Wpis z mikrobloga

  • 316
Jak mnie w-----a to wszedobylskie polskie narzekanie, wiecznie jatrzace kuce , ze nie da sie zyc itp. Ludzie k---a, niecale 30 lat temu nasi rodzice mieli problem ze zdobyciem j------o papieru toaletowego, podczas gdy my po prostu idziemy do sklepu i go mamy.. To samo z samochodami - teraz byle 18-19 latek moze sobie juz kupic pierwszy samochod, a wczesniej ludzie czekali po kilkanascie lat na niego. 25 lat ledwie budujemy swoj dobrobyt i to w masakrycznie szybkim tempie - wystarczy chociazby jezdzic autem, zeby widziec, jak diametralnie cala infrastruktura pozmieniala sie w ciagu ostatnich 10 lat. Nie odrazu bedziemy jak Niemcy, ktore sa jednym z NAJBOGATSZYCH panstw na swiecie, bo pol swiata zachodniego pompowalo w nich kase przez 45 lat, podczas gdy ZSRR pompowal w nas Marksa i Lenina. Kwestia wypracowania - nalezy budowac mosty, a nie je burzyc kolejna rewolucja.

#przemyslenia #oswiadczenie #neuropa #4konserwy
  • 87
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak tak teraz liczę, to prawie połowa ludzi z mojej klasy ze szkoły średniej siedzi na zachodzie.


@szasznik: A z mojego liceum wyjechałem z tego co wiem tylko ja, może jeszcze ktoś, z kim kontakt się zupełnie urwał, ale tego nie wiem. I nie wyjechałem, żeby zarobić - poznałem uroczą Polkę, która odwiedzała rodzinne strony. Wcześniej w ogóle nie rozważałem wyjazdu. A jak miłość się skończyła, wróciłem. Z tym, że
  • Odpowiedz
@pejczi:

Nie każdy jest informatykiem zarabiającym 10 czy 15k na rękę w Warszawie, wywodzącym się z bogatego domu. Nie każdy też może zostać informatykiem, lekarzem, prawnikiem. Powiedz to ludziom z niższych warstw społecznych, jak to się Polska zmieniła i jaki mają dobrobyt -jest masa ludzi którzy gdy zbliża się zima, zaczynają pracować na drugi etat, bo trzeba zapłacić za opał/ogrzewanie domu/mieszkania.
  • Odpowiedz
@pejczi: Nikt nie neguje tego, że się nie rozwijamy, bo się rozwijamy. Problem w tym, że przez te 30 lat mogliśmy się rozwijać szybciej i teraz byłoby lepiej. Zobacz sobie gdzie np. Chiny były 30 lat temu.
  • Odpowiedz
Polska krajem dobrobytu WTF Niektorzy poza czubkiem wlasnego nosa i szkielkiem nie widzieli w zyciu za duzo.

Pochwalcie sie swoim dobrobytem, takim osiagnietym tylko i wylacznie przez was w tym pieknym kraju pelnym mozliwosci ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bo mam wrazenie, ze ci co pisza o wszechobecnym dobrobycie to jeszcze #gimbaza #licbaza i mozgi tak mocno przesiakniete MTV i programami o mlodych nowobogackich z
  • Odpowiedz