Mirki z #angielski, jaki jest odpowiednik słowa "dylemat"? Z prostego słownika online wychodzi "dilemma" ale to nie za bardzo to samo znaczenie: http://www.thesaurus.com/browse/dilemma Chodzi mi o trudny wybór między dwiema lub więcej opcjami rozwiązania problemu.
Mirki i Mirabelki z #medycyna #suplementy, supementuje ktoś żelazo? Interesuje mnie szybkość zmian (samopoczucie, poziom hemoglobiny, spadek lub powrót formy) związanych ze zmianą podażą tego pierwiastka. Czy są to godziny, czy raczej dni terapii albo i dłużej?
Mirki z tagu #chorwacja, szukam jak by się dostać z Umag na lotnisko Pula w sobotę (muszę być na lotnisku o 12:00). Podpowiedzcie jak znaleźć jakiś pociąg czy autobus. Z pociągami w ogóle mam jakiś problem (a chyba powinny być). Znalazłem niby jakiś shuttle bus przez tę stronę ale nie mogę się doszukać konkretnych informacji.
Nudzi mi się wieczorami więc myślę żeby sobie kupić używaną #gitara i coś pobrzdąkać. Nauka od zera z jutuba. Ma to jakiś sens? Na co zwrócić uwagę przy zakupie - byle jaka będzie OK czy mam czegoś konkretnego unikać?
@4833478: Konkretny typ to gitara akustyczna. I koniec. Jasne że są różne rodzaje, głównie chodzi o kształt pudła, ale na początek nie ma to większego znaczenia. W sumie chyba mało kto wie, jaki rodzaj pudła ma jego gitara, nie licząc tych z wycięciem ;)
Wybór masz więc między akustyczną, a ewentualnie klasyczną. I tu polecam poszukać sobie na youtube, do jakiej muzyki przeznaczona jest gitara klasyczna. Podpowiem, że niekoniecznie do
#elektronika Mirki, jak się nazywa taki system gdzie mamy wtyk i gniazdo i niektóre piny są krótsze, żeby w czasie wtykania była odpowiednia kolejność, np. najpierw pojawia się zasilanie a potem linie danych, jak w USB? Szukam takiej wtyczki i nie wiem jak to nazwać. Ma być do ładowania baterii, wytrzymać 48V 5-10A i być IP67 (szukam gotowego złącza a nie rozwiązania DIY).
@4833478: a przepraszam najmocniej, spojrzałem tylko na miniaturkę, bo teledysk pochodzi z utworu 'Lorn - Acid Rain', a że go znam na pamięć to nawet nie odpalałem ¯\_(ツ)_/¯
#mikrokoksy mam #pytanie a nawet #pytaniedoeksperta. Jako że jestem porządnym mirkiem, zamiast iść do lekarza piszę tutaj ( ͡°͜ʖ͡°) Od około miesiąca mam ból w prawym nadgarstku. Pojawił się bez szczególnego powodu, uczucie jest jak bym miał coś naciągnięte. Boli najbardziej jak jednocześnie zrobię pięść, wygnę nadgarstek do góry i wyprostuję kciuk. Po lewej stronie kości przedramienia przy samym
Mirki z #rower #mtb #serwisrowerowy mam #pytanie. Potrzebuję ratunku dla mojego widelca. Pacjent: Marzocchi 55 Micro Air Ti - pic rel z internetu. Rocznik gdzieś około 2010. Problem: w czasie pracy cieknie olej z górnej uszczelki prawej goleni (z tej ślizgowej, nie spod zaworka czy gałki) oraz traci ciśnienie. Zaworek wentyla sprawdzałem i tamtędy powietrze nie schodzi. Chcę go rozebrać i zobaczyć co
@PanJakubek: Dobra, problem "rozwiązany". Na wstępie poszedłem po linii najmniejszego oporu i na aukcji kupiłem używanego innego marzoka 55 z lekkimi uszczerbkami za małą kasę (mniej niż pewnie zapłaciłbym za serwis uszczelek w starym). Wymieniłem widelec i wygląda na to że przynajmniej na ten sezon da radę ( ͡°͜ʖ͡°) A dzisiaj rozebrałem stary widelec. Okazuje się, że konstrukcja jest trochę głupia (choć może każdy
źródło: comment_HV08MmdYZgXt5hEc87LEjUMCP6yplf0H.jpg
Pobierz