Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko176
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

555

Newag - Wczoraj odbyła się kolejna rozprawa.

Komedii ciąg dalszy. 15 stycznia kolejna rozprawa w sprawie pociągów Newag, gdzie producent odwraca kota ogonem. Pośmiejmy się razem. Polecam 19:06 - angielski wymagany

DriveSpace
DriveSpace
z
youtube.com
dodany: 16.01.2025, 09:03:52
  • #
    newag
  • #
    kolej
  • #
    afera
  • #
    polska
  • #
    pkp
  • #
    hacking
  • 59
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (2)

Polskie tłumaczenie na oficjalnej stronie kongresu
8D7DAE55FF055D98
z media.ccc.de
  • 11
było 2tyg temu
murison
z wykop.pl
  • 8

Komentarze (59)

najlepsze

miszczumsc
miszczumsc
miszczumsc
16.01.2025, 11:26:17 via Wykop
  • 260
Patologia. Firma umieściła niebezpieczny kod, który miał unieruchomić ich pociągi, gdyby konkurencja je naprawiała, ale nie pomyśleli, że bład np. w GPS mógł spowodować katastrofę komunikacyjną, gdyby taki pociąg zatrzymał się gdzieś na torach...

do tego gdyby był jakiś pożar, to nie można przestawić taboru

wybuchnie wojna - sztucznie blokowany tabor jest niesprawny

jest
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

tojastefan
tojastefan
tojastefan
16.01.2025, 11:57:02 via Wykop
  • 28
@miszczumsc: firma mem
  • Odpowiedz
FenixxPl
FenixxPl
FenixxPl
16.01.2025, 12:19:08 via Wykop
  • 70
@ofcaah: Niestety bzdura. Nawet na filmie w znalezisku, od 21:38 jest podany przykład Kolei Mazowieckich którym się pociągi wyłączały na dojeździe do stacji w Mińsku Mazowieckim z powodu źle zdefiniowanej strefy warsztatów naprawczych PESA obok tej stacji.
Koleje mazowieckie rozwiązały problem odłączając moduł GPS w pociągach.
  • Odpowiedz
Sztywnesutkiszatana
Sztywnesutkiszatana
16.01.2025, 09:56:35 via Wykop
  • 168
UOKIK powinien się dawno zająć tymi pajacami z Newagu. Można się pośmiać ale to trochę śmiech przez łzy. Kupili sobie kilku posłów i wszystko zmierza do ukręcenia łba sprawie. Janusze do kwadratu.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

HeniekZPodLasu
HeniekZPodLasu
HeniekZPodLasu
16.01.2025, 10:53:32 via Wykop
  • 40
@Sztywnesutkiszatana: tu nawet nie ma po co UOKiKu ruszać, wystarczy wyslać zarząd i kilku nizszych kolesi do łagru.
  • Odpowiedz
arekrob
arekrob
arekrob
16.01.2025, 11:56:41 via Wykop
  • 69
O co chodzi w tym znalezisku? "Wczoraj odbyła się kolejna rozprawa." To dlaczego tu jest filmik z konferencji? Gdzie jest informacja o rozprawie?

Edit: Ogólnie to nagranie z konferencji jest bardzo fajne, wczoraj oglądałem całe. Ale co to ma wspólnego z tytułem znaleziska? To nagranie nie jest o rozprawie, która miała miejsce wczoraj.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ponton
ponton
16.01.2025, 13:10:39 via Wykop
  • 14
@arekrob: No właśnie, ja kliknąlem z nadzieją, że będzie relacja z roprawy, a tu taki zawód. :( Aż chce się zakopać.
  • Odpowiedz
Griev
Griev
16.01.2025, 12:04:43 via Wykop
  • 43
Ale wszyscy pierwsi do wyrażania swojego zaskoczenia decyzją USA o wrzuceniu nas do drugiej kategorii państw jeśli chodzi o dostęp do technologii. Jakby, na litość, jeśli zespoły parlamentarne nie mają kompetencji by ocenić sytuację w takiej sprawie, to przecież nikt przy zdrowych zmysłach nie odda takim gamoniom w ręce super nowoczesnych technologii ot tak.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

miszczu90
miszczu90
17.01.2025, 10:10:26 via Wykop
  • -1
@Griev: Nie dlatego jesteśmy w II kategorii :) - ta przyczyna o której tu mówisz to tak naprawdę skutek - skutek drenażu mózgów - i dlatego też USA nas ograniczyła, nasi najlepsi ludzie mają wyjeżdżać, a nie pracować nad rozwojem technologii. Bardzo duży błąd, USA za to beknie - w sensie konsekwencji które powstaną w długim okresie czasu z takiego traktowania nas.
  • Odpowiedz
Griev
Griev
17.01.2025, 10:19:44 via Wykop
  • -1
@miszczu90: jasne, że nie dlatego... to trochę śmieszki które pokazują patologie w naszym kraju. Mógłbym w pewnym zakresie się zgodzić ale wątpię by USA popełniało w tym zakresie błąd, zwłaszcza taki który miałby się im odbić czkawką w przyszłości. Właściwie może się odbić jedynie to, że i tak liberalnie podchodzą do Niemiec czy Francji które mają na koncie kilka kompromitujących sytuacji zw. z wywiadem rosyjskim. Ale rozumiem, że tu polityka
  • Odpowiedz
karski
karski
karski
16.01.2025, 13:01:26 via Wykop
  • 35
Coś mi podpowiada, że ta sprawa będzie ciągnęła się latami a koniec końców i tak nikt nie poniesie odpowiedzialności za jawne sabotowanie infrastruktury krytycznej. Ręka rękę myje. Niby nie powinno się oceniać po wyglądzie, ale spójrzcie na nagraniu na twarze dyrektora i wicedyrektora. Cwaniactwo i krętactwo aż się z nich wylewa i tylko wąsa brakuje.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

WesolyLudwiczek
WesolyLudwiczek
16.01.2025, 13:50:41 via Wykop
  • 17
@karski: Skoro ex-minister infrastruktury Andrzej Adamczyk (PiS) mówi o nich, że nie ma etycznych hakerów i porównuje ich do złodziei rabujących dom to nic dziwnego, że ta sprawa za rządów PiS była zamiatana.
  • Odpowiedz
HeniekZPodLasu
HeniekZPodLasu
HeniekZPodLasu
16.01.2025, 10:56:38 via Wykop
  • 25
Donos do UTK skwitowany: słuchajcie chłopaki, jeśli pociąg nie jedzie, to w grucie rzeczy jest to bardzo bezpieczna sytuacja. Nie mamy tu co szukać.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

miszczumsc
miszczumsc
miszczumsc
16.01.2025, 11:28:14 via Wykop
  • 11
ył jakiś pożar, to nie można przestawić taboru

wybuchnie wojna - sztucznie blokowany tabor jest niesprawny

jest potrzebna pomoc i transport kolejowy - sztucznie blokowany tabor jest niesprawny

@HeniekZPodLasu:

nie do końca, gdyby taki pociąg źle wykrył swoją pozycję i stanął gdzieś w trasie, to mogłoby dojść
  • Odpowiedz
kiciek
kiciek
16.01.2025, 12:40:27 via Wykop
  • 12
@DriveSpace zielonko, jak piszesz o wczorajszej rozprawie to w znalezisku linkuj do artykułu o rozprawie, co tam nowego wyszło. Filmik który wrzuciłeś widzieli tu już wszyscy, nie tylko ci co śledzą temat bo był już na głównej.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Mordall
Mordall
16.01.2025, 12:22:22 via Wykop
  • 10
JESZCZE 5 LAT I SPRAWA ZOSTANIE NIEWYJASNIONA
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

msy
msy
msy
16.01.2025, 12:13:36 via Wykop
  • 6
Wczoraj, a sam filmik sprzed tygodnia :D
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Grzesiok
Grzesiok
16.01.2025, 13:13:58 via Wykop
  • 1
Mam nadzieję że państwo wyleczyło się z newagu
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • Strona 1 z 2
  • >

Hity

tygodnia

Arogancja wójt Kołbaskowa. Parkowanie i światło tylko dla jaśnie panci
Arogancja wójt Kołbaskowa. Parkowanie i światło tylko dla jaśnie panci
3471
Wściekła funkcjonariuszka
Wściekła funkcjonariuszka
2858
Dyrektor szpitala wpadł za 137 km/h, dzwoni do starosty, on do zastępcy komendan
Dyrektor szpitala wpadł za 137 km/h, dzwoni do starosty, on do zastępcy komendan
2756
Służba zdrowia potrzebuje natychmiast OBOWIĄZKOWEGO prostego RCP dla lekarzy
Służba zdrowia potrzebuje natychmiast OBOWIĄZKOWEGO prostego RCP dla lekarzy
2758
Niemiecka firma kupiła 5.3 tys lokali w Polsce
Niemiecka firma kupiła 5.3 tys lokali w Polsce
2722
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #kolej
  • #afera
  • #gielda
  • #pociagi
  • #polska
  • #pkp
  • #pesa
  • #stadler
  • #impuls
  • #hakerzy
  • #inwestycje
  • #security
  • #oswiadczenie
  • #dragonsector
  • #programowanie

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking