Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko174
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
To Znalezisko zostało wyrzucone
Duplikat: https://wykop.pl/link/7671623/wraca-sprawa-kontrowersyjnego-zamku-w-stobnicy-sad-zdecydowal

363

Zamek w Sobnicy nielegalnie zbudowany na terenie natura 2000 ma się świetnie

Zamek w Sobnicy nielegalnie zbudowany na terenie natura 2000 ma się świetnie

I zaraz zacznie działać jako hotel

pyszniarz
pyszniarz
z
gloswielkopolski.pl
dodany: 31.03.2025, 09:50:44
  • #
    korupcja
  • #
    zlodziejstwo
  • #
    afera
  • 131
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (2)

Zamek w Stobnicy. Kłamstwa, prawdy i manipulacje.
RedTiger
z wykop.pl
  • 7
MIESZKAŃCY CIESZĄ SIĘ Z DECYZJI SĄDU
RedTiger
z youtube.com
  • 2

Komentarze (131)

najlepsze

Piotrek_S_
Piotrek_S_
Piotrek_S_
31.03.2025, 12:09:13 via Wykop
  • 147
Napisz OPie dlaczego niby nielegalnie zbudowany skoro przed rozpoczęciem prac budowlanych miał wszystkie wymagane pozwolenia i decyzje?
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

milo1000
milo1000
31.03.2025, 12:21:34 via Wykop
  • 108
@Piotrek_S_: I dodatkowo wszystkie możliwe sądy odrzuciły zażalenia i oskarżenia
  • Odpowiedz
HuGho
HuGho
HuGho
31.03.2025, 12:46:12 via Wykop
  • 102
@Piotrek_S_: Plus nigdzie nie ma zakazu budowania na obszarach Natura 2000. To tylko chwytliwa nazwa ładnych miejsc.
  • Odpowiedz

doeros
doeros
31.03.2025, 10:15:24 via Wykop
  • 80
jak nielegalnie zbudowany, jak: Naczelny Sąd Administracyjny (NSA) oddalił w poniedziałek skargi kasacyjne dotyczące budowy zamku w Stobnicy, co oznacza, że pozwolenie na budowę jest nadal ważne.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Spoyla
Spoyla
31.03.2025, 11:49:13 via Wykop
  • 17
@pyszniarz: czyli milcząca zgoda działa( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
pyszniarz
pyszniarz
Autor
31.03.2025, 15:27:26 via Wykop
  • 8
@Vegetan: https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/decyzja-sadu-w-sprawie-zamku-w-stobnicy-gdos-zawalil-z-terminem/f19pl9j
jakieś ma, ale nie wolno ujawiać nikomu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Generalnie na dzień dzisiejszy 7 osób w areszcie kilkanaście z zarzutami
  • Odpowiedz
aleksc
aleksc
31.03.2025, 11:37:18 via Wykop
  • 51
Ten zamek z zewnatrz jest przepiekny, to jest architektura a nie muzeum sztuki nowoczesnej w warszawie. Ciekawe jak wyglada w srodku
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

rafal-heros
rafal-heros
rafal-heros
31.03.2025, 13:22:07 via Wykop
  • 9
@zdunek89: Spokojnie, nikt z tego strzelać nie będzie.

Tymczasem rok 2030. Reduta w Sobnicy - zamek gdzie garstka pracowników okolicznych Żabek przez 60 dni broniła się przed 12 gwardią imienia Rosołova.
  • Odpowiedz
Anomalocaracid
Anomalocaracid
31.03.2025, 13:39:27 via Wykop
  • 5
@rafal-heros: kto wie?
Anomalocaracid - @rafal-heros: kto wie?

źródło: IMG_7059

Pobierz
  • Odpowiedz
telewizyjny_dym
telewizyjny_dym
31.03.2025, 15:48:37 via Wykop
  • 37
Brawo, monumentalna historyczna budowla wzniesiona w czasach nowożytnych, to przykład w skali światowej. Świetne perspektywy biznesowe i impulsy rozwoju dla regionu. Prywatni inwestorzy wielki zamek "na przypale" postawili w 10 lat. Przez ten czas "rządy w Polsce" nie potrafiły nawet zbudować fabryki chińskiego samochodu z polskim znaczkiem.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

f.....o
f.....o
konto usunięte 31.03.2025, 21:10:34 via Wykop
  • 0
@telewizyjny_dym: szkoda że każda taka budowla musi być okupiona wałkami. A to decyzję wydaje gościu który siedzi w zarządzie fundacji której jest właściciel tego zamku, a to jakieś terminy się przedawniają. No niesamowity zbieg okoliczności.
  • Odpowiedz
SmoQ89
SmoQ89
31.03.2025, 14:27:13 via Wykop
  • 27
Może i nie powinien tam powstać, ale wygląda zajebiście.
Teraz zostaje tylko ostro ich cisnąć żeby nie zniszczyli otoczenia.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

boromeusz
boromeusz
31.03.2025, 16:06:47 via Wykop
  • 13
@SmoQ89: Kochać inaczej hejterów, zamek w Malborku też nie miał pozwolenia od polskich władz, ale i tak wygląda zajebiście ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
blessed_by_swiezonka
blessed_by_swiezonka
31.03.2025, 19:12:13 via Wykop
  • 13
@SmoQ89: tam był PGR z przemysłowymi stawami hodowlanymi w PRL. Ludzie w kółko pieprzą o jakichś rezerwatach, a to pgr xd oni to raczej oczyszczą z syfu po hodowlanego żeby nie śmierdziało gościom hotelu
  • Odpowiedz
konkarne
konkarne
31.03.2025, 10:12:23 via Wykop
  • 14
Panie Areczku.... Przepisy są dla Pana, dla zarządu jest hotelik...
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Mandarex
Mandarex
Mandarex
31.03.2025, 12:25:27 via Wykop
  • 8
Przepisy są dla Pana, dla zarządu jest hotelik...


@konkarne: Jakie przepisy łamie ta budowla?
  • Odpowiedz
Mandarex
Mandarex
Mandarex
31.03.2025, 19:29:20 via Wykop
  • 5
Może i żadne bo prawo jest dziurawe.


@ukradlem_ksiezyc: Jaka luka została wykorzystana?

Ale jest coś takiego jak wyczucie dobrego smaku


@ukradlem_ksiezyc: Przecież ten budynek to właśnie idealny przykład dobrego smaku, bardzo ładna architektura i idealnie wpisuje się w krajobraz.
  • Odpowiedz

dariusz_
dariusz_
dariusz_
31.03.2025, 20:22:17 via Wykop
  • 8
Niedawno było o karach za ganek przy małym domku. Wiadomo, ludzie dzielą się na przestrzegających prawa budowlanego i na biednych.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Argiope
Argiope
31.03.2025, 18:07:53 via Wykop
  • 7
To nie jest obszar natura 2000, mało tego istnieje MPZP dla tej działki
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

nikifor
nikifor
31.03.2025, 20:05:07 via Wykop
  • 7
@Argiope: MPZP na wieżę 70m? Co za przypadek! :)))
  • Odpowiedz
Grzesb
Grzesb
Grzesb
31.03.2025, 20:27:02 via Android
  • 0
@Argiope Proszę
Grzesb - @Argiope Proszę

źródło: temp_file570345756616929419

Pobierz
  • Odpowiedz
renegatt
renegatt
31.03.2025, 20:04:20 via Android
  • 6
No i ch... niech zacznie. Lepsze to niż nakaz rozbiórki którego nikt i nigdy by nie wykonał bo spółka celowa ogłosiłaby upadłość. Stało by to i gniło przez kolejne 100 lat
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

f.....o
f.....o
konto usunięte 31.03.2025, 21:49:41 via Wykop
  • 0
@renegatt: dlatego w takich przypadkach powinien być przepadek mienia po ukończeniu budowli, bo inaczej samowolki nigdy się nie skończą i ten kto ma pieniadze zawsze da radę przekupić odpowiednie instytucje.
  • Odpowiedz
pomaranczowyogorek
pomaranczowyogorek
31.03.2025, 20:10:02 via Wykop
  • 5
To tam nie działał jakiś układ? Który przypadkiem spowodował przedawnienie?
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

f.....o
f.....o
konto usunięte 31.03.2025, 21:53:41 via Wykop
  • 1
@pomaranczowyogorek: był.

Urzędnicy uznali jednak, że w trakcie budowy powierzchnia przekształcona na potrzeby przedsięwzięcia wzrosła z deklarowanych wcześniej około 1,7 ha do ponad 2 ha. Zgodnie z przepisami inwestycje o powierzchni większej niż 2 ha wymagają wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach.

W ocenie NSA z projektu architektonicznego nie wynikało, by inwestycja musiała mieć wydaną decyzję środowiskową. Zdaniem sądu "należy odróżnić wadliwość decyzji od jej nieprawidłowej realizacji", a kwestia przekroczenia
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Strona 1 z 5
  • >

Hity

tygodnia

Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
3147
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
2950
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
2560
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
2501
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
2260
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #wydarzenia
  • #afera
  • #prawo
  • #patologiazmiasta
  • #polska
  • #nepotyzm
  • #przestepczosc
  • #pieniadze
  • #gospodarka
  • #policja
  • #trump
  • #postkomunistycznepanstwomafijne
  • #finanse
  • #cba
  • #pis

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking