Wpis z mikrobloga

Mireczki, mam combo do basu jak na zdjęciu widać, jakaś raczej tania chińczyzna, MegaAmp GL30B (aczkolwiek nie gra źle jak dla mnie).

Zastanawiam się natomiast czy da radę podpiąć gitarę przez ten wzmacniacz do kompa? Nie ma on niby outputu, ale ma pętlę efektów i zasłyszałem kiedyś gdzieś, że da się użyć jej jako output. Próbowałem pod 'return' podpiąć kabel do wejścia liniowego w karcie dźwiękowej PCta, ale nie działa, same szumy.

Jakis mirek może wie czy da się to zrobić bez dodatkowych interfejsów itp?

#elektronika #gitara #gitaraelektryczna #gitarabasowa
Pobierz piternet - Mireczki, mam combo do basu jak na zdjęciu widać, jakaś raczej tania chińc...
źródło: comment_xg4iJzu9ECgNbDMeiD7bTyAC7O5MR106.jpg
  • 8
@piternet: no to jeszcze pozostaje moim zdaniem kwestia taka, że skoro to pętla, to musi być zamknięta na obu końcach :P musiałbyś wyciszyć wszystkie dzwięki w kompie i włączyć odsłuch wejscia liniowego, a potem puscic je ponownie do wzmacniacza. Możliwe, że nie gra, bo pętla nie jest zamknięta?
@yacolek: @vyshomir: Pomyslałem chwilę i zrobiłem tak - podłączyłem komputer pod send, a pod return dałem przejściówkę z dużego na małego jacka, żeby cokolwiek tam wpięte było.

Co ciekawe - można by rzec chyba że działa, aczkolwiek jakość tego co wydobywa się z głośników mojego komputera... Cóż, mało powiedzieć, że pozostawia wiele do zyczenia, to nawet nie brzmi jak bas :P

Zresztą posłuchajcie sami: http://picosong.com/cxFK/