Wpis z mikrobloga

Mirki jest sprawa. Jak podejść do problemu, który sobie wymyśliłem i chciałbym go jakoś rozwiązać?

Idziemy z telefonem z androidem i włączonym wifi wzdłuż korytarza. Telefon zapisuje aktualną pozycję np

0 metrów

WIFI KASIA 100%

WIFI KAMIL 70%

WIFI KUC 15%

5 metrów dalej

WIFI KASIA 50%

WIFI KAMIL 100%

WIFI KUC 70%

itd

Coś w stylu tworzenie mapy na podstawie mocy wifi. Załóżmy że są aplikacje na androida, które na to pozwalają i tworzą logi, nawet laptop nie będzie problemem żeby się przejść.

Na podstawie danych da się coś takiego zrobić w Excelu np w Visual Basic i przedstawiać dane graficznie? Chodzi o to żeby zorientować jedne sieci względem innych - np za drzwami gdzie jest wifi KAMIL 100% mocy to oznacza, że tam stoi router.

#programowanie #niezjedzciemnie #pomysly ##!$%@? #wifi
sspiderr - Mirki jest sprawa. Jak podejść do problemu, który sobie wymyśliłem i chcia...

źródło: comment_2A729SF1AZ5Agqq2job1OZn1QNWjb5ln.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@sspiderr: Jeżeli masz bezpośredni dostęp do modułu GPS i mocy WIFI (czyli bardziej android niż laptop) to nie wydaje się zbyt skomplikowane. Robisz odczyt co x milisekund i zapisujesz pozycję oraz moc sieci. Zrobić z tego jakiś ładny xml albo json i voila, gotowe dane. Z parsowaniem ich na taki rysunek jak powyżej to już gorzej, nie mam pojęcia czy excel jest w stanie coś takiego wygenerować. Kilka naniesionych wykresów
  • Odpowiedz
@sspiderr: Nie da rady, bo ni wiesz czy dostajesz sygnał bezpośredni czy odbity, a czasami odbity jest mocniejszy od bezpośredniego. Wyznaczanie położenia tylko jednego źródła wymaga bardzo skomplikowanych obliczeń a co dopiero mapy kilku
  • Odpowiedz
Coś w stylu tworzenie mapy na podstawie mocy wifi. Załóżmy że są aplikacje na androida, które na to pozwalają i tworzą logi, nawet laptop nie będzie problemem żeby się przejść.


@sspiderr: na androida Wigle, na laptopa inssider na windowsa, a na linuxa kismet, bez problemu sie takie mapy robi, nazywa sie to wardriving.
  • Odpowiedz
@sspiderr: Jeśli dobrze rozumiem o co Ci chodzi to są specjalne programy, które same robią to graficznie - ładujesz mapkę (budynku/terenu), klikasz gdzie się teraz znajdujesz i program sam odczytuje siłę sieci.

  • Odpowiedz