Wpis z mikrobloga

Dobra Mireczki, dłużej tajemnicy nie utrzymam, z resztą nie ma już po co, wszystko stało się oficjalne. Otóż - OTWIERAM SKLEP TERRARYSTYCZNY!!!!!!!!!111111111111111oneoneoneone

Na początku sierpnia padł pomysł, właściwie żart, że jak miałabym miliony, to otworzyłabym mój własny sklep. Po czym żarty przerodziły się w poważniejsze planowanie i w końcu zdecydowałam się - Spróbuję z dotacją z Urzędu Pracy. Od razu zwolniłam się z pracy, zaczęłam wypełniać wniosek (sto milionów razy), biznesplan, obliczenia, obliczenia, obliczenia i szacowanie. 22 sierpnia złożyłam wniosek, 3 września przesłuchanie w urzędzie, dwa dni później mail - "Wniosek rozpatrzony pozytywnie". Stałam wtedy w serwisie Karchera, poryczałam się jak głupia, mechanik ratował mnie chusteczkami i herbatą, przez 30 minut nie mogły mi przestać łzy lecieć. 15 podpisałam umowę z Urzędem.

W każdym razie - 20 tys na początek jest, lokal jest, umowy podpisane, pieniądze są na koncie i dzisiaj w końcu założyłam działalność ;) Jestem przeeeeeeeeeeeeeeeeeeszczęśliwa.

Cała działalność to hodowla zwierząt egzotycznych - zaczynam od hodowli gekonów lamparcich, agam brodatych, węży zbożowych i kameleonów. Do tego po kilka sztuk z gekonów płaczących, orzęsionych, może toke jakiś. Z czasem chcę powiększyć hodowlę o Boa i może jakiś mniej znany gatunek. Do tego projektowanie, budowa i aranżacja terrariów. Kasa na start pozwoli mi zrobić kilka niezłych terrariów pokazowych, które sprzedam za bezcen (dosłownie za cenę materiałów), bo to i tak pieniądze z dotacji, które wracają w całości do mnie.

Od weekendu zaczynam remont w lokalu (52m^2, 3 pomieszczenia - na sklep, warsztat i "pokoik" z kanapami itp), regały, terraria, warsztaty i inne pierdoły.

Zapraszam do lajkowania - jeszcze w powijakach, ale nie jest źle, już niedługo zadziała strona internetowa. Do tego mam zamiar spamować dużo w #diy bo wszystkie terraria, racksystemy i inne elektroniki (tak, będę się tego teraz uczyła:D) gdzieś trzeba wrzucać, oraz standardowo w tagu #terrarystyka . Dodaję do tego swój osobisty tag #gadzibastion, który będę wrzucała przy każdym wpisie. Rezygnuję przy tym ze spamlisty, żeby nie robić większego zamieszania, wszystkich zainteresowanych zapraszam do obserwowania, gwarantuje duuuużo zdjęć i miliony gadów ;)

Życzcie powodzenia, bo może się przydać... ;)

#gekon #agamy #gady #terrarystyka #zwierzaczki

@GraveDigger @Froto @Xenesthis @PanKara @Wulfee @mero3 @Czerw2 @miesnakrowa @Kurgan @gobi12 @ufos @Lrrr @mpisz @Endorfinek @PanBulka @shymon @firezen @wysocki: @mactrix: @Rafal___
Khaleesi - Dobra Mireczki, dłużej tajemnicy nie utrzymam, z resztą nie ma już po co, ...

źródło: comment_sBFeZD0HidgHwAQlvNLbm7kYvmd44rBF.jpg

Pobierz
  • 239
  • Odpowiedz