Wpis z mikrobloga

  • 316
Jak mnie #!$%@? to wszedobylskie polskie narzekanie, wiecznie jatrzace kuce , ze nie da sie zyc itp. Ludzie #!$%@?, niecale 30 lat temu nasi rodzice mieli problem ze zdobyciem #!$%@? papieru toaletowego, podczas gdy my po prostu idziemy do sklepu i go mamy.. To samo z samochodami - teraz byle 18-19 latek moze sobie juz kupic pierwszy samochod, a wczesniej ludzie czekali po kilkanascie lat na niego. 25 lat ledwie budujemy swoj dobrobyt i to w masakrycznie szybkim tempie - wystarczy chociazby jezdzic autem, zeby widziec, jak diametralnie cala infrastruktura pozmieniala sie w ciagu ostatnich 10 lat. Nie odrazu bedziemy jak Niemcy, ktore sa jednym z NAJBOGATSZYCH panstw na swiecie, bo pol swiata zachodniego pompowalo w nich kase przez 45 lat, podczas gdy ZSRR pompowal w nas Marksa i Lenina. Kwestia wypracowania - nalezy budowac mosty, a nie je burzyc kolejna rewolucja.

#przemyslenia #oswiadczenie #neuropa #4konserwy
  • 87
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Obecie dobra praca za rozsąsne pieniądze to taki sam biały kruk jak za komuny kawa, albo papier toaletowy.


@dreaper: to ja polecam podwyższać kwalifikacje i zdobywać doświadczenie i od razu dobre prace znajdą się same, dosłownie.
  • Odpowiedz
Za komuny trzeba się było upodlić, żeby kupić ten przysłowiowy papier toaletowy. Teraz trzeba zrobić dokładnie to samo, żeby na niego zarobić


@dreaper: napisał malkontent z najnowszego smartphona kupionego za wypłatę rodziców, którzy musieli się upodlić dla jego zachcianek
  • Odpowiedz
@pejczi: Oczywiście, robotę dostanie ;) ale jeśli ma się sam utrzymywać - wynajem mieszkania, jedzenie, ubranie - to na samochód niestety nie starczy ( kupno auta, ubezpieczenie auta, serwis auta). Nie w wieku 18-19 lat ;)
  • Odpowiedz
@pejczi: Akceptowanie aktualnego stanu tylko dlatego, że kiedyś było gorzej to jakiś ponury absurd. Ludzie którzy przeżyli II wś zgodnie z tym rozumowaniem powinni całkowicie zaakceptować PRL bo w końcu żyło się lepiej.
  • Odpowiedz
@Jewptylianin: wpis raczej dąży do tego, że malkontenci uważają Polskę za Somalię, bo byli w Niemczech i tam jest inny poziom życia, ale mało kto ma porównanie do poziomu zycia w Polsce na początku lat 90 i w Niemczech, aby porównać to z aktualnymi standardami.
  • Odpowiedz
@Jewptylianin: są jakieś patologie, ale na Boga, nie ma tragedii. Polska się nie wali a dobrobyt rośnie. Powinno byc lepiej i trzeba do tego dążyć, ale Polska to kraj Zachdu, nie Somalia czy Tadżykistan
  • Odpowiedz
@pejczi: A co z ludzmi, którzy zapieprzali całe życie, a teraz nie mają za co godnie żyć bo ich Państwo okrada i daje im głodowe emerytury albo renty? Leczenie ich to też śmiech na sali z naszą służbą zdrowia.. Też #!$%@? bo logiczne, że świat idzie do przodu i jest lepiej. Ale to nie znaczy, że mamy sobie mówić: super, dajmy się okradać z prawie całej wypłaty, ale przynajmniej mamy
  • Odpowiedz
@pejczi: 18latek to moze najwyzej rodzicow poprosić zeby mu kupili a ile mlodych malzenstw mieszka z musu z tesciami.

Splycasz problem, spojrz ile z tych pieknych drog jest marnej jakosci i na kredyt.
  • Odpowiedz
o kuce zjechały xd

@Jewptylianin: @bruceivins: problem wpisu myślę nie leży w akceptacji rzeczywistości i trwaniu w sytuacji jak w PRLu tylko w bezsensownym narzekaniu społeczeństwa. I to często nie są ludzie starsi, zgorzkniali życiem czy tym, że zostali oszukani, a młodzi którzy zamiast być pełni energii, radości, werwy, uśmiechu, to siedzą i narzekają. Żeby jeszcze coś robili dla zmiany sytuacji, tworzyli własne inicjatywy pomocy ludziom, których nie stać na samochód i mieszkanie w wieku 18 lat, założyli partię polityczną czy działali społecznie, ale lepiej siedzieć na mirko i pisać wpisy jak to kieszonkowe nie wystarcz na utrzymanie rodziny z dzieckiem i jak to on może zostać przedsiębiorcą w tym złodziejskim kraju. A tymczasem koledzy robią firmy, wyjeżdżają na emigrację, dokształcają się, mają życie towarzyskie i łapią każdy dzień.

@pejczi: A co z ludzmi, którzy zapieprzali całe życie, a teraz nie mają za co godnie żyć bo ich Państwo okrada i daje
  • Odpowiedz
@grzegorz-zielinski: Ja piernicze ... ale Ty tak naprawdę? > " co z kalekami? A co z głodnymi dziećmi? A co z wojnami na świecie? A co z górnikami, którym zamykają kopalnie? A co z młodymi oszukanymi przez rodziców, że studia dają pracę? A co z prokrastynacją? A co ze wszystkim? I w jaki sposób da się im wszystkim pomóc?"


- Zapierniczasz całe życie na swoją emeryturę. Państwo zabiera ci większość pensji zamiast sobie odłożyć. Jesteś już stary i nie masz sił pracować i chcesz godnie żyć i mieć za co zjeść i za co wyleczyć, ale nie masz bo ci tyle zabrali więc co mi z wojnami na świecie wyskakujesz czy głodnymi dziećmi? Więc co to za porównanie z dupy? To były ich pieniądze więc nie dawaj przykładów wojen...

jak ktoś ciebie okradł to polecam zgłosić to do
  • Odpowiedz
@maxwol:

Zapierniczasz całe życie na swoją emeryturę. Państwo zabiera Ci większość pensji zamiast sobie odłożyć.


Dług został wygenerowany już za PRL, osoby teraz będące na emeryturze i przechodzący w najbliższym czasie odkładali jeszcze od czasów PRL. Skoro PRL nie odłożył nic na emerytury przez 10-20-30-40 lat, to jak chcesz te straty
  • Odpowiedz
@grzegorz-zielinski: Coś Ci śmieszkowanie nie wychodzi, ale jak ci pasuje taka sytuacja to ok. Ja robie swoję i będe polepszał swój los i zacząłem zmiany od siebie i czekam aż mi państwo tego nie będzie utrudniać. A jeśli będzie to za dwa lata będe w innym kraju - tyle sobie dałem czasu.
  • Odpowiedz
@maxwol: argumentów na najbardziej banalne stwierdzenia świata typu:

bo ich Państwo okrada


idąc twoim tokiem myślenia zgódźmy się na władzę przez tych postkomunistycznych
  • Odpowiedz
@iniekcja:

to ja polecam podwyższać kwalifikacje i zdobywać doświadczenie i od razu dobre prace znajdą się same, dosłownie.


Brzmi sensownie, ale to jest spojrzenie
  • Odpowiedz