Mikroblog kategorii

 • 0
@Lukardio: każdy jest wolnym człowiekiem i może walczyć o takie wartości jakie są dla niego walki warte.

Co do drugiego punktu trochę mogę się zgodzić, bo my na zachodzie musimy znać języki i nikt nie odpuści. Poza tym wiem patrząc na znajomego lekarza jaki jest poziom ukrainskich uczelni.
 • Odpowiedz
Co tu sie w sumie dzieje na tym mirko? Na #polityka coraz wiecej głosów o tym, ze migrantow trzeba przyjmować a zielony lad w sumie jest spoko ty onuco, na #przegryw nie mozna wysmiac kobiety za wyglad, bo pokaz siebie przegrywie!!! Na #wojna nie mozna zasugerowac ze za ten #!$%@? nie bedzie sie walczyc bo jestes zdrajca ojczyzny a nasze witaminki trzeba bronic XDD zrobiliscie z tego gownoportalu jakis para lewacki smietnik,
#wojna #ukraina #rosja #bialorus #nato #usa #chiny

Rosja musi pogodzić się z faktem że nie jest mocarstwem albo rozpadnie się na kawałki. Nie ma innych opcji. Gdyby nie kroplówka z Chin to już byłoby pozamiatane. Natomiast pomoc Chin nie przekroczy pewnego progu bo to zachód jest dla nich prawdziwym partnerem biznesowym a nie ten stepowy kraj trzeciego świata. Jakiekolwiek wyskoki skończą się wycofaniem współpracy z Chinami i ich powrotem do trójkołowych motocykli.
#ukraina #wojna #rosja
Artykuł business insider jak to było i jest ze słynnym międzynarodowym legionem na Ukrainie o którym tak było głośno w mediach i na wykopie. Realna ilość, skład, motywacje i do czego służył Ukraincom.

O samym BI jako źródle:
https://adfontesmedia.com/insider-bias-and-reliability/
https://en.wikipedia.org/wiki/Insider_Inc.

Oryginał po angielsku:
https://www.businessinsider.com/ukraines-international-legion-is-still-fighting-but-not-many-left-2024-5
Lub tłumaczenie artykułu według Googla:

Ukraina była magnesem dla zagranicznych bojowników. Po dwóch pełnych siniaków latach wielu jest rozczarowanych lub martwych.

W 2022 roku narodził
konradpra - #ukraina #wojna #rosja 
Artykuł business insider jak to było i jest ze sł...

źródło: Zrzut ekranu 2024-05-18 073005

Pobierz
 • Odpowiedz
Rosyjska armia inwazyjna ponownie odbiła wieś Robotyne , która była jedyną wioską, którą Ukraina mogła wyzwolić na osi Tokmak podczas ubiegłorocznej kontrofensywy.

#wojna #ukraina
Rosja: Linie lotnicze proszą rząd o pomoc w imporcie samolotów

Prezes Utair Dmitry Belokon powiedział , że przewoźnicy nie mogą sami kupować nowych, a nawet używanych samolotów pasażerskich.

„Rozumiemy, że w żadnym wypadku nie powinniśmy zaprzestać produkcji własnych samolotów, ale na horyzoncie, choć nie mamy własnych, a stare niszczeją, będziemy musieli importować używane samoloty, tak jak robi to Iran. To prawdopodobnie jedyny sposób na przyspieszenie dalszego popytu (na podróże lotnicze), gdyż obecne
 • Odpowiedz
Jurij Butusow relacja z Lyptsi:

"Taktyka rosyjska: rozpoznanie; masowe wykorzystanie wszelkiego rodzaju dronów; osłabienie obrony atakami artyleryjskimi, powietrznymi i dronami; piechota złożona z 10 do 30 żołnierzy infiltruje - albo próbuje znaleźć niezajęte luki w naszych formacjach bojowych, aby przejść głębiej, albo znaleźć słabe pozycje, które lubimy rysować na mapach - „punkty obserwacyjne” - i atakować je, mając przewagę w sile. Teren sprzyja takiej taktyce - liczne gęste plantacje pozwalają małym grupom
Stabilizator - Jurij Butusow relacja z Lyptsi:

"Taktyka rosyjska: rozpoznanie; masow...

źródło: 13b920d0d542af1d94e35fa303457fc8

Pobierz
45% ankietowanych ukraińskich uchodźców przebywających obecnie w Niemczech, Polsce i Czechach rozważa możliwość uzyskania obywatelstwa innego państwa.
▪️ 7% z nich posiada już obywatelstwo zagraniczne.
▪️ 12% złożyło wniosek o obywatelstwo i oczekuje na decyzję.
▪️ 34% nie planuje uzyskania obywatelstwa obcego.
▪️ 64% uchodźców jest zadowolonych z obecnego życia za granicą.
▪️ Powrót na Ukrainę planuje 50% respondentów, 50% nie.

#ukraina #wojna #rosja
Pokojowa - 45% ankietowanych ukraińskich uchodźców przebywających obecnie w Niemczech...

źródło: temp_file5934013241200197233

Pobierz
Kazania dla żołnierzy Putina od księdza...

„Możecie tu przynieść większe korzyści niż tam, skąd pochodzicie. Nie idziemy na front, aby zarabiać pieniądze, a jeśli będziemy musieli, to oddamy życie za ojczyznę…”

Taki religijny a o piątym przykazaniu nie pamięta..

¯⁠\⁠⁠(⁠ツ⁠)⁠⁠/⁠¯

#ukraina #wojna #rosja
Pokojowa - Kazania dla żołnierzy Putina od księdza...

„Możecie tu przynieść większe ...
@Pokojowa 5 przykazanie nie ma mocy, kiedy obcy napadają twój kraj. A na poważnie to istnieja 3 uzasadnienia (czy jak to się tam nazywa) wydane przez władzę w Watykanie kiedy zabijanie jest usprawiedliwione i konieczne w sytuacji wojny.
 • Odpowiedz
 • 1
@GandaIf

: działają, działają wy Europejczycy macie coraz mniej w portfelach 🤣🤣


Mamy za to po 4 kończyny (w przeciwieństwie do pewnej mongolskiej nacji) ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
 • Odpowiedz
@robertkk: ten dzban miał lepszy wpis tylko już usunął. Taki z sugestią że Lwów już nam zabrali a teraz czas na Wrocław. Chyba jeden z najgłupszych tutaj na tagu.
 • Odpowiedz
Władimir Putin musi być największym fanem rządu Donalda Tüska. Dlaczego? Myślę, że może dzięki:
- przyszłemu uwaleniu lotniska w Baranowie wraz z programem kolejowym
- odwołaniu przetarów na budowę terminali zbożowych w Gdyni i Gdańsku
- zachamowaniu rozwoju Orlenu wynikające ze zwolnienia Pana Obajtka
- przyszłej rezygnacji Intelu z budowy fabryki pod Wrocławiem
- wygaszeniu żeglowności Odry
- opóźnieniu atomu o wiele lat
- doprowadzeniu do rekordowych cen mieszkań
A najgorsze dopiero
klawiszTartaru - Władimir Putin musi być największym fanem rządu Donalda Tüska. Dlacz...

źródło: 20240517_215024

Pobierz
@dsomgi00: W sumie ten diagram całkiem zgrabnie pokazuje jak pozbawione sensu jest fetyszyzowanie osiągnięcia progu 2% PKB na obronność.
Grecja osiąga go od lat, a ostatnio to chyba nawet 3% przebija, tyle że jej PKB w tym okresie ostro poleciało w dół, a do tego perspektywa udziału greckich sił zbrojnych w ewentualnej konfrontacji z Rosją wydaje się dość mglista. Dania do 2% się nie zbliża, ale w wartościach bezwzględnych sumy są
 • Odpowiedz
 • 31
@matti-nn: Jak Niemcy mają 50% więcej wojaków od nas, do tego produkują u siebie sprzęt, amunicje i są 4 gospodarką świata. Jakby wydawali te 3-4% jak Polska to by nas znowu zgwałcili jak w ubiegłym wieku i żadne zabawki od kolegi zza oceanu kupione przez pisowców by nie pomogły. Nie wiem skąd się wzięło w polskiej przestrzeni publicznej, że Niemcy to nagle jakieś mięczaki. Polska zamiast rozwijać swoje sprzęty i fabryki
dsomgi00 - @matti-nn: Jak Niemcy mają 50% więcej wojaków od nas, do tego produkują u ...

źródło: 1

Pobierz
 • Odpowiedz
@Smarek37: No wiem, trzeba łykać to co mówi banderciaga i nie oczekiwać dowodów. Dowód to nagranie..... jednej klatki wideo xDDDDDD. Skoro nie ma innych dowodów to skąd info, że go zastrzelono? Miliony pytań bez odpowiedzi. I nigdzie nie napisałem, że to fejk, po prostu oczekuje od Banderciagów dowodów, bo to wschodni zakłamany twór (to ruscy o innej nazwie)
 • Odpowiedz