Wpis z mikrobloga

Dług technologiczny wybranych projektów w #php - jak widać z #laravel wcale nie jest tak źle jak to hejterzy opisują ;), za to taka #joomla czy #wordpress to biją rekordy ;)

--

Podejrzewam, że zaraz padnie pytanie "jak to jest liczone" -> każde naruszenie jakości kodu ma przypisywaną jakąś estymacje czasową, a te dane to po prostu suma. ("each code quality violation detected by SensioLabsInsight gets an estimated cost to fix it. Technical debt is the sum of all cost")

#webdev #symfony #drupal
normanos - Dług technologiczny wybranych projektów w #php - jak widać z #laravel wcal...

źródło: comment_S8kTNgbRPCsv5yvZIrprzFGgJqglSIr4.jpg

Pobierz
  • 10
@normanos: Jakoś ten wykres do mnie nie przemawia. Stron postawionych na WP jest od cholery i ciut ciut, więc to raczej oczywiste, że "naruszeń jakości kodu" będzie więcej.
@MacDada: bzdurne założenia bo analogicznie musiałbym założyć, że twórca aplikacji opartej na Symfony zrobi wszystko poprawnie, a właśnie mam przed oczami jakiś projekt w Sf2, który architekturą przypomina co najwyżej CodeIgnitera ;) To takie szukanie na siłę do czego by się przy* - a w L5 będzie jeszcze mniej tych "bolących" fragmentów i nie wiem co wtedy hejterka sobie wymysli nowego ;)