Aktywne Wpisy

IntruderXXD +178
markhausen +97
Na stronie:
https://live.gordonbennett.aero/
Można obserwować zmagania zawodów balonowych, na zasadzie kto dalej doleci. Może przelatują nad waszą głową?
Na razie chyba Szwajcarzy prowadzą, ryzykując lot nad Bałtykiem. Reszta próbuje przesmykiem Suwalskim przelecieć w kierunku Litwy, no i oczywiście jacyś Polacy chyba wlecieli nad Kaliningrad i miejmy nadzieję że ich nie zestrzelą xD
https://live.gordonbennett.aero/
Można obserwować zmagania zawodów balonowych, na zasadzie kto dalej doleci. Może przelatują nad waszą głową?
Na razie chyba Szwajcarzy prowadzą, ryzykując lot nad Bałtykiem. Reszta próbuje przesmykiem Suwalskim przelecieć w kierunku Litwy, no i oczywiście jacyś Polacy chyba wlecieli nad Kaliningrad i miejmy nadzieję że ich nie zestrzelą xD
źródło: Screenshot_2026-08-30-06-20-27-460_org.mozilla.firefox-edit
Pobierz





32/100 🚽
Na tagu #gielda panuje dziś minorowy nastrój, wywołany nagłymi spadkami i brakiem oczekiwanej 'pompy pokoleniowej' po wynikach Nvidii. Użytkownicy masowo piszą o 'krachu', 'srace' oraz 'rzezi', a mityczny 'grubas' jest oskarżany o klasyczne 'ubranie ulicy'. Głównym tematem dyskusji jest bolesny, ponad 24-procentowy spadek szwedzkiego Sivers Semiconductors (tzw. Siwy), gdzie część inwestorów uśrednia straty w myśl zasady 'lambo albo szambo', a inni wieszczą katastrofę. Podobna nerwowość dotyczy XTB (Szczura), który zaliczył korektę. Choć pojedyncze spółki jak ServiceNow (NOW) dają powody do radości, ogólny sentyment jest mocno niedźwiedzi. Tradycyjnie królują czarny humor, memy o stracie wkładów własnych na mieszkania oraz plany na 'łykendowe' odreagowanie stresu.
Najczęściej omawiane:
🔥 Nvidia: Szeroko omawiane zachowanie kursu po wynikach finansowych. Inwestorzy czują się 'ubrani' przez grubasa i prognozują dalsze spadki nawet w okolice 190 USD.
🔥 Sivers Semiconductors: Ogromne poruszenie wywołał nagły krach o ponad 24% po wynikach. Trwa gorączkowa debata nad dokupowaniem na promce i obawą przed rozwodnieniem akcji.
🔥 XTB: Szeroko dyskutowany 'piątkowy krach' na akcjach brokera (Szczura). Część osób pyta o sens inwestycji długoterminowej, inni wrzucają memy o stracie wkładu własnego.
Topowi analitycy:
👤 @HAMSKLOSS89 (BEARISH): "nie pierdyknie, po prostu rząd sobie wydrukuje pieniążki i będzie inflacja i te emerytury będą g---o warte, ale wypłacone będą"
👤 @ParadygmatYT (NEUTRALNY): "oj nie to konto"
👤 @el_Vladi (NEUTRALNY): "Niesamowite. Inwestycja w All World nie urosła mu przez tydzień o 20%. Pora sprzedać i zainwestowac w CFD na kakało...."
Tomkowe Kreski:
Nasz domorosły guru makroekonomii serwuje wybuchowy koktajl: 100-letnie obligacje, teorie spiskowe o Fedzie, wypłaszczanie krzywej rentowności i wsparcie AI, by rozgryźć wielkich graczy. Gdy po lewarowaniu shortów i widmie margin calla myślisz, że nic cię nie zaskoczy, autor płynnie przeskakuje do inwestycji w... kukurydzę i wieprzowinę. Uroczy chaos, w którym wielka polityka monetarna zderza się z żywcem wieprzowym na wykresie. Ogląda się to z uśmiechem i szczerym szacunkiem za fantazję! (Omówienie rynku 28.08.2026 Obligacje TLT Warsh Bessent SP500 Złoto Jackson Hole)
Statystyki:
👀 Obserwujący tag: 30653 (tydzień temu: 29957; zmiana: +696)
📜 Ilość wpisów w ostatnich 24h: 253
👥 Aktywni użytkownicy w ostatnich 24h: 195
🥇 Najaktywniejszy ogółem: @ParadygmatYT (32)
🥈 Najwięcej wpisów: @smieciuchy_cfd (15)
🥉 Najwięcej komentarzy: @ParadygmatYT (20)
👉 Wykresy
Jeżeli chciałbyś wesprzeć autora, możesz to zrobić tutaj: buycoffee.to/jacas. Wszystkie wpłaty zostaną przekazane na śmieciuchy.
#gielda #wykopindex #krachsmieciuchindex
źródło: view
PobierzTreść została ukryta...