Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko216
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

424

Rekordowy spadek liczby obywateli Japonii. Populacja nieprzerwanie maleje

Rekordowy spadek liczby obywateli Japonii. Populacja nieprzerwanie maleje

Populacja Japonii maleje nieprzerwanie od 14 lat - napisał we wtorek dziennik "Asahi Shimbun", komentując dane MSW. Wynika z nich, że liczba obywateli kraju zmniejszyła się w ciągu roku o 898 tys. do 120,3 mln, co oznacza największy spadek od 1950 roku.

VoxClamantisInDeserto
VoxClamantisInDeserto
VoxClamantisInDeserto
z
bankier.pl
dodany: 20.04.2025, 16:40:01
  • #
    japonia
  • #
    demografia
  • #
    azja
  • #
    wydarzenia
  • #
    spoleczenstwo
  • #
    statystyki
  • 224
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (2)

Powody, dla których Korea Południowa już przegrała
osetnik
z wykop.pl
  • 26
miliony opuszczonych domów na japońskiej prowincji
Kagernak
z youtu.be
  • 3

Komentarze (224)

najlepsze

AlbertWesker
AlbertWesker
20.04.2025, 17:47:39 via Android
  • 619
Nie dość, że jest ich tylko 120 milionów, to wskaźnik dzietności mają na poziomie 1,14. Polaków jest mniej niż 1/3 tej liczby i mamy dzietność na poziomie 1,1. Widocznie jednak to nie jest problem, bo żaden z kandydatów na prezydenta nic o tym nie wspomina.
  • 56
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

elsajko
elsajko
20.04.2025, 17:54:49 via Wykop
  • 133
@AlbertWesker: i co zrobisz 800+ nie działa
  • Odpowiedz
KingaM
KingaM
20.04.2025, 18:05:21 via Wykop
  • 209
@AlbertWesker: najlepsze jest to że powierzchniowo jesteśmy bardzo podobnymi krajami, tylko oni mają 3 razy więcej ludzi
  • Odpowiedz
Saeglopur
Saeglopur
20.04.2025, 18:48:52 via Wykop
  • 258
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Saeglopur
Saeglopur
20.04.2025, 20:48:30 via Wykop
  • 138
@yoshi314: Stop z obsesją ciągłego wzrostu populacji byle tylko kręcić wyższe wzrosty PKB i innych wskaźników włącznie z windowaniem w góre cen nieruchomości o które tylu wykopków tak płacze a imigracji jakoś nie wolno w tym kontekście w ogóle wspominać. Tak samo w Europie, temat tabu i to wcale nie u woke ludzi jak widzę osobiście.

Tyle gadania o emisjach, odpadach, konsumpcji. Populacje właściwie wszędzie są rekordowe i jeszcze są
  • Odpowiedz
yoshi314
yoshi314
yoshi314
21.04.2025, 06:09:51 via Wykop
  • 69
@Saeglopur: to nie chodzi o ciągły wzrost ale o utrzymanie populacji. taki spadek jaki notuje Japonia czy niedługo Korea Południowa, i do mniejszego stopnia kraje europejskie jest niepokojący.

spadek o milon to nie tylko problem demograficzny ale i kulturalny. imigranci może pomogą załatać tą dziurę, ale kulturalnie taki kraj pomału umiera jeśli jest ich wysoki napływ i - co gorsza - nie mają zamiaru się integrować.

nie wypowiadam się na
  • Odpowiedz
Grzesiok
Grzesiok
20.04.2025, 20:18:56 via Wykop
  • 138
za mało roboczogodzin wyrabiają. trzeba więcej
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

sogen
sogen
21.04.2025, 09:57:18 via Wykop
  • 17
@Grzesiok: w Polsce pracuje się średnio więcej godzin niż w Japonii
  • Odpowiedz
MalinowyGarncarz
MalinowyGarncarz
MalinowyGarncarz
21.04.2025, 12:41:30 via Wykop
  • 4
@DrGreen_2: No widzisz tam takie cyrki sie odstawia a w Polsce bez tego dzietnosc mniejsza ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
paveua
paveua
21.04.2025, 08:46:47 via Wykop
  • 121
A w państwie Watykan dziś rekordowy spadek liczby papieży. 100% w dół
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

realistons
realistons
21.04.2025, 10:37:31 via Wykop
  • 30
@paveua: hehe Watykan zaraz odbuduje populacje papieży do stanu sprzed kilkunastu dni A POLSZA??? XD
  • Odpowiedz
Drake87
Drake87
21.04.2025, 12:58:33 via Android
  • 4
@paveua gdzieś czytałem, że w Japonii schodzi więcej pieluch dla starców niż dzieci..
  • Odpowiedz
Atraktor
Atraktor
21.04.2025, 10:01:54 via Wykop
  • 86
Atraktor

źródło: 259fgjwv5c071

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

OpowiedzMiCos
OpowiedzMiCos
OpowiedzMiCos
21.04.2025, 13:24:48 via Wykop
  • 9
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
OpowiedzMiCos
OpowiedzMiCos
OpowiedzMiCos
21.04.2025, 18:03:32 via Wykop
  • 1
@lubisz_sok_to_sok_maj_kok: badałem, w normie ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Zycho
Zycho
21.04.2025, 09:53:08 via Wykop
  • 82
Przejmujecie się Japonią, mimo że u nas jest jeszcze gorzej. Niektórym z was to priorytety się pomieszały (ಠ‸ಠ)
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

p.....k
p.....k
konto usunięte 21.04.2025, 10:11:33 via Wykop
  • 14
@Zycho: Raczej u nich jest gorzej bo spadek dzietności utrzymuje się tam od kilkudziesięciu lat przez co mają dużo większy odsetek ludzi starych w stosunku do młodych i dużo trudniej już zahamować lub odwrócić u nich ten trend. Mimo, że u nas w tej chwili jest nieco niższa dzietność to zmiany te są dużo bardziej dynamiczne na krótszym odcinku czasu i jeszcze możliwe do odwrócenia.
  • Odpowiedz
A330
A330
21.04.2025, 10:20:47 via Wykop
  • 21
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
Vinizius
Vinizius
20.04.2025, 19:38:48 via Wykop
  • 81
Mogę jechać pomóc.
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

NicksPizza
NicksPizza
NicksPizza
21.04.2025, 06:45:53 via Wykop
  • 138
@Vinizius: powodzenia byczku-san
  • Odpowiedz
cerastes
cerastes
21.04.2025, 08:27:16 via Wykop
  • 85
@Vinizius: wana babcie bushido
  • Odpowiedz
bolidupsko
bolidupsko
bolidupsko
21.04.2025, 11:55:53 via Wykop
  • 67
moim zdaniem jest to wina tego że kobiety mają za mało przywilejów. Jeżeli dadzą im jeszcze więcej, to wtedy w końcu zaczną rodzić dzieci. Przecież tyle państw już to zrobiło, i przecież widać gołym okiem że to zadziałało np. w

  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

janosik1222
janosik1222
21.04.2025, 13:15:53 via Wykop
  • 37
@bolidupsko: Wg mnie powinnismy bardziej kobiety zachecac do studiowania nie 2 kierunkow, a 5 do 35 roku zycia, bo wyedukowane kobiety wybieraja lepszego partnera, i majac 35 lat sa gotowe do znalezienia odpowiedniego kandydata ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
janosik1222
janosik1222
22.04.2025, 13:06:01 via Wykop
  • 0
@polakpatriota2137: https://www.youtube.com/watch?v=DOwN2qYe-IE&ab_channel=Kana%C5%82Zero
janosik1222 - @polakpatriota2137: https://www.youtube.com/watch?v=DOwN2qYe-IE&ab_chan...
  • Odpowiedz
kolesio
kolesio
21.04.2025, 06:22:41 via Android
  • 57
Problem nie jest w ilości ludzi tylko w strukturze wieku. Coraz mniej młodych ludzi a coraz więcej staruszków których trzeba utrzymać I się nimi zająć, zapewnić opiekę medyczną wsparcie w codziennym życiu itp.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Grz3si3k
Grz3si3k
21.04.2025, 06:54:30 via Wykop
  • 38
@kolesio: Dokładnie. Sama mniejsza ilość ludzi ma swoje plusy ale chyba głównie chodzi o system emerytalny i zdrowotny.
  • Odpowiedz
HaPe
HaPe
HaPe
21.04.2025, 09:56:36 via Wykop
  • 9
@Grz3si3k: Nie tylko to, państwo nie jest w stanie dostarczyć usług na takim samym poziomie na dużym obszarze jeśli mieszka tam mało osób, czego już jesteśmy świadkami w Polsce, a ubyło jedynie 10% obywateli Polski (1 mln. zmarło, 2 mln. przebywa stale w innym kraju)
  • Odpowiedz
h.....g
h.....g
konto usunięte 20.04.2025, 20:00:41 via Wykop
  • 47
Tylko 120 milionów na powierzchni porównywalnej do Polski? Dramat!
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

El_mirabel
El_mirabel
El_mirabel
21.04.2025, 00:09:47 via Wykop
  • 52
@Vinizius: @herman-gering tylko my jesteśmy płaskim krajem, a Japonia jest dość górzysta
  • Odpowiedz
h.....g
h.....g
konto usunięte 21.04.2025, 08:05:40 via Wykop
  • 36
@Vinizius: na oko to chłop w szpitalu umarł. Polska 322k kilometrów kwadratowych a Japonia 377k. Zresztą tak jak @El_mirabel powiedziała, Japonia to górzysty kraj który składa się z wielu wysp co dodatkowo zmniejsza realna powierzchnię do zamieszkania.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Strona 1 z 5
  • >

Hity

tygodnia

Tor Poznań zamknięty dla wyścigowej rywalizacji! Jedyny taki obiekt w Polsce
Tor Poznań zamknięty dla wyścigowej rywalizacji! Jedyny taki obiekt w Polsce
3149
Dziś mija 54 rocznica podjęcia decyzji o budowie elektrowni atomowej
Dziś mija 54 rocznica podjęcia decyzji o budowie elektrowni atomowej
3095
Czy "naukowczyni" Kornelia Wieczorek próbuje uciszyć krytyków?
Czy "naukowczyni" Kornelia Wieczorek próbuje uciszyć krytyków?
2834
Paradoks na rynku czekolady. Jest dużo droższa, choć kakao potaniało o 60 proc.
Paradoks na rynku czekolady. Jest dużo droższa, choć kakao potaniało o 60 proc.
2455
Będzie nowe śledztwo ws. Sebastiana M. Ministerstwo potwierdza
Będzie nowe śledztwo ws. Sebastiana M. Ministerstwo potwierdza
2276
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #ciekawostki
  • #heheszki
  • #azja
  • #fotografia
  • #podroze
  • #tamagotchiwjaponii
  • #japonski
  • #chiny
  • #tokio
  • #usa
  • #historia
  • #muzyka
  • #swiat
  • #polska
  • #anime

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking