dzięki za Wasze wsparcie! :)

https://wykop.pl/link/7136403/kiedys-prosilem-o-pomoc-teraz-zostalem-lekarzem-dzieki

#prosilechoruje #medycyna #zdrowie
@Wojciech_Wiese 12003

Kiedyś prosiłem o pomoc, teraz zostałem lekarzem. DZIĘKI!

więcej
Wojciech_Wiese - Cześć! Chciałbym Wam podziękować za wsparcie z 2015 na leczenie ratu...

źródło: IMG_1357

Pobierz
  • 93
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

czlowiek-z-bagna
czlowiek-z-bagna
22.06.2023, 07:49:23 via Android
  • 684
@Wojciech_Wiese dużo zdrówka mireczku
  • Odpowiedz
jazdaniebieski2023
jazdaniebieski2023
jazdaniebieski2023
22.06.2023, 07:49:27 via iOS
  • 965
@Wojciech_Wiese szacun chłopie, tylko żebyś się nie zasłaniał nigdy klauzula sumienia
  • Odpowiedz
Raksorek
Raksorek
23.12.2022, 14:38:50 via Android
  • 2617
Oglądałeś daj plusa. Jestem ciekaw kto oglądał i ma teraz nostalgię.
#discovery #discoveryscience #tv #pogromcymitow #mythbusters
Raksorek - Oglądałeś daj plusa. Jestem ciekaw kto oglądał i ma teraz nostalgię.
#disc...

źródło: comment_1671806330Y1TcxIATvF4kRZHepH07MB.jpg

Pobierz
  • 64
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Adriian321
Adriian321
23.12.2022, 14:41:25 via Wykop Mobilny (Android)
  • 646
@Raksorek: Ja się niedawno dowiedziałem, że Ci dwaj na planie grali ziomków, który dobrze się bawią przy tym co robią, a poza planem nie utrzymywali ze sobą kontaktu. Mózg r-------y.
  • Odpowiedz
wujek_mikazjusz
wujek_mikazjusz
23.12.2022, 14:44:21
  • 655
poza planem nie utrzymywali ze sobą kontaktu.


@Adriian321: ogólnie to za sobą nie przepadali ;)
  • Odpowiedz
e.....t
konto usunięte 18.11.2022, 08:02:26 via Android
  • 280
#gruparatowaniapoziomu #ciekawostki
e.....t - #gruparatowaniapoziomu #ciekawostki

źródło: comment_16687585456B7GGK9YY6IaudPyYYpelg.jpg

Pobierz
  • 39
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

wujek_mikazjusz
wujek_mikazjusz
18.11.2022, 08:17:51
  • 78
@sierpien22: proszę bardzo ;)
wujek_mikazjusz - @sierpien22: proszę bardzo ;)

źródło: comment_1668759460MVWZ0MLi1KbQLEPhUHpAgN.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Dwudziestydrugi
Dwudziestydrugi
18.11.2022, 08:18:14
  • 63
@sierpien22: jak ratować poziom to ratować ( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■
Dwudziestydrugi - @sierpien22: jak ratować poziom to ratować ( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■

źródło: comment_1668759479NDLIDDfqxmDuWmbbNkFnEu.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
darkseeker
darkseeker
13.11.2022, 20:45:10
  • 1
Szkoda chłopa:(
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

PIAN--A_A--KTYWNA
PIAN--A_A--KTYWNA
17.09.2022, 18:51:09 via Android
  • 2056
Kto miał plusuje. Zobaczymy ilu nas jest. #gimbynieznajo #kiedystobylo #heheszki
PIAN--A_A--KTYWNA - Kto miał plusuje. Zobaczymy ilu nas jest. #gimbynieznajo #kiedyst...

źródło: comment_1663440669rsz3U8xqeU107pWAAiT3jP.jpg

Pobierz
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Widur
Widur
17.09.2022, 19:32:08
  • 126
@PIAN--A_A--KTYWNA: Za gówniaka obkleiłem siostrze tego jeża plasteliną na złość, ale się wk*rwiła. Nigdy go do końca nie dało się wyczyścić xD
  • Odpowiedz
G.....u
G.....u
konto usunięte 17.09.2022, 20:31:22
  • 289
@PIAN--A_A--KTYWNA: Nadal używam byku
G.....u - @PIAN--A_A--KTYWNA: Nadal używam byku

źródło: comment_1663446668b0fZng3Q77nxuX5RL7qNWG.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
JoeShmoe
JoeShmoe
JoeShmoe
02.09.2022, 17:45:43
  • 218
Ohmy (Opór) próbują powstrzymać elektryczność przed przejściem przez przewód. Wolty próbują przepchnąć elektryczność przez przewód. Ampery (prąd) to prąd poruszający się po przewodzie.

Analogią, do zrozumienia są rury wodociągowe. Napięcie jest odpowiednikiem ciśnienia wody, opór jest jak rozmiar rury, a prąd jest odpowiednikiem natężenia przepływu. #fizyka #nauka #ciekawostki
JoeShmoe - Ohmy (Opór) próbują powstrzymać elektryczność przed przejściem przez przew...

źródło: comment_1662140741JNpwCwEUQ5U9KbN0rw9sYM.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

NaczelnyAgnostyk
NaczelnyAgnostyk
02.09.2022, 17:48:49
  • 19
@JoeShmoe: no i takie ciekawostki to ja mogę czytaj . +1 byczqu
  • Odpowiedz
Hiszpan_Jan
Hiszpan_Jan
02.09.2022, 18:02:10
  • 277
@JoeShmoe: wersja dla ludzi kultury ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Hiszpan_Jan - @JoeShmoe: wersja dla ludzi kultury ( ͡° ͜ʖ ͡°)

źródło: comment_16621413953FUmInzQnUKPyWrBQGGZuq.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
galek
galek
21.08.2022, 12:45:12 via Android
  • 421
Robienie dziecka które będzie musiało wchodzić na rynek pracy by przeżyć jest jak wystawianie niewolnika na targ.

Gdzie tu logika

Rodzice zdają się mówić słuchaj to my Cie tu ściągnęliśmy na ten świat bardzo Cie kochamy ale żeby przeżyć musisz tyrać u kogoś innego.

Ludzie
  • 148
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

galek
galek
Autor
21.08.2022, 12:49:48 via Android
  • 224
@cyk_w_komkuter ale beka nie wytrzymie :)
  • Odpowiedz
galek
galek
Autor
21.08.2022, 12:51:05 via Android
  • 141
@Afrobiker nazistowski mental
  • Odpowiedz
12lat25cm
12lat25cm
19.08.2022, 14:42:12
  • 42
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

12lat25cm
12lat25cm
Autor
19.08.2022, 14:50:17
  • 11
@Zoliborskaskoda: pracowałem 3 lata więc przy moich minimalistycznych potrzebach mało wydawalem, więc dużo odłożyłem, mieszkam z rodzicami ale dokładam sie do rachunków i jedzenia
  • Odpowiedz
12lat25cm
12lat25cm
Autor
19.08.2022, 15:12:52
  • 5
@anonanonimowy321: 24

@Ale_co_to: gram w gierki, spaceruję, czytam książki, robie krótkie wyjazdy
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 51
  • Strona 1 z 51
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 04.12.2011

    Komentator
  • Rocznica
    od 24.05.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 24.10.2013

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 22.08.2015

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking