Wpis z mikrobloga

@lajzamenelli:na krotkie dystanse troche - ale bez konsultacji lepiej tego nie robic - np w biegach przez plotki nie mozna bylo jezdzic na rowerze...inne miesnie wtedy pracuja akurat te niepotrzebne wiec po co je powiekszac i skakac z kilogramami
  • Odpowiedz
@PeaceUN: to moze powiem jakie byly cwiczenia - wyciskanie ciezarow nogami lezac na plecach, prostowanie nog na krzeselku pod jakims tam obciazeniem i sztanga na plecach i przysiady.... no - ograniczenie bylo takie ze masz robic 3 serie po 10 tak zeby nie zmachac sie za bardzo ...czyli sprawnie szybko ale bez mega ciezarow
  • Odpowiedz
@lajzamenelli:

oj widzę że kolejni wypowiadający się są całkowitymi przeciwnikami siłowni... cóż przy długich biegach siłownia nie jest niezbędna, ale w odpowiedniej dawce raczej nie zaszkodzi, bo po prostu to nie jest tak, że idziesz do lasu i latasz non stop i tylko od tego będą się wyniki poprawiać. To znaczy poprawiać się będą, ale warto w pewnym momencie wpleść w trening dodatkowe elementy (jakieś odcinki w szybszym tempie, siłę biegową,
  • Odpowiedz
@eaxene: mi chodzi o to zeby ktos kto niezbyt sie zna na bieganiu nie skoksowal nog jak chce biec w maratonie :) na krotkie do 800 polecam - powyzej sie nie znam ale ja bym nie przeginal
  • Odpowiedz
@PeaceUN:

Oczywiście się zgodzę, że nie ma co koksować na siłce nóg, bo nie o to chodzi. Ale delikatna siłownia raz w tygodniu (w okresie treningowym można nawet średnie obciążenie, a bliżej startowego ze sporo mniejszym, ale za to robić szybkie i dynamiczne półprzysiady przykładowo) zła nie będzie.

Przy okazji trenowałem 6 lat w klubie (a biegałem więcej), czasem zastępowałem trenera jak jechał na obozy kadry i z perspektywy czasu mogę
  • Odpowiedz
@eaxene: ja 4 lata - wyleczylem lekka astme, uczulenie na prawie wszystko.... i jedyny minus to naderwanie miesnia (jak juz pisalem nie lubie nauki o miesniach wiec nie wiem co jest z przodu nad kolanem) cztero lub dwuglowego lewej nogi - od 16 lat przy wiekszym wisilku czuje w ktorym miejsci mi to padlo :) pozniej na rok przezucilem sie na pompki i podciaganie z nachwytu z obciazeniami.... fizycznie zdechlem rozpoczynajac
  • Odpowiedz