Fajnie, ale nie rozumiem tego artykułu z dzisiaj w temacie że zapadła decyzja. Niemiecka brygada na Litwę została już sformowana, stacjonuje tam na stałe od 1 kwietnia 2025. Decyzja zapadła w 2023r. Teraz też jest tam rozbudowywana baza. Pełną gotowość ma mieć w 2027 roku. https://zw.lt/litwa/45-brygada-niemiecka-rozpoczyna-dzialalnosc-na-litwie-osiedlila-sie-w-niemenczynie/?utm_source=chatgpt.com Znowu jak się dokopie człowiek, to nawet na takiej interii artykuł o wojsku i geopolityce tworzy pani redaktór która „Zajmuje się tematami społecznymi oraz związanymi z
@Petururururu: dodam że zostało to całkiem sprawnie zaplanowane. Nie czekano do 2027r ze zbudowaniem bazy, tylko już w tym roku przerzucono 700 żołnierzy do bazy litewskiej i w miarę budowy nowej bazy sukcesywnie za dwa lata dojdą do 4800.
@Squatlifter no i o to chodzi. Jak ruskie zaatakują bazę i ktoś w tym ataku z Niemców czy innej narodowości zostanie ranny czy zginie, będzie to akt wojny ze strony Rosji na niemieckich/amerykańskich/czy innej narodowości żołnierzy, a tym samym na kraj narodowości.
Generał Alexus Grynkewich - ciekawe nazwisko, chyba ma pochodzenie polskie, przez lata pewnie amerykanie nie mogli wymówić pierwotnego polskiego nazwiska to je rodzina zamerykanizowala :)
@FELIX90: sprawdzilem w wikipedii, jego rodzina faktycznie z minska i emigrowala do usa w 1899 - no, ale bialoruś powstala niedawno wiec rodzina albo pochodzenia polskiego, bo Minsk do 1793 nalezal do Polski wiec jeszcze w 1899 pewnie tam bylo sporo Polakow albo pochodzenia rosyjskiego
To najlepszy tl;dr, jaki mogłem zrobić, oryginał zmniejszony o 61% (jestem botem)
Niemcy rozmieszczą brygadę na Litwie
Naczelny dowódca NATO w Europie, gen. Alexus Grynkewich, ogłosił, że Niemcy na stałe rozmieszczą brygadę na Litwie, co ma wzmocnić odstraszanie na wschodniej flance Sojuszu. Grynkewich podkreślił zaangażowanie sojuszników w obronę Litwy i kontynuację wzmacniania zdolności obronnych NATO. Decyzja o zwiększeniu obecności wojskowej w Litwie nastąpiła po incydentach związanych z rosyjskimi dronami naruszającymi przestrzeń powietrzną
Komentarze (41)
najlepsze
Niemiecka brygada na Litwę została już sformowana, stacjonuje tam na stałe od 1 kwietnia 2025. Decyzja zapadła w 2023r. Teraz też jest tam rozbudowywana baza. Pełną gotowość ma mieć w 2027 roku.
https://zw.lt/litwa/45-brygada-niemiecka-rozpoczyna-dzialalnosc-na-litwie-osiedlila-sie-w-niemenczynie/?utm_source=chatgpt.com
Znowu jak się dokopie człowiek, to nawet na takiej interii artykuł o wojsku i geopolityce tworzy pani redaktór która „Zajmuje się tematami społecznymi oraz związanymi z
Nie czekano do 2027r ze zbudowaniem bazy, tylko już w tym roku przerzucono 700 żołnierzy do bazy litewskiej i w miarę budowy nowej bazy sukcesywnie za dwa lata dojdą do 4800.
źródło: p-ilne
Pobierz