Wpis z mikrobloga

Dobra Mireczki, dłużej tajemnicy nie utrzymam, z resztą nie ma już po co, wszystko stało się oficjalne. Otóż - OTWIERAM SKLEP TERRARYSTYCZNY!!!!!!!!!111111111111111oneoneoneone

Na początku sierpnia padł pomysł, właściwie żart, że jak miałabym miliony, to otworzyłabym mój własny sklep. Po czym żarty przerodziły się w poważniejsze planowanie i w końcu zdecydowałam się - Spróbuję z dotacją z Urzędu Pracy. Od razu zwolniłam się z pracy, zaczęłam wypełniać wniosek (sto milionów razy), biznesplan, obliczenia, obliczenia, obliczenia i szacowanie. 22 sierpnia złożyłam wniosek, 3 września przesłuchanie w urzędzie, dwa dni później mail - "Wniosek rozpatrzony pozytywnie". Stałam wtedy w serwisie Karchera, poryczałam się jak głupia, mechanik ratował mnie chusteczkami i herbatą, przez 30 minut nie mogły mi przestać łzy lecieć. 15 podpisałam umowę z Urzędem.

W każdym razie - 20 tys na początek jest, lokal jest, umowy podpisane, pieniądze są na koncie i dzisiaj w końcu założyłam działalność ;) Jestem przeeeeeeeeeeeeeeeeeeszczęśliwa.

Cała działalność to hodowla zwierząt egzotycznych - zaczynam od hodowli gekonów lamparcich, agam brodatych, węży zbożowych i kameleonów. Do tego po kilka sztuk z gekonów płaczących, orzęsionych, może toke jakiś. Z czasem chcę powiększyć hodowlę o Boa i może jakiś mniej znany gatunek. Do tego projektowanie, budowa i aranżacja terrariów. Kasa na start pozwoli mi zrobić kilka niezłych terrariów pokazowych, które sprzedam za bezcen (dosłownie za cenę materiałów), bo to i tak pieniądze z dotacji, które wracają w całości do mnie.

Od weekendu zaczynam remont w lokalu (52m^2, 3 pomieszczenia - na sklep, warsztat i "pokoik" z kanapami itp), regały, terraria, warsztaty i inne pierdoły.

Zapraszam do lajkowania - jeszcze w powijakach, ale nie jest źle, już niedługo zadziała strona internetowa. Do tego mam zamiar spamować dużo w #diy bo wszystkie terraria, racksystemy i inne elektroniki (tak, będę się tego teraz uczyła:D) gdzieś trzeba wrzucać, oraz standardowo w tagu #terrarystyka . Dodaję do tego swój osobisty tag #gadzibastion, który będę wrzucała przy każdym wpisie. Rezygnuję przy tym ze spamlisty, żeby nie robić większego zamieszania, wszystkich zainteresowanych zapraszam do obserwowania, gwarantuje duuuużo zdjęć i miliony gadów ;)

Życzcie powodzenia, bo może się przydać... ;)

#gekon #agamy #gady #terrarystyka #zwierzaczki

@GraveDigger @Froto @Xenesthis @PanKara @Wulfee @mero3 @Czerw2 @miesnakrowa @Kurgan @gobi12 @ufos @Lrrr @mpisz @Endorfinek @PanBulka @shymon @firezen @wysocki: @mactrix: @Rafal___
źródło: comment_sBFeZD0HidgHwAQlvNLbm7kYvmd44rBF.jpg
  • 239
@Khaleesi: polecam sprawdzić mocno temat bycia płatnikiem vat, raz ze z 20 tys. masz 4600 zł vat-u który możesz się ubiegać o zwrot, i wydać na kolejne zakupy. Powinno być zawrate w umowie, na co można go wykorzystać.
@Khaleesi: głupio to nazywasz bo obydwa są unijne ;p a z tego co kojarzę, to całą pulę przydziela UP tylko on obsługuje np. 40% budżetu a 60% rozdziela na biura szkoleniowe w formie przetargu. gdzieś-tam zasłyszane. ;p
@Betonowykosmonautaizboze: o em gie, jaki zlot "nie znam się, to się wypowiem" xD

Biznes nie wypali 20k do zwrotu i nawet 3 mechaników z 2 kartonami chusteczek każdy nie pomoże.


Nie że ci źle życzę czy coś ,ale znajomy typ musiał cała kasę do PUPu oddawać bo mu nie wypaliło.

Nic jej nie musi "wypalać", może mieć 0 przychodów, jedynym istotnym obowiązkiem przy tym typie pomocy de minimis jest opłacanie ZUSu
@Khaleesi: Gratulacje! Trzymam kciuki! Niezły z Ciebie szogun:D

Brawo za odwagę. Dużo ludzi ma jakieś plany, jakieś pomysły na biznes...ale pozostają tylko pomysłami. Większość przegrywa z lękiem porażki. Życzę powodzenia!
@krzyk4cz: hmm no to ciagne za jezyk dalej, opowiedz cos

pamietam cos informatycy ze szpitala wspominali ze zarabiaja naprawde cienko a umieli duzo od sieci po dev po obsluge wszystkich tomografow ale nie umieli zarabiac na tym nic poprostu pracownik najemny z bieda pensja.

jakie studia, jaka wiedza, moze byc na prv
@bazingaxl: studia żadne, wiedza praktyczna, teleradiologia, sieci na poziomie ccna/ccnp, administracja serwerami etc. Dużo zajmuje sie tez administracja systemów Mac OS X, jednak większość mojej roboty to papierki i doradzanie i wybieranie odpowiednich rozwiązań. Pracujemy dla dużych klientów, sieci szpitali i pogotowia ratunkowego.

Na rynku widać, ze zwykły informatyk szpitalny dużo nie zarobi i na głowie bedzie mieć wszystko. My skupiamy sie na pojęciu sieciowosci, na tym, żeby maksymalnie uprościć zarządzanie
@krzyk4cz: no to ciekawe ale to co musicie miec jakis crm do tego i go opychac albo korzystac z tych popularnych ostatnio taki widzialem pisany w delphi do punktow badan krwi ;)

radiologia bez studiow i uprawnien no to dziwne

w kazdym razie rozumiem ze albo juz pracownikow masz albo wystawiasz wiekszej firmie fv, gratuluje takie cos jest ciekawe i fajne :)

a servera mac os w uzyciu to ja w
@bazingaxl: ale chodzi o radiologie bardziej po stronie IT, czyli PACS, RIS etc ;)

Wystawiam fv większej firmie, która ma już stałych klientów w outsourcingu,

Mac OS bardziej po stronie klienckiej - zdziwiłbys sie jak potrafi uprzykrzyć życie pracując w architekturze opartej o systemy MS ;)

Nie miałem styczności z mri, jedynie CT i rtg, nie sprzedaje żadnych rozwiązań tylko doradzam jakie wybrać i ewentualnie je wdrażam ;)

Dużo rozwiązań sami
Dużo rozwiązań sami tez robimy, tutaj trzeba wszystkiego uczyć sie w trakcie pracy ;)


@krzyk4cz: w sumie to jak, czy to bezpieczne, nie opieracie sie na jakichs standardach bo co to znaczy robic "opracowywac nowy soft albo nowa maszyne CT" taka dosc gruba sprawa ale arcy ciekawa